מה דעתכם...

shiriwaf

New member
מה דעתכם...../images/Emo35.gif

על תלמידות בשיעור עיצוב שעושות מה שבא להם
לדוגמה עובדים על יד קידמית אח"כ קצת כתפיים (bicepes+a.deltoid) ומקנחים ביד אחורית (tricepes)והיא במשך כך הזמן עושה תרגיל ליד אחורית? אשמח לשמוע תגובות
שירי

EinatAr23

New member
לפעמים

יש אנשים שמגיעים לשיעורים (עיצוב, ספינינג ודומיהים) רק בשביל המסגרת, כלומר שהם יודעים שבשעה מסויימת הם בחדר כושר בשיעור ומתאמנים, ולאו דווקא מעוניינים במה שאנחנו מעבירים. אני אומנם לא מתה על זה (מודה
) אני מעדיפה שיעשו מה שאני אומרת
אבל כשזה קורה, אני ניגשת אל הבחור/ה בסוף השיעור ושואלת, אולי אוכל להתאים טיפה יותר את השיעור למה שהיא/ הוא מעוניינים. בדרך עקיפה אותו בנאדם יבין שזה הפריע טיפה, ואולי אפילו נגיע לעמק השווה בדרך הזו.

snufkin

New member
אצלי אין מצב

תחשבי על זה - זה אומר שהמדריכ/ה צריכים לדאוג שלא רק שכל הכיתה תעשה את מה שהם מדריכים, אלא גם שזה שעושה משהו אחר יעבוד נכון (הוא בכיתה ובאחריות המדריך!) - בקיצור, ממש לא. <אצלי היה מישהו פעם שהיה עושה תנועות של איגרוף עם המשקולות בזמן שעבדנו בעמידה על פלג גוף עליון. כאילו, דהההה....>

energy star

New member
כעיקרון...

גם אצלי אין מצב לדבר כזה, אבל... אני לא מבינה מה הבעיה: להסתכל שעוד מישהו עובד נכון? יש לי תלמידה שלא אוהבת לעבוד על יד קדמית, פשוט לא אוהבת, אז מה, אני אבוא ואכריח אותה
וכמובן שגם צריך לבדוק מה הסיבה שהיא לא עושה את התרגיל שעשית. כל עוד התלמידה בסדר עם זה, אני לא רואה בכך שום בעיה. רוני

behappy

New member
זה מאוד תלוי

לי יש פריצת דיסק בגב,וחלק מהתרגילים אסור לי ותמיד יהיה אסור לי לעשות.אז אני פשוט עושה תרגיל דומה או ממשיכה את הקודם,או מתמתחת בינתיים...:) בקיצור,תלוי בסיטואציה.יש אנשים לא מסתדרים עם תרגיל מסוים,שלא נוח להם וכו...אז למה שלא יעשו תרגיל אחר?אבל אם זה באופן קבוע ורציף שאותו אחד עושה כל פעם תרגילים שונים,זה אכן מעצבן.

sportive

New member
השאלה היא...

האם זה מצב שחוזר על עצמו אצל אותה תלמידה?! אם כן וגם אם לא אני היתי מבררת איתה בסוף השיעור למה...או אפילו במהלך,תוך כדי בשקט אם זה מתאפשר. גם לי קורה לא פעם, שאני עושה תרגיל מסוים ויש מישהי שמחליטה לעשות תרגיל אחר. בהתחלה התעלמתי, אבל באיזשהו מקום זה העלה לי את הסעיף אחר כך. אין לי בעיה שמישהי בתרגיל מסוים בעיצוב תוריד רמת קושי או שתעלה לעצמה רמת קושי לפי ההנחיות שלי אבל לבא עם הרגלים "מגונים" שלה ולהכניס לשיעור שלי?
אז אמרתי לה יפה שזה מפריע לדינמיקה של השיעור. כבר סיפרתי לך שירי, שאחת מהתלמידות "שלנו" החליטה פעם אחרי עבודה על ירך פנימית וחיצונית לקחת את הבירכיים אליה ולחבק ולזוז מצד לצד כי רק ככה היא מרגישה את המתיחה. אלוהים ישמור,מאיפה ההמצאות האלה???!!! אז סבבה לה אין לי כוח להתעסק עם זה ואיתה....מי כמוך יודעת. ספורטיב.

אני לא מדריכה אבל...

אני מסכימה עם מה שכתבו. לא ממש הבנתי מה הייתה הבעיה במה שתיארת, זה לא שהיא עשתה תרגיל בטן בזמן שאת עבדת על ידיים. אני יכולה גם להגיד, שלא חסרים מדריכים ש"ממציאים" תרגילים שבמילה אחת פשוט "הורסים" את הגוף. (לי זה מוכר בעיקר משעור עיצוב שהמדריכה פשוט "צעקה" שנעשה בטן על המדרגה, נרים עליה רגלייים וכו' וכו') וסליחה, עם כל הכבוד ( ויש כבוד...), אני לא אעשה את התרגיל הזה כי זה מה שמתחשמק למדריכה וכי זה מה ש"נוח" לה. זה מעליב
וספורטיב- לא הבנתי, המתיחה שציינת לירך פנימית וחיצונית- מה הבעיה איתה? ערב נעים לכולם בר

sportive

New member
ברבי יקירתי....

בואי נבהיר כמה דברים... מה ששירי תארה ,זה מצב שבו היא עובדת על מספר קבוצות שרירים שונים ותלמידה מסוימת מחליטה לעבוד רק על שריר מסוים! אם הבנתי נכון. ומתוך הכרות עם שירי אני בטוחה שהיא עושה זאת מקצועי ונכון.
לכן התגובות פה היו פחות או יותר שצריך להבין למה מראש אותה תלמידה מחליטה ככה ולא נשמעת להנחיות המדריכה.יש מקצועיות ובטיחות,וברגע שתלמידה עושה משהו אחר, אני לא מדברת שלא עושה בכלל,אלא משהו אחר אז עניין הבטיחות והמקצועיות כאילו כבר איננו. אני מסכימה איתך שיש מדריכים שלצערי עושים גם דברים לא בטיחותיים. אני לא באה להגן על אף אחד אבל זה דבר שהאחראי המקצועי במכון\בסטודיו צריך לפקח ולהיות מודע. מצד שני לא תמיד המתאמן יודע מה מקצועי ומה לא,יש את אלה ש"חושבים" שיודעים" הכל ועושים דברים אחרים ולא נכונים לגמרי... עדיף כבר להפסיק ולא לעשות כלום! ולגבי תרגיל בטן על המדרגה אני לא מבינה מה הבעיה???? יש תרגילי בטן שניתן לעשות על המדרגה. ולגבי הירך פנימית או חיצונית,התכוונתי, שבשיעור עבדנו על ירך פנימית וחיצונית, ביצענו אחרי זה מתיחה לשריר ואותה אחת שהחליטה שלא מרגישה את המתיחה לקחה ברכיים אליה והתגלגלה לה מצד לצד רק כי טענה שככה היא מרגישה את המתיחה
אז שיהיה לה לבריאות! ספורטיב.

אז בשביל מה יש מדריך?

(התגובה שלי "גולשת" מהנושא של השרשור. אבל חשובה לי) אני בדיעה שאין תרגיל ש"מתאים" לכולם. בשביל מה המדריך נמצא אם לא לפקח? נכון, אנשים באים לשיעור בשביל לעבוד כפי שהמדריך אומר לעבוד ולעשות את התרגילים שהמדריך עושה. אבל יש גם יוצאי דופן. אני למשל, כשעובדים על בטן, אני ממשיכה לעבוד גם בהרפייה. וכמו שכבר כתבו- אם אני לא מפריעה לאף אחד, אז למה שיפריעו לי? לפי דעתי זו טעות ללכת בעיניים עצומות אחרי תרגילים מסויימים. לגבי התרגיל על המדרגה- הוא לא היה לי נוח. המדריכה באה בגישה של "היא יודעת הכי טוב וזה- זה מה שיהיה." אני לא מבינה מה נוח בלשכב על מדרגה כשחצי גוף שלי על הריצפה... לכל אדם יש את הזכות להחליט עם מה נוח לו ועם מה לו... יום מקסים, בר

sportive

New member
בר,

אני לא מבינה איזה תרגיל בטן את מנסה לתאר.אבל אם לא נוח תמיד יש משהו אלטרנטיבי. ויהיה יאה יותר לומר למדריכה שלא נוח לך,או כואב או משהו כזה מאשר לעשות משהו אחר. אני בכלל לא בדעה של מה שמדריך אומר כך יעשה,כל הזמן אני מדגישה להקשיב לגוף יותר מאשר לי. שנית, לפעמים גם כשמתאמן "חושב" שהוא יודע זה לא בהכרח נכון. אתמול כשפגשתי את שירי בסטודיו,והיא הראתה לי במה מדובר אני הייתי בשוקקקקק!
או כשחברה שלי שמדריכה ספינינג אמרה לי שאמרה לה תלמידה שההנחיות שלה כמדריכה הן בגדר המלצה כדי שלא תיפגע שלא עושים כמוה אז היתי יותר בשוק!
ועוד יותר בשוק כשאני עשיתי אתמול שיעור ספינינג והמדריכה אומרת Xוכולם מפדלים לי Y. אז ראבאק באמת למה יש מדריכה?! ספורטיב.

בייסיק 1

New member
נראה לי שאני יודעת

למה בר מתכוונת, אני גם הייתי בשעור הזה. הכוונה לתרגיל בטן על המדרגה, כשצריך לשכב עליה ולהרים רגליים לתקרה ואז לעלות כפיפות בטן. המדרגה לחצה בגב, זה לא היה נוח, ולא נראה לי שנשארה מישהי במצב הזה. וספורטיב- שאלנו את המדריכה למה דוקא ככה... והיא ידעה שזה לא נוח.. בר
אם לא התכוונת לזה, אז סליחה מראש על מה שכתבתי... מיה

ספורטיב,

היי בוקר טוב. התרגיל בטן שתיארתי הוא מה שמיה תיארה
. זה לא רלוונטי כרגע מה אמרנו למדריכה ומה לא... מסכימה איתך, לפעמים המתאמנים גם לא יודעים מה נכון ומה לא. בשביל זה יש את הפיקוח של המדריך. אבל אני בטוחה (שזה כמו שאת אמרת) שהכל תלוי בתחושות האישיות של המתאמן. ואם משהו לא נוח... אז זו טעות להמשיך ולעשות זאת רק בגלל ש"המדריך אמר"...
סופשבוע טוב לכולם

sportive

New member
../images/Emo26.gifברבי ובייסיק

אם ככה
לא נעים לומר אבל לדעתי המדריכה לא היתה צריכה להתעקש על תרגיל מהסוג הזה. ואם כבר עושים על המדרגה עם הגב עליה אז איפה בדיוק היה המזרון? אני מבקשת מהבנות תמיד לשים את המזרון על המדרגה.למה לסבול? אין שום בעיה בתרגיל בטן כשרגליים על המדרגה וגוף-הגב על המזרון או להיפך (אך כשהישבן על קצה המדרגה) ולגבי הרמות הרגליים כלפי התקרה,אני אישית לא אוהבת את זה,למעשה שנאת את זה.כי יש נטיה לעשות את זה לא נכון ואז אין תועלת וחוץ מזה שיש מליון תרגילים חזקים וחילופיים. עכשיו כשאני מבינה,אז היתי אומרת למדריכה זה לא נוח לי,אני עושה את אותו תרגיל על המזרון. פורים שמח
(במחשבה שניה אולי התרגיל היה לכבוד פורים
סתאאאםםם) ספורטיב.

זה מה שעשינו...

למה לא נעים לך לומר? גם מדריכים טועים, לא? הראיתי את התרגיל לעוד כמה מדריכות (גם לרוני) והן היו באותה דעה כמו שלך... ואני בטוחה שעכשיו היא כבר למדה לא לעשות שוב את התרגיל הזה.. נראה לי שבזה מיצינו את השרשור לא? ותודה, את באמת מתוקה!

למעלה