מה דעתכם על שיטת הטיפול הבאה?

שירי ל

New member
מה דעתכם על שיטת הטיפול הבאה? ../images/Emo5.gif

מתוך הודעה שנכתבה בפורום הורים לילדים עם מחלות

נשמע מזעזע, נכון?

הייתי ממש מזדעזעת אם לא הייתי מכירה היטב משפחה שהבן שלה השליט טרור בבית - על הוריו ואחיותיו הקטנות. הוא מקלל, מרביץ, שובר את הרהיטים, והכל לפי הקריזות שלו. אסור לעשות בבית שום דבר בלי הסכמתו (הוא בן 14!!!), אם לא מוצא חן בעיניו איך שאחותו הקטנה מתלבשת או מה שאמא שלו אוכלת, או אם הוא לא מקבל את מבוקשו (למשל - שיבשלו לא ארוחה ב-1 בלילה) הוא מתחיל להשתולל ואז פחד להיות שם. הוא לא הולך לבי"ס, מסתובב עם חברים "לא נחמדים" (שגם אותם צריך לשרת), יש לו הכל בחדר - טלויזיה, וידאו, מחשב, קו טלפון משלו - וכלום לא מספיק. לקחת אותו לפסיכיאטר? הצחקתם אותו. קודם כל - מה רע לו? ושנית - תנסו לקחת "ילד" בגובה 1.80 ומשקל מתאים לפסיכיאטר אם הוא לא רוצה... לפעמים אין ברירה אלא להשתמש בשיטות יותר דרסטיות לטובת הילד ולטובת כל המשפחה האומללה שצריכה לחיות איתו.

צימעס, עניתי לך כבר אז

שלא תמיד זה יכול לעבוד - הילד בן 14 והוא מטיל חיתתו על כל המשפחה. הוא מסוגל להיות אלים פיזית, להשתולל, להכות גם את הוריו... הם ממש פוחדים ממנו. כבר היו שם מצבים ממש ממש מפחידים (כשהוא רץ למטבח ולוקח סכין ליד, למשל) - בסופו של דבר (בינתיים) הנזק הנראה לעין מסתכם ברהיטים שבורים, אבל את לא יכולה להגיד לילד כזה "לא" או למנוע ממנו משהו - הוא פשוט צוחק עלייך ועושה מה שהוא רוצה, או מאיים עלייך אם תמנעי ממנו משהו. ודוקא בגלל זה ספר כמו שתיארת חשוב בגיל הצעיר יותר, כשעוד אפשר לשים גבולות ברורים ולחנך לקבלתם. תודה.

zimes

New member
אבל.... לא זו הנקודה בספר!

הוא מדבר על ילדים, שגם אם הם מבינים שיש גבול, או כלל, הם מגיעים למצבים בהם הם לא שולטים בעצמם, וכל ההבנה שלהם לא עוזרת. ילדים כאלה, צריכים לקבל עזרה בלימוד מיומנויות בסיסיות של התמודדות עם תסכול, דחית סיפוקים, משא ומתן - כדי שלא יגיעו לרגע ההתפוצצות. אני מסכימה אתך לחלוטין, שחשוב לפתור בעיות בשלבים הרבה הרבה יותר מוקדמים.

Rשף

New member
נשמע נורא

אבל עוד לא החלטתי בעד או נגד- כנראה שמדובר רק במקרים בהם אין פתרון אחר, אבל הפתרון נוראי.

שי ז.

New member
צריך ליישם את השיטות שלה עליה

האישה הזו מופרעת לגמרי. פשוט זוועה. לא עמדתי במצבי התנהגות קיצוניים אבל אני בטוח שיש דרכים אחרות להתמודד איתם. לא ע"י טרור.

כשאין ברירה...

כשאתם יודעים שאחרת הילד שלכם יגיע למצב של עבריינות או למחלקה סגורה, אני לא חושבת שזה מחיר גבוה מדי לשלם. וזה אחרי שכל השיטות הפסיכולוגיות והידידותיות נוסו כבר. מניסיון. ואני מאוד מקווה שלא תגיעו למצב כזה, חלילה...

למעלה