מה דעתכם על דברי הקצין?

שמלת תחרה1

Well-known member

לראשונה מאז 7 באוקטובר: קצין בחיל האוויר מודה - גל הסרבנות שקדם למלחמה פגע לנו בכשירות​

Harrington

Well-known member
מנהל

לראשונה מאז 7 באוקטובר: קצין בחיל האוויר מודה - גל הסרבנות שקדם למלחמה פגע לנו בכשירות​

מה החידוש הגדול בדבריו? כלומר, זולת זה שקצין בכיר בחיה"א אומר אותם (ככל שזה אכן המצב)? ידוע כבר מזמן שהסרבנות שהונהגה בתקופה שקדמה לשמחת תורה פגעה בכשירות הטייסים באופן שעיכב את הפעלת חיל האוויר בבוקר האירוע. אני לא יודע עד כמה זה היה משמעותי בדיוק, שהרי חיה"א אמור להיות כשיר גם בלי טייסי מילואים, בוודאי לתגובה ראשונית בזמן אמת. כלומר הבעיה הגדולה לא הייתה הסרבנות אלא היערכות לא נכונה של החיל (והצבא בכללותו) להתקפת פתע. אבל העניין הזה בהחלט פגע והשפיע וכל מי שייטען אחרת, פשוט עובד על עצמו או על שומעיו. כך גם אלו שמתעקשים שלא לקרוא לזה סרבנות על אף שכל התקשורת וכל הסרבנים התגאו במילה הזאת בתקופה שקדמה לשמחת תורה.

משתפרת1

Well-known member
מה החידוש הגדול בדבריו? כלומר, זולת זה שקצין בכיר בחיה"א אומר אותם (ככל שזה אכן המצב)? ידוע כבר מזמן שהסרבנות שהונהגה בתקופה שקדמה לשמחת תורה פגעה בכשירות הטייסים באופן שעיכב את הפעלת חיל האוויר בבוקר האירוע. אני לא יודע עד כמה זה היה משמעותי בדיוק, שהרי חיה"א אמור להיות כשיר גם בלי טייסי מילואים, בוודאי לתגובה ראשונית בזמן אמת. כלומר הבעיה הגדולה לא הייתה הסרבנות אלא היערכות לא נכונה של החיל (והצבא בכללותו) להתקפת פתע. אבל העניין הזה בהחלט פגע והשפיע וכל מי שייטען אחרת, פשוט עובד על עצמו או על שומעיו. כך גם אלו שמתעקשים שלא לקרוא לזה סרבנות על אף שכל התקשורת וכל הסרבנים התגאו במילה הזאת בתקופה שקדמה לשמחת תורה.
לדברי הקצין היו כאלה שכשירותם נפגעה והיה צריך להחזיר אותם לכשירות. התוספת על הפעלת ח"א ב-7.10 היא שלך, לא של צה"ל או מי מאנשי ח"א. אנשי מילואים- כשמם כן הם, התגובה של ח"א היתה צריכה להיות של טייסים בסדיר. אנחנו ממוקמים בין 2 שדות תעופה ובכל היום הנורא ההוא עד הערב המאוחר לא שמענו ולא ראינו את פעילות המטוסים. בכל תרגיל אנחנו רואים ושומעים אותם, ביום האסון- לא. מישהו לא נתן פקודה לסדירים שבבסיסים.

Harrington

Well-known member
מנהל
לדברי הקצין היו כאלה שכשירותם נפגעה והיה צריך להחזיר אותם לכשירות. התוספת על הפעלת ח"א ב-7.10 היא שלך, לא של צה"ל או מי מאנשי ח"א. אנשי מילואים- כשמם כן הם, התגובה של ח"א היתה צריכה להיות של טייסים בסדיר. אנחנו ממוקמים בין 2 שדות תעופה ובכל היום הנורא ההוא עד הערב המאוחר לא שמענו ולא ראינו את פעילות המטוסים. בכל תרגיל אנחנו רואים ושומעים אותם, ביום האסון- לא. מישהו לא נתן פקודה לסדירים שבבסיסים.
התוספת אינה שלי, אלא דברים שפורסמו בעבר מפי אנשי הצבא ו/או חיל האוויר.

משתפרת1

Well-known member
אתה מתיחס לכתבה שכבר בכותרת שלה כתוב

צה"ל: "הפעלתו של חיל האוויר לא נפגעה ב-7 באוקטובר בגלל בעיית כשירות"​

כל מה שאתה כותב אחרי כן מגיע בלי אסמכתא, דברים שאתה חושב ששמעת או שאתה זוכר. המציאות- הפוכה לדבריך. דברים כאלה לא פורסמו גם לא מפי אותו מבקר של הסרבנים. אגב, אותו מרואיין שמבקר את אי כשירות המילואימניקים התיחס בעיקר למערך הפיקוח על הטיסות.

Harrington

Well-known member
מנהל
אתה מתיחס לכתבה
התייחסתי, בדיוק כפי שכתבתי, לפרסומים בנושא. בשום מקום לא כתבתי שהקצין הזה בכתבה כאן למעלה אמר את הדברים (אם אני זוכר נכון, ציינתי שבדיוק ההיפך הוא המצב).
פשוט לאללה כשרוצים להבין :).

כך או אחרת, גם כאן ברור לי לאיפה זה הולך, כך שעל אף שאני עומד לחלוטין מאחורי כל מילה שכתבתי למעלה, אפרוש בשלב זה מהדיון מולך ואמשיך אותו, במידה וזה יהיה רלוונטי, בתתי-שרשור אחרים ברשותך.

מיצינו.

שמלת תחרה1

Well-known member
ידוע למי? היו היה גולש שטען אחרת :). למזלנו נעלם מהאיזור :)

משתפרת1

Well-known member
פורסם בתקשורת. שום ציניות מעושה (לא שלך) לא תשנה זאת . גם לא גולשים שטוענים אחרת.
זה מה שאתה אומר... רק שאין בסיס לדברים. ו...לא, לא אחפש אסמכתאות למה שאתה אומר. כדי לשכנע קורא כלשהו אתה צריך לעשות זאת.

Harrington

Well-known member
מנהל
זה מה שאתה אומר... רק שאין בסיס לדברים. ו...לא, לא אחפש אסמכתאות למה שאתה אומר. כדי לשכנע קורא כלשהו אתה צריך לעשות זאת.
אכן כך אני אומר. לא רוצה להאמין זה עניינך הבלעדי. קצת מוזר בהתחשב בכך שמעולם לא קראת מפי שקר כלשהו, אבל כאמור, עניינך לחלוטין. אין בסיס? נו שוין. אז את טוענת שאין בסיס. אין לי את הדברים למעלה מולי, אבל למקרה שבתת-השרשור הזה לא כתבתי את זה הערב כמו במקומות אחרים מולך, שום דבר טוב כבר לא ייצא ממנו כשאלו הטונים.

במילים פשוטות, תשמיצי ותחרטטי כאות נפשך על דברי, אבל מבחינתי (ומהטעם הנ״ל בלבד), מיצינו.

Harrington

Well-known member
מנהל
אפילו היום שהודעת בשרשור מקביל שלא כתבת שאינך יודע כשכתבת בדיוק את זה לפני זה.
אין שם שום שקר יקירתי, צר לי לאכזבך.
החרטוט כולו שלך, ביחוד כשאתה מצמיד אמירות שלא נאמרו לקציני צה"ל.
מה שתגידי. הכל מקובל ומתקבל בהתקפה החודשית הקבועה. בכיף תמשיכי להמציא ולהשמיץ ככל הנדרש עד שיעבור לך.

בתקווה שהפעם לא אצטרך שוב להגיב (יעני שהסיבוב הבא יהיה רק השמצות ולא שקרים בוטים שלא נוח לי להשאיר באוויר ללא תגובה ;-)) אומר שוב,
מיצינו.

משתפרת1

Well-known member
אין שם שום שקר יקירתי, צר לי לאכזבך.

מה שתגידי. הכל מקובל ומתקבל בהתקפה החודשית הקבועה. בכיף תמשיכי להמציא ולהשמיץ ככל הנדרש עד שיעבור לך.

בתקווה שהפעם לא אצטרך שוב להגיב (יעני שהסיבוב הבא יהיה רק השמצות ולא שקרים בוטים שלא נוח לי להשאיר באוויר ללא תגובה ) אומר שוב,
מיצינו.
כנראה שההגדרות שלך לאמת ולשקר שונות משלי (ומשל עוד כמה). שיהיה לך לבריאות

למעלה