מה ההבדלים בין דיגמי שימאנו / SRAM

eitanbts

New member
מה ההבדלים בין דיגמי שימאנו / SRAM

מה בידיוק ההבדל ביין דגם אקסרה לדאור או ל LX - האים זה כל כך משמעותי? כנ"ל בSRAM למי שמכיר - מה ההבדל בי 4X ך 5X או 6X ? האם רמת אקסרה או 4X טובות לרמת כניסה - או כדאי להיתעקש על משהו יותר טוב - לטווח ארוך? חוץ מיזה איך נחשבים הבולמים של RST - הכוונה בדרגות 100 מ"מ האם כדאי להתחיל עם רמה גבוהה יותר...שוב לטווח ארוך אני פשוט יודע מתחומים אחרים שליפעמים תוספת קטנה - מגדילה את הכדאיות פי שתיים תודה

תשובות

accera ו-X4 הינן מערכות של 24 הילוכים, וכך גם ה-DEORE הבסיסי. דאור ו-LX ומעלה (וכך גם בסראם) הינן מערכות של 27 הילוכים. בכללי, יותר הילוכים => יותר אופציות => ישנו הילוך מדוייק ומתאים יותר לכל עליה ושיפוע. הבדל נוסף: מערכות ברמות הגבוהות יותר עשויות מחומרים איכותיים וקלים יותר. לפיכך, אתה תהנה ממשקל נמוך יותר ומהעברה מדוייקת יותר (ופחות תקלות). הבדל בין שימנו לסראם: 1. יחסי העברה (שימאנו 1:2, סראם 1:1) - שתי השיטות טובות, תחליט אתה מה יותר נוח לך. 2. הטריגר-שיפטרים של סראם מופעלים ע"י האגודל בלבד (גם העלאת הילוך וגם הורדה) - כלומר, האצבע המורה נשארת תמיד על/קרוב לברקס - לדעתי, יתרון. 3. סראם, ככלל, זול יותר. השאלה: "האם לחסוך ולשדרג" בעייתית. אם כבר מאסרה -> לדאור, אז למה לא ל-XT או XTR? הן טובות עוד יותר. ואם כבר XTR, למה לא שיכוך מלא? ואם שיכוך מלא, למה לא אנדורו S-WORKS (25,000 ש"ח)??? כי זה הרבה זמן לחסוך, זה למה! לדעתי האישית בלבד, תתחיל עם החבילה שאתה יכול להרשות לעצמך מבלי לקחת משכנתא, וכשהחלקים יתבלאו ובמידה ותרצה לשדרג - תמיד אפשר. הכי חשוב: סע ותהנה מהאופניים. כל אופניים! אני רכבתי תקופה ארוכה על אופני מדבקה...

eitanob

New member
למה אתה מבלבל את הילד../images/Emo8.gif

בלי שום קשר לאופניים, אני מאמין שלא צריך לקנות דברים ברמה הנמוכה ביותר. כי ברמות הללו תוספת מחיר קטנה תתן ערך מוסף גבוה. מצד שני לא כדאי לקנות את הרמה הגבוה ביותר, כי פה אתה מוסיף כסף רב (יחסית לרמה המעט נמוכה יותר) ומקבל ערך מוסף נמוך יחסית (אלא אם אתה מאוד ממוקד בנושא). דבר זה נכון לנושאים רבים, מצלמות, מחשבים ועוד. זה תלוי איזה טיפוס אתה, אם אתה כזה שתמיד אוהב לברר ולהסתכל מסביב (כך זה נראה), רכוש אופניים עם 27 הילוכים, אם לא כל כך אכפת לך (טיפוס של "מה זה משנה, אני לא עושה תחרות עם אף אחד"), תהנה גם עם אופניים עם 24 הילוכים. בולמי RST נחשבים לפשוטים ביותר בין חברות הבולמים. האם לקנות טובים יותר? אותה תשובה... בכל מיקרה נוטים לרכוש רכיבים בערך באותה רמה. נ.ב זוכר שהמלצתי לך על הטראק המשומשים? ההרדרוק נותנים רכיבים פשוטים ביחס למחיר, בנוסף גובה הקראנק שלהם יחסית נמוך (בעיה בשטח סלעי). המלצתי, חפס אופניי ז"ק משומשים במצב טוב (יש רבים כאלה - אנשים רבים קונים אותם ואחרי שנה משדרגים לשיכוך מלא), כך אם תרצה לשדרג בעתיד, תוכל למכור אותם בהפסד קטן

למעלה