מה דעתכם, האם אנחנו חושבים בצורה יצירתית?

shkedud

New member
מה דעתכם, האם אנחנו חושבים בצורה יצירתית?

עד כמה אנחנו עבדים להנחות מקובעות שאנחנו יוצרים לעצמנו? עד כמה ומתי אנחנו מסוגלים לחשוב פתוח ואחר. מה שמעניין ודי טראגי, שדווקא במצי לחץ, כשאנחנו זקוקים לחשיבה אחרת, באופן אוטומטי אנחנו "נדבקים" לדפוסי החשיבה שלנו, וזה תוקע אותנו. ולצורך ההמחשה סיפור יפה היה היה פעם איש זקן, שבמותו הוריש לשלושת בניו ירושה של שבעה עשר גמלים. לבן הבכור הוא השאיר חצי מהגמלים. לבן השני הוא הוריש שליש מהגמלים. ולבן השלישי, הצעיר, הוא הוריש תשיעית של הגמלים. שלושת הבנים נפלו לתוך סחרחורת של חישובים, מנסים לפענח מה חלקו המדוייק של כל אחד מהם. כמובן שהעניין לא עלה בידם , מאחר ושבע עשרה לא מתחלק לשניים, וגם לא מתחלק לשלוש, וגם לא מתחלק לתשע. חייהם הפכו קשים ומרים, איבה וכעס אחזו בהם, וכל אחוות המשפחה שהיתה להם הלכה ונעלמה. כל היום היו עסוקים במשא ומתן ובחישובים מכל זוית אפשרית, אך לשווא. לא הצליחו להגיע לתוצאה משביעת רצון שתניח את דעת שלושתם. בייאושם, החליטו לפנות לעצת מומחים שיעזרו להם להתיר את הסבך. אשה זקנה וחכמה שגרה בכפרם שמעה את בעייתם, וביקשה שיניחו לה להרהר מעט ולנסות למצוא פתרון. לאחר מחשבה ארוכה אמרה להם: "אינני יודעת אם אוכל לעזור לכם לפתור את בעייתכם. אבל המעט שאני יכולה לעשות, זה לתת לכם את הגמל האחד שיש ברשותי. ככה יהיו לכם שמונה עשר גמלים." שמחו האחים מאד. שמונה עשרה הוא מספר שמתחלק בשניים – כך הבן הבכור יכול לקבל את המחצית שהוריש לו אביו, תשעה גמלים. הבן השני יקבל את השליש שהובטח לו – שליש משמונה עשרה זה ששה גמלים. גם לבן השלישי נמצא פתרון, כי תשיעית משמונה עשרה הם שניים, לקח גם הוא לעצמו את שני הגמלים שציוה לו אביו. אם נחבר את המחצית של הבן הבכור (תשע) ועוד השליש של הבן השני (שש) ועוד תשיעית של הבן השלישי (שניים) נקבל בדיוק שבעה עשר גמלים, ירושתו המלאה של האב! נשאר גמל אחד מיותר, והם החזירו אותו לזקנה החכמה. אכן, לפעמים, כל מה שאנחנו צריכים זה לסגת צעד אחד אחורה, ולהתנתק מההנחות המקובעות שלנו. לראות את התמונה בגדול – לחפש את הגמל השמונה עשרה... אחרי שהוא יעזור לנו בפתרון הבעיה, אפשר לשחרר אותו לדרכו.. מה דעתכם???

• תמיד תמצאי אחד שנסוג אחורה

ולא מספיק שנסוג..הוא ישר נופל לתוך בור שהיה מאחוריו. אני בעד..לסגת קדימה. על מה את מדברת בכלל ? המח שלי לא קולט פילוסופיה
יש לך דוגמא יותר מוחשית ? אם על צוואות וירושות מדובר.. הצעד הנכון הוא לחלק הכל שווה בשווה. ברגע שלא נעשה כך..השטן יכנס לתוך נשמתו של האדם ולא ירפה .

אודרי11

New member
במציאות...אף זקנה לא תיתן לאף אחד את..

הגמל שלה... במציאות דוקא מצבי לחץ מחייבים אותנו להיות יצירתיים......בלי טיפונת יצירתיות לא נוכל לפתור את הבעייה...

shkedud

New member
אודריל'ה, הזקנה נתנה את הגמל, כי ידעה שיחזירו

לה אותו. היא חשבה בצורה יצירתית, לכן פתרה את הבעיה, וקיבלה ת'גמל שלה בחזרה...

אודרי11

New member
כן בטח....אני כבר שנים מחפשת את

הזקנה הזאת....כנראה שהסתובבתי במדבר הלא נכון....

shkedud

New member
פורפורית, אין לי כרגע בראש דוגמה יותר

מוחשית מזו, אבל הסיפור רוצה לומר לך שאם לא תתקבעי, תוכלי למצוא פתרונות לבעיות. למשל: לחשוב ב"הפוך על הפוך", למשל: כשכואה לא לכווץ אלא לנשום עמוק, למשל: לרדת עם המערבולת ולא להאבק בה (פשוטו כמשמעו וגם מטאפורית), וכשתהיה לי דוגמה נוספת - אשלח מיד.

../images/Emo5.gifשקד בהמשך לסיפורך ,לא רק שאנחנו לא....

חושבים בצורה יצרתית גם אנחנו לא רואים מה שמשתקף מול עיננו ,ולצורך ההמחשה סיפור יפה: לאיכר אחד היו 2 סוסים,ף דומים זה לזה כמו 2 טיפות ויסקי ,החליט האיכר שהוא חייב לעשות סימן שיבדיל בינהם ,לקח מספרים וחתך לאחד הסוסים ת'זנב,לא עברה דקה ולסוס השני גם נשר הזנב,הוריד לאחד אוזן גם לשני נשרה האוזן,וכן הלאה וכן הלאה,חשב האיכר וחשב חייב להיות הבדל כלשהו בין הסוסים התבונן והתבונן ולפתע פרץ בצעקה וואלה הסוס השחור קצת יותר גבוה מהלבן..............

maxima

New member
איש....אתמה מZקיר לי סיפור ישן

על משפט רצח בארה"ב...אני לא זוכרת במדויק את כל הסיפור אבל הפואנטה היתה שהעו"ד שאל אדם שמעשן הרבה שנים סיגריות כאמל כמה גמלים מצוירים על הקופסה והבן אדם לא ידע לענות

shkedud

New member
נפלאאאאאא../images/Emo6.gif, רואה פורפורית?

לפעמים אנחנו פשוט לא רואים את מה שבולט לנו מול הפרצוף!!!

maxima

New member
שקדוד...לפעמים זה טוב להיסוג...לחשוב, לתכנן..

ואז להסתער עם כוחות מחודשים

shkedud

New member
גם לסגת כדי לנוח זה חשוב, אבל בעיקר לסגת

מהדפוסים המקובעים שלנו. זה גם מאוד עוזר בלמידה. מה שנקרא: לא לעשות MORE OF THE SAME

מיקאלה1

New member
עם ילדים אני תמיד יצירתית, יודעת לחלק לשלושה

ילדים 2 ביצי קינדר למשל, או במריבות שלהם על אופניים וטרקטור ובימבה, יודעת למי לפנות כדי שיוותר, ואיך לפצות את זה שיוותר.

למעלה