מה בפינה
מי אני? מה אני?

מה בפינה
מי אני? מה אני?

אז אתם חיים כך וכך שנים בחו"ל. מישהו פוגש אתכם ושואל – מאיפה אתם? מה אתם עונים? המיקום הנוכחי שלכם? מאיפה אתם במקור? איפה השאלה הזאת פוגשת אתכם?
מאיפה אתם בהרגשה שלכם?

אני מנסה להבין מאיפה השאלה באה ומה באמת האדם רוצה לדעת

ועונה בהתאם

אני מרגישה שאני מכאן, מאיפה שאני חיה היום קודם כל. אז עונה שאני מ.... ואם לדעתי רלוונטי לשאלה מוסיפה שאני ישראלית

אני מודה שזה מפתיע אותי. אני כאן כמעט 10 שנים, זאת לא תקופה ארוכה, ועדין אני מרגישה שזה הבית שלי, זה המקום שלי

La Milagrosa

New member
תלוי. אם זה מוסלמי אני תמיד ממציאה שאני מקפריסין או יוון

בשאר המקרים, אם שואלים על ארץ מוצא אני אומרת ישראל, אם שואלים מאיפה אני במובן של מקום מגורים, אני אומרת את העיר שלי. אלא אם יש לי אינטרס לשקר ואז אני סתם ממציאה משהו.
כבר יצא לי להגיד "מאפגניסטן" כשמישהו שאל מאיזו ארץ אני והוא לא מצא חן בעיניי. כמובן שהוא פתח עיניים משתאות (אני ממש לא נראית אפגנית), אבל לא העז לשאול יותר שאלות.

לפני כשנה פגשתי בחור, ששאל אותי איך מגיעים ל....

היה ברור שהוא לא בריטי, וכיוון שהלכתי לכיוון, התחלנו לדבר. הוא שאל אותי מאיפה אני, והכוונה היתה במקור, והוא נראה כמו אדם סימפטי מאוד, אמרתי שאני ישראלית. הוא סיפר שהוא פלסטיני. משפחתו ברחה מהגליל ב48' לסוריה. הוא נשוי לסורית והמשפחה ברחה מסוריה למצריים למחנה פליטים. הוא עבד בתור מתורגמן של עיתונות. הוא חיכה שמשפחתו תצטרף אליו. לא ראה אותם כשנתיים. עכשיו הם כבר כאן. לא הבנתי אם במצרים או סוריה. הוא ממש לא היה עויין לי והרגיש דווקא קירבה
פגשתי אותו כמה פעמים מאז על אם הדרך

La Milagrosa

New member
אין דבר כזה "פלשתיני", בטח לא במובן שהוא התכוון.

משפחתו "ברחה"? וואללה. זה בטח בגלל שב-47 הציעו להם מדינה והם סירבו, כי חשבו שיצליחו לזרוק אותנו לים. איזה באסה זה להפסיד במלחמה שאתה התחלת הא?
אני יודעת שאת מאנשי הפרחים והלבבות וה"יש פרטנר", אבל אני מציעה לך בכל זאת להיזהר כשאת מדברת עם "בלשטינאים" ועם אנשים שנראים ערבים.

alphadelta

New member
אני לא מסכימה

להזהר מאנשים שלא מכירים - כן!!! להזהר מאנשים שפוגשים ברחוב ולא לתת להם פרטים אישיים? בהחלט . בלי הבדל דת / גזע/ מין/ צבע/ העדפות מיניות/ וכולי.
אני לא מסכימה בהכללה הגורפת שכל המוסלמים באים עלינו לכלותינו.

אני מתעלמת מהויכוח על המילה ברחו.

אספרסו2

New member
את מוזמנת לשוחח עם סורים שזה עתה הגיעו לאירופה

ולשמוע ממקור ראשון איך אמא אמרה לו כשהיה זריר שאם לא יגמור הכל מהצלחת יבוא יאהודי וישתה את הדם שלו.
אז ייקחו עוד כמה דורות של חינוך לסובלנות לאחר גם אם הוא יהודי עד שנוכל לבטוח שהוא בא לפגוש אותנו עם עלה של זית.

La Milagrosa

New member
טוב, זה לא חדש ששמאלנים מתעקשים שלא לראות את המציאות

בשום פנים ואופן, גם לא כשהיא נושכת אותם בטוסיק.
זה חלק ממחלת הנפש ששמה שמאלנות. לא מהיום, לא רק בקרב ישראלים.

alphadelta

New member
סיכום מצב

יש יהודים מגעילים ונוראים, יש מוסלמים מגעילים ונוראים יש נוצרים מגעילים ונוראים ויש הינדים/בודהיסטים/סיקים מגעילים ונוראים וכולי משערת השכוונה מובנת.
אולי יש לי מחלת נפש, אבל מה שיש לי בעיקר זו אלרגיה חזקה לקריאת שמות והכללה. זו מחלה מסוכנת ומדבקת. מקווה שימצא מזור בקרוב

La Milagrosa

New member
את הדיקלום הזה תשאירי בגן חובה

אבל היי, אתם במילא מיעוט הולך וקטן כך שלא מאד מדאיג אותי שאתם מדברים שטויות.
מאחלת לך חתן מוסלמי מקסים.

alphadelta

New member
אני לא חושבת שללכלך על השני מתאים לגן חובה

דו שיח מבוסס על פתיחות ומוכנות להקשיב. אני מוכנה להמשיך את הדיון אם יש רצון שיהיה דיון. אם הרצון הוא העלבות אני לא רואה שום צורך בהמשך הדיון

een ogenblik

New member
אמנם אני אחרת ממנה

אך הייתי מאוד שמחה לאיחולי "חתן מוסלמי מקסים" (למרות שהייתי מעדיפה אם אפשר להוסיף גם אפשרות לכלה מוסלמית מקסימה). כאוס אמנם עדין לא הגיעה לגיל 13, כך שמחשבות על זוגיות ארוכת טווח הן בגדר הגזמה (ואפילו פרועה), אך החלק שתפס אותי במשפט הוא שם התואר *מקסים*. משהו שקשה מאוד למצוא, בכל דת ובכל חברה.

אני, לעומתך, מאוד מודאגת מכך שהיא מיעוט הלוך ונעלם. ללא המיעוט הזה, משפחת סבתי לא הייתה שורדת את האנשלוס. ולא, איני משווה. אני מציינת עובדה למה המיעוט הזה אחראי. לזכור, ולא לשכוח. עובד להרבה כיוונים, לאו דווקא למי שעשה רעות לעם ישראל.

La Milagrosa

New member
ועוד דבר: אחד הקולגות שבאים לי הכי טוב, הוא בחור מצרי אחד.

כמובן שהוא יודע שאני מישראל (העבודה שלי גם כרוכה בחלקה בדיבור עברית, ואנחנו יושבים ממש קרוב. אבל בכל מקרה לא הייתי מסתירה מקולגה את המוצא שלי).
הוא אחלה בחור והכל, אבל אני לעולם לא אסמוך עליו במאה אחוז ולא אפנה לו גב (מטאפורית).
מוסלמי הוא מוסלמי הוא מוסלמי, ותוך שניה יכול להסתובב לו הבורג, ואתה לעולם לא יודע איזה חברים יש לו.

את מאוד צודקת, אני בעד אחווה ושלום,

ועדין, עיני לא עצומות. למשל, לא הזמנתי אותו אלי הביתה, למרות שהוא היה פה לבד בזמן שחיכה לאיחוד משפחתו. גם אני נזהרת

La Milagrosa

New member
נורא נחמד להיות בעד אחווה ושלום (גם אני בעד, חופשי בעד).

אבל כשהאויב שלך בעד לשרוף את הילדים שלך למוות, החלומות שלך לא רלוונטיים.

forglemmigej

New member
בדרך כלל ה"בלסטינים" שאני פוגשת

כולם מחיפה מוואדי סאליב כשאני שואלת מאיזה רחוב הם הרי לא יודעים שזו שכונה הם עונים זה היה סבא רבא רבא לא שאלתי אותו אז אני שואיילת אז מה פתאום אתה מחיפה זה כאילו שאני אגיד שאני מפולין כי ההורים שלי נולדו שמה, קיצר הם מצאו פטנט שהיות שהם פלסטינים הם בעצם סטייטלס ואי אפשר להחזיר אותם לסוריה, כששאלתי איך הם עברו את שמונים המדינות עד שהגיעו לדנמרק בלי דרכון אז מסתיים הדיון, כמובן שאפשר לעבוד על המקומיים אבל לא על ישראלים שמכירים את הנרטיב השקרי שלהם, כששאלתי למה שלא יחזרו לעזה או יהודה ושומרון הרי אלו ישויות פלסטיניות עכשו ויקבלו אותם בזרועות פתוחות הם אומרים שאי אפשר לעבור דרך ישראל מה שכמובן מפיל את כל הסיפור כי אפשר לעבור דרך ירדן או מצריים. אירופה אכלה אותה בגדול עם ההגירה הלא מבוקרת הזו וחסרת התכלית

alphadelta

New member
תלוי למה שואלים

אני גרה במקום מאד רב גוני. יש המון אנשים מהמון מקומות. אם שואלים מאיפה אני במקור אני עונה מישראל.
אבל אני מרגישה שייכת לפה. פה אני יצרתי משפחה, פה אני מגדלת ילדים, פה אני חיה.

למעלה