מה דעתכם על השמות הישראליים?

Astroo

New member
אתה לא מדייק

היו שמות שאכן לא נהגו לתת ליהודים (כגון איוון).
אבל השם "מריה" ("מאשה"/"מאניה") למשל היה די נפוץ בקרב יהודיות. לסבתא שלי קראו מריה והיא היתה יהודיה 100%.

beatman

Member
קראו לה מרים ?

אפשרית הקונוטציה מרים - מריה - מניה.
הכרתי יהודיות בשם מניה, רוב המאשות היו לא יהודיות.

Astroo

New member
אולי מלכה, לא יודע

בכל אופן, מאשה ומאניה זה היה שם די נפוץ בקרב יהודיות זקנות בבריה"מ.

beatman

Member
גם מהוריי שמעתי את זה

אבל זה היה נכון בתקופה מסויימת, בעשורים האחרונים ניתנו גם שמות נוצריים/סלאביים ליהודים שלמים, אמנם לא שכיח אבל קיים.
&nbsp
ארקדי זה אהרון ולא אברהם ? יש לי קרוב משפחה ארקדי והוא נקרא בעברית אברהם.
אלכסנדר אמנם נהיה נפוץ בקרב יהודים עם השנים, אך מקורו הוא יווני למהדרין.

Мендель > фендель > кастрюля > константин

costaet

New member
תשובה

אם ילדי היו נולדים בישראל הייתי נותן להם שם ישראלי כמו יוני, חן, טל, ליאור, לבת שמות כמו נועה, נורית, קרן.
&nbsp
אבל הם נולדו בארה"ב אז נתנו שמות אמריקאים, שמות עם מקור עברי אבל זאת לא הסיבה שבחרנו בהם אלא כי אלו שמות שפשוט אהבנו. האמת שהשם של הבת הוא מאוד עברי ותנכי, אבל שוב, זה לא בכוונה אלא פשוט אהבנו את השם.

beatman

Member
בעיניי השמות העבריים בהחלט יפים

אני בהחלט ארצה לקרוא לילדיי בשמות עבריים, בגלל החיבור לזהות היהודית ולמסורת אבותיי.

הסיפור של "בוריס" יותר מעניין

אימא שלי רצתה שנקרא לו ברוך ע"ש האח שלה, דמות ססגונית בפני עצמה
https://goo.gl/ipzDqK אותו בוריס פלדמן נולד כברוך (אולי אפילו Бурих, בהתאם להגייה שבפי סבתי Сура, כלומר, שרה) ושינה את שמו בהמשך.

עמנואל זהו שמו של סבא של אשתי, יליד גרמניה. אני לא כל כך אוהב את השם ברוך, בלי שום סיבה מיוחדת. סתם ככה, פונטית הוא לא נשמע לי. בתור פשרה נתנו לקטנצ'יק את השם עמנואל ברוך, כאשר בת.ז. הוא נרשם תחת השם עמנואל בלבד. אלא מה, מכיוון שאימא שלי קוראת לו Боря, גם אני הלכתי בעקבותיה. מה שהכי מרשים, זה העקביות המוחלטת של רות, בתי הבכורה, שלא מתבלבלת ופונה אליו בשם עמנואל בעברית ובשם Боря ברוסית.

רות, אגב, קיבלה את שמה באופן הפרוזאי ביותר: היא נולדה בסמוך לשבועות.

כשבחרנו את השם

התלבטנו בין דוד לעמנואל, ולי היה נראה ש"עמנואל רזניק" זה צירוף נהדר עבור עורך דין, פרופסור או רופא

אני מבין...

ומה תעשי כאשר ייוולדו ילדייך? האם תעניקי להם שמות רוסיים? במידה וכן, הרי זה עלול להחריג אותם ולגרום לכך שבני גילם בבית הספר יתייחסו אליהם כאל זרים ושונים.

למעלה