מה בפינה
יום כיפור

שמעתי שסגרו את החופים באזור זכרון

מאוד מאוד עצוב!!!!
חלק ממגמה מאוד לא סובלנית במדינה כרגע

אני מאוד מאוד מקוה שהחופים לא נסגרו בגלל אנשים שהיו בחופים ולא כיבדו את מי שכן רוצה את השקט שלו בביתו

הכוונה שלי היתה שאולי בשנים קודמות

מי שהיה על החוף שם מוזיקה חזקה וכד' ולכן השנה סגרו את החופים. אבל כמו שכתבת - כחלק ממה שקורה במדינה

rona73

New member
גם אני שמעתי...וזה מאוד עצוב!

בכינרת.
ההורים שלי נמצאים בקיבוץ דליה כרגע ואמרו שהתפוסה במלון 100%.

מדברים על יום כיפור

ומי שיולדת ביום שישי בלילה, לא תשתחרר בשבת. היא תשהה בבית החולים עד ראשון בבוקר בהנחה שהכל תקין. נשים אחרי לידה מאושפזות למשך 48 שעות.
ומי שעברה קיסרי מאושפזת למשך 5 ימים.

מה בפינה
יום כיפור

איזה זכרונות יש לכם מימי כיפור?
מה יום כיפור בשבילכם?
איך אתם מציינים אותו?

שנה טובה וגמר חתימה טובה

את יום כיפור אני לא מציינת

אני חילונית לחלוטין ולא מרגישה שיש לי איך לציין את היום הזה. לעומת זאת זכרונות יש לי המון -
לקראת החורף היינו עוטפים את כלובי החיות בפינת החיי של הקיבוץ בפלסטיק. זה מה שעשינו בשנת 1973 כאשר הגיעו להודיע לנו שנחזור לבית הילדים כי פרצה מלחמה.

כשהיינו בני 18-19 היינו נוסעים לכינרת ביום כיפור. ממלאים טרנזיט מהקיבוץ בכל מה שצריך ומתנחלים באיזה פינה על החוף. אף אחד לא רואה או שומע ואנחנו לא מפריעים לאף אחד. באחד הצמתים על הכביש בין יריחו לבת שאן עצרנו לטרמפיסט. כבר לא היו הרבה מכוניות על הכבישים בשלב הזה, והמילואימניק הזה היה איש דתי, בדרכו לביתו בבית שאן, רגע לפני כניסת יום כיפור. לקחנו אותו הביתה, והוא הודה לנו מקרב לב. את המצווה שלנו ליום הזה עשינו.

נסיעה על כביש ירושלים ת"א באופניים - כייף מיוחד במינו

בתקופה שגרתי בת"א, היתה לי שותפה שצמה ביום כיפור. כל שנה הכנתי לי לביבות תירס שאפשר לאכול קרות, ואכלתי בחדר שלי. לקראת אחה"צ היינו יוצאות לטיול לחוף הים, בשביל להעביר לה את הזמן יותר מהר.

צום קל וגמר חתימה טובה

La Milagrosa

New member
לא מציינת שום חג יהודי או ישראלי, וגם בקושי זוכרת אותם.

אלמלא פייסבוק ווטסאפ שמתמלאים בברכות "שנה טובה" מחבריי הישראלים, לא הייתי זוכרת מתי זה.
עכשיו אני עובדת מול לקוחות ישראליים, אז בכלל כיף לי בעבודה כי אני כל היום יושבת במשרד בחוסר מעש. אין עם מי לדבר בישראל בימים אלו.
מזל שיש פייסבוק.
על הצג אני מקפידה להחזיק כמה אקסלים פתוחים, שיחשבו שאני עובדת אם יעברו מאחוריי.

rona73

New member
יום כיפור לא ממש מציינים בבית.

מה שאני זוכרת מהילדות זה שהינו רוכבים באופניים ביום כיפור וניפגשים עם החברים ונישארים בחוץ עד מאוחר.
גם אני מאוד חילונית והמשפחה שלי גם,לא צמים .

אני עבדתי מזמן בבתי מלון ונשארתי פעם אחת כל יום כיפור במלון.מסכנים התיירים!!
והיו!!
רק פלטות קרות הגישו ברום סרביס ..
ומדובר באינטרקונטיננטל בת"א.

גמר חתימה טובה!

אספרסו2

New member
לא מסכים

לשלם 500€ ללילה במלון עתיר כוכבים בלילה ושהשמש זורחת לו מהישבן בשעות היום ואז להתחיל את השבת בבוקר תוך שוטטות בחיפוש אחר גוי של שבת מחוץ למלון שיכין אספרסו כפול ראוי לשמו.
לא בשביל זה הקמנו מדינה לתפארת.

דיברנו על יום כיפור לא על שבת בבוקר. אני מניחה שיש מספיק

בתי קפה שיספקו קפה בשבת בבוקר. אני טועה?
תלוי איפה כמובן

אספרסו2

New member
אבל בבוקר,בבית המלון

שגובה כסף גם בשבת ובכיפור,אני מצפה לבריסטה שיכין לי אספרסו ללא צורך לחפש בית קפה בשכונה.

אתה לגמרי צודק

השאלה היא האם האורחים במלון מודעים לזה שאין אוכל חם, קפה וכד' ביום כיפור/שבת? במידה וכן זאת החלטה שלהם. אני לא מקנא בתיירים שמגיעים לישראל ביום כיפור בלי להבין למה הם נכנסו

לעומת זאת, אני גם לא מקנא בתיירים שמגיעים לקריסמס לחו"ל ולא מבינים שהכל סגור יומיים לפחות

אני מבינה שאתה מדבר ממקור ראשון

אספרסו2

New member
בקריסמס בעולם הנאור

המלון עובד ומשרת את אורחיו,המעלית לא נעצרת בכל קומה בדרכה לחדר בקומה העליונה ומכונת הקפה אינה מכוסה בסדין מוכתם כשמשגיח כשרות על אשתו ושלל יצואי חלציו מסבים לסעוד את ארוחת הבוקר מולה בחדר האוכל על חשבון האורח .

נירית - זה בשבילך

רק למקרה שאת לא מכירה - זה מלון יולדות בבית החולים איכילוב - תל אביב.

למעלה