מה דעתכם על מפלגת אופנוענים שתרוץ לבחירות...

sadiktm

New member
מה דעתכם על מפלגת אופנוענים שתרוץ לבחירות...

בחישוב יבש אפשר להגיע לחמישה מנדטים. בטוח שכל ממשלה שתקום תהיה מוכנה לבצע כל בקשה תמורת חמישה מנדטים ואף יותר אני מקווה. העניין בגדר רעיון כרגע אשמח לשמוע תגובות...

Scott Evil

New member
חחחח תכלס אני אבחר

ב 3 המערכות שיכלתי לשתתף שמתי עלה ירוק עליה ירוק ומרצ - הרע במיעוטי. מכיוון שלמפלגה גדולה ומסורתית אני בחיים לא מתכוון להצביע - אני בעד ..

lekner

New member
ידעתי שהיה עוד מישהו שהצביע

מרץ חוץ ממני

h a j b i

New member
לצערי אני פסימי בעניין

לא מאמין שנוכל לעבור את אחוז החסימה. 6K הבאנו ביום ראשון. אולי תצליח להביא לקלפי עוד 10K - 15K במקרה הטוב. זה לא מספיק...

gift4u

New member
אני אופטימי

אם נשים מישהו קצת מוכר ושנחשב אדם רציני בראש נגיד שאנחנו נלחמים בשחיתות השלטונית ובקשר הון שלטון, זה יעבוד 6K מתנדבים להפיץ את האג'נדה זה המון המטרה - 100000 רוכבי הדו-גלגלי בארץ ובני משפחותיהם - לפחות מדובר בציבור עצום!

מיצו

New member
מפלגות סקטוריאליות נועדו לכישלון

אנא הסתכל אחורה בדפי ההיסטוריה. לא המצאת את הגלגל.

gift4u

New member
בהסתכלות אחורה נראה שאתה צודק

ובכל זאת בהסתכלות קדימה - אני חושב שאפשר לשנות אגב מספיק שיראה בסקרים שאנחנו לוקחים הרבה קולות כדי לגרום למפלגות הגדולות להציע לנו הרים וגבעות

h a j b i

New member
לא ממש, עילה ירוק היו קרובים לאחוז החסימה

כמה פעמים ואף אחד לא הציע להם לקדם את העניין שלהם. לדעתי מה שיקרה זה שהרבה כסף יבוזבז, המון זמן של אנשים טובים יבוזבז והכל יירד לטימיון. יובמות ההתפקדות הרבה יותר ריאליות כרגע, צריך לראות מה עושים עם זה ואיך (וכן, אני יודע שכבר קיימות יוזמות כאלה).

owen5

New member
אני דווקא בעד...

אבל לא למפלגת הופנועים אלא מפלגה חברתית אמתית אני בטוח למשל שאפשר להתחבר לירוקים ולהביא לפחות 20K קולות ובטוח לא להתעסק בפוליטיקת פנים.... מה דעתכם? ומיצו, החרדים זה סקטור שמסתדר יפה מאוד בכנסת

wildtwasser

New member
עם כל הכבוד, יש דברים קצת יותר חשובים מהביטוח

חינוך רווחה אלימות בטחון כלכלה בריאות איכות סביבה מפלגות סקטוריאליות מפוררות את השיטה הדמוקרטית בכך שהם מונעות כוח אמיתי לבצע שינויים. אמנם אני נמנה על גוש השמאל. אבל במצב הנוכחי במדינה אני אנשום לרווחה גם אם הליכוד יעלה עם רוב המנדטים בכנסת וישהה בשלטון 4 שנים תוך כדי הוצאה לפועל אחידה ונכונה של תכניות, מדיניות ואסטרטגיות. בינתיים, עם כל העלה ירוק, עלה אפור ועלה סגול זרחני אף ראש ממשלה לא יכול לזוז בלי לחלק מיליונים לכל מיני מטרות קיקיוניות. לראיה גם תוצאות הבחירות האחרונות שהיה ברור שליבני לא תוכל להקים ממשלה יציבה בגלל כל המישמש הזה של "מפלגות לדקה" שצצו להן. רק ביבי עם התחמנות שלו יכול היה לעשות את זה, ולבני, שקיבלה את רוב הקולות...נשארה בחוץ. הפגיעה הזו ניכרת גם בעניין שלנו. אף אחד לא יכול לקדם שום קו בצורה נכונה - חברתית, סביבתית, תעבורתית...ובסוף מי מרוויח? הכלב לרגלי השולחן שיושב עם הפה פעור ומחכה שמשהו ייפול - בעלי ההון. והפעם הם קיבלו חתיכת עצם שמנה! הייתה מפלגת מוניות, נהגי משאיות, גברים, זקנים, מסוממים...מפלגת רוכבים לא תשנה כלום. בטח לא בשיטה הנוכחית. אם כבר, אז צריך לבחור מפלגה גדולה וקיימת, ולשלוח נציגים לשם. זה יהיה הרבה יותר יעיל ואפקטיבי.

dodmiki

New member
.. הלו , זה ניוזילנד כאן ? או אולי שוודיה ?

הה ! אנחנו בישראל , ויש כמה דברים קצת יותר חשובים ממחיר הביטוח , כמו שאמר זה שלפני .. השיטה הנכונה היא ללחוץ ישרות על חברי הכנסת דרך מרכזי המפלגות ששם נמצא הכוח האמיתי ! להצטרף כבר היום ! משפיעים מבפנים http://www.facebook.com/#/group.php?gid=149774008953&ref=mf

gift4u

New member
אתם שוב נופלים לפח שטומנים לכם

אין דברים יותר חשובים מאלה! אין!!!! (בבעיות ביטחון שיתעסקו הרמטכל וראש המוסד)

sadiktm

New member
עניין הביטוח הכי חשוב מבחינתינו כי בשאר ..

העניינים כמו ביטחו צבא וכו יש מספיק מפלגות שדואגות לזה אבל לנו אף אחד אפילו לא חשב לדאוג אז..

gift4u

New member
אל תיפול לפח הזה - אין שום דבר יותר חשוב

מהמאבק שלנו (ואני מתכוון לכך מאוד ברצינות) כל דבר אחר זה זריית חול בעיניים אסור לקבל תשובות כאלה (כגון אנחנו עסוקים באירן וכרגע הנושא שלכם לא חשוב) מה שקורה עכשיו זה שהפוליטיקאים עסוקים בכל מיני דברים שב"רומו של עולם" ובעלי ההון מנצלים את זה לגזור קופון אסור לתת לזה לקרות - השחיתות הזאת גרועה יותר מאירן, סוריה או איך שלא יקראו לזה אל תתנו לאף אחד להרדים אותכם ולא לתפקד בתירוץ שהם מתעסקים בביטחון או לא משנה מה

dodmiki

New member
צודק ! אין שום דבר יותר חשוב מזה !

לא בעליונים ולא בתחתונים , לא בארץ ולא בשמיים !

eopeace

New member
כן ולא...

אתה צודק במאה אחוז שאסור לנו לקבל תשובות של "יש דברים יותר חשובים" בשביל לטאטא את נושא הביטוחים מתחת לשטיח. עם זאת, כאשר מתמודדים בבחירות, זה יהיה חטא כבד שלא להתייחס למכלול הנושאים העומדים על סדר היום. אבל גם אם נעשה זאת, עדיין, כפי שצויין, לא יהיו יותר מכמה אלפי קולות (או אף פחות) וזה יהיה מוצדק - מפלגה לא צריכה להיות חד נושאית ואין לה זכות קיום ככזו. ראה את הגמלאים - היו אמורים לייצג נושאים חברתיים הנוגעים לגיל השלישי, אבל כשהגיעו לכנסת ולממשלה היו קטסטרופה. אין סיכוי שמפלגת אופנועים תיהיה יותר מקוריוז. אפילו התנועה הירוקה, שזכתה להמון אהדה ציבורית בבחירות האחרונות וקיבלה הכי הרבה קולות מבין המפלגות שלא עברו את אחוז החסימה, עדיין קיבלה רק שליש מהקולות שהיו נחוצים לה לשם כך. אל תתבלבל - אנחנו זוכים לאהדה ציבורית במאבק, אבל זה כהוא זה לעומת התמיכה בתחום הירוק בציבור היום. תנסה לעשות תרגיל על עצמך - בוא נגיד שאתה תומך במאבק הנכים מכיוון שאתה אדם אחראי וערכי בעל מודעות ואחריות הדדית ומזדהה עם הקשיים שלהם. האם אתה מצביע למפלגת נכים? רוב הציבור הזדהה איתם - ודאי לא פחות מאשר עם האופנועים - ואפילו היו להם תשדירים מצויינים, אבל הם לא בכנסת. (מצד שני יש להם ייצוג הן במרצ והן בישראל ביתנו). דבר אחרון - בפעם הראשונה שקראתי את המניפסט של אלי בלאו במשפיעים מבפנים, לפני מספר שבועות, היתה לי הרבה ביקורת מכיוון שלטעמי התפקדות למפלגה שלא מסכימים איתה על בסיס נושא אחד אינה ערכית ומי שאנחנו נזוהה איתו יהיה פייגלין. התכתבתי עם אלי בנושא ובסופו של דבר אני מבין שהמטרה כרגע היא לחזק את הייצוג שלנו בכל המפלגות. אישית, אני חבר ופעיל במרצ כבר הרבה שנים (ושמחתי לראות כאן עוד מצביעים למפלגה - חשבתי כבר שהכרתי את כולם). אמנם מרצ לא מפלגה גדולה, אבל פעילותי מול הח"כים של מרצ במהלך המאבק קידמה את מחוייבותם (בייחוד של ג'ומס ושל אילן גילאון) לנושא, אף שתמכו בו מלכתחילה. אני מאמין, שאם כל אחד יתפקד למפלגה בה הוא תומך אידיאולוגית (במחינת ראייה רחבה של המדינה והחברה), ואם בתוך המפלגה כל הרוכבים יפעלו במשותף לקידום הנושא, אז יש סיכוי להשפעה אמיתית ואולי, מי יודע, גם לייצוג בסופו של דבר.

סינבד

New member
זה הכל אותו דבר

חינוך רווחה אלימות בטחון כלכלה בריאות איכות סביבה כל אלו נופלים אחורה בסדר החשיבות משום שממשלות ישראל לדורותיהן שמות את האזרח במקום אחרון בסדר החשיבות. יש לכך הסברים שנוגעים לאופי הקמתה של מדינת ישראל שבה האוכלוסיה היתה מגוייסת לרעיון הציוני והקרבה אישית נחשבה למעלה. היום כשמי שיכול "עושה לביתו" (גם זה מושג מהימים ההם), צריך לחול שינוי בסדר העדיפויות של הממשלה. אלא שאנו הישראלים, הדבר הראשון שאנחנו פוגשים בהגיענו לבגרות זה את המ"כ. במשך שלוש שנים אנחנו לומדים שלא משנה עד כמה המערכת מטומטמת, לא מתווכחים עם בעלי הדרגה. עם המטען הזה אנחנו יוצאים לאזרחות ואוכלים כל חרא שהמערכת מגישה לנו. את זה צריך לשנות! לכן המאבק הזה כל כך משמעותי. זה לא מאבק על גובה פרמיית הביטוח זה מאבק על פרצופה העתידי של מדינת ישראל.

wildtwasser

New member
סינבד, אתה צודק ב-100%, אבל את זה מפלגת דו"ג

לא תוכל לשנות. מה גם שזו לא תהיה האג'נדה שלה. האחד וחצי ח"כים אולי (אם נמצא רוכב אופנוע גמד) שיגיעו לכנסת, לא יוכלו לשנות את החברה הישראלית. מקסימום להצביע בעד הוזלת תעריפי ביטוח יחד עם עוד 60+ ח"כים שהם בעדנו. לגבי שאר הדברים המאוד מאוד מאוד נכונים שאמרת...זה כבר עניין של כל אזרח במדינה דמוקרטית - להיות מיודע ומודע בבחירות. לא לבחור ביבי כי הוא יז@#ן את הערבים ולא לבחור ביילין כי הוא יילטף אותם אחרי שביבי יז@#ן אותם. ביבי = ימין = קפיטליזם = יותר בעד בעלי הון, פחות בעד אזרח קטן. שמאל (אין כרגע כזה) = סוציאליזם = יותר בעד האזרח הקטן, פחות בעד בעלי ההון. כרגע הבחירות במדינה מתנהלות לפי מתכונת א'. אין לי מושג איך לשנות את זה חוץ משינוי שיטת הממשל, שבתקווה תביא איתה שינוי ביחס לאזרחים.

sadiktm

New member
אפשר גם שהמפלגה תשלב נושאים חברתיים כגון..

איכות סביבה/ זכויות עובדים/או כל נושא חברתי שיכול לגרוף עוד קולות. שלא נשכח שבכל בחירו יש אחוז של כ30% שלא מחליטים במי לבחור ואם יהיו מועמדים ראויים ואהובים כגון דני קושמרו (סתם דוגמה) אז הסיכוי בכל זאת קיים.

למעלה