מה אתן עושות רק בשביל עצמכן?

פיצקוש

New member
מה אתן עושות רק בשביל עצמכן?

מאוד קל להשאב לשיגרה של האימהות ובסוף כל יום להמרח על הספה מול הטלויזיה עם שוקובו בפה...אבל בכל זאת, מה אתן עושות שקשור רק בכן? תחביב, טיפוח, כושר וכו'
 

אמיתמי

New member
שוקובו? ../images/Emo13.gif כל יום? איזה כיף

לא עושה שום דבר, חוץ מלקרוא ולגלוש. ... ולחפש עבודה.
 

עמית@

New member
יציאות, שתייה מדי פעם, אוכל טוב

קריאה, עבודה - פרוייקטים עצמאיים דלי תקציב ועתירי עניין
מה עוד עשיתי בשבילי? ילדים
 

polinomialy

New member
יש כמה דברים -

קודם כל - הפורום. זה רק בשבילי... וזה כל יום... שנית - ואולי זה אמור להוית הראשון - לימודים. אני מאוד מאוד אוהבת ללמוד. והאוניברסיטה זה הדבר הכי טוב שעשיתי לעצמי. והדבר הטוב האחרון שעשיתי (שאני יכולה לחשוב עליו כרגע) - זה להמנע מלהכניס טלויזיה עלי הביתה. ככה שאני אף פעם לא נמרחת על הספה מול הטלויזיה...
 
שאלה בעניין טלוויזיה - את לא מרגישה

שהילדים "מפספסים" משהו כשאין להם טלוויזיה (מבחינה חברתית) ? ואם כן, אז באיזה גיל ?
 

polinomialy

New member
בגילם הנוכחי הם בודאי לא מפספסים

הגדול שלי בן שלוש וחצי והוא בוודאי לא מפספס שום דבר מבחינה חברתית בגלל שאין טלויזיה. יש לנו מחשב בבית, עם אינטרנט וסרטים בלי סוף. הילד רואה ה-מ-ו-ן סרטים. דיסני, סיפורים בעברית למינהם (כספיון, מי שטוב לו ושמח, הגן של דודו) ועוד רבים. מבחינת צפייה אין לילדים לי (או לי) חסך כלשהו. אנחנו רואים סרטים בכמות מסחרית. פשוט יש ביקורת על מה רואים, מתי רואים, ויש תמיד אפשרות לעצור ולהמשיך אח"כ. בגיל מבוגר יותר אולי יש עניין כלשהו של "מפספסים" שאין טלויזיה. אבל אני רואה את אחיותי - כבר שנים שיש טלויזיה בבית הורי שכמעט ואינה דלוקה. אחיותי מגיל 8-9 כבר לא רואות טלויזיה בבית. אז הם ידעו מה זה המומינים וראו אצל חברות בבית. מה רע?
 

MayaShuShu

New member
למה מפספסים? טוב מאוד בלי

הילדים שלי בקושי ראו עד לפני חודשיים שעשיתי כבלים. ועכשיו זה יותר מידי. קמים בוקר רצים ל-TV הסתדו יפה מאוד בלי.- חברים/חוגים/משחקים. (אפילו ה-DVD התקלקל לפני כמעט שנה )
 
אז מאיפה אתם משיגים את הסרטים ?

קונים את הכל ? ספריה ? כי פתאום אתמול (אחרי שמישהו הגיע לגן עם חולצה של משהו מהטלויזיה וכולם חוצמיואב ואבא שלו ידעו מה זה... [יואב בן 3]) עלו בי תהיות (ופתאום נראה לי שבהופ יש כמה סדרות שבטוח שהוא היה יכול להנות מהם).
 

polinomialy

New member
אינטרנט. חברים. מתנות.

לא נראה לי שיש בעיה עם זה שהילד שלי לא מכיר את הופ ודמויותיו. (אני שמעתי על דורה מהפורום ורק אז הבנתי על מה הוא מדבר בהקשר לשיחה מהגן, אבל כלל לא נראה לי שזה מפריע לו) כמו כל דבר אחר בחיים - הילד קולט בדיוק את מה שאת משדרת. אם את משדרת שהוא מפסיד מזה שאין לו טלויזיה אז כך הוא גם ירגיש. אם את משדרת שהוא מרוויח מזה (או שזה חסר השפעה) אז לילד לא יפריע כלל שאין לו טלויזיה בבית. (לפחות עד לגיל יסודי מתקדם)
 
צודקת, זו היתה פשוט פעם ראשונה

שעלו לי מחשבות שניות בעניין (עד עכשיו חשבתי שאם כבר הילד מרוויח ולא מפסיד מהעדר טלוויזיה בבית).
 

She Dolphin

New member
מפספסים מבחינה חברתית?

יש לנו טלויזיה בבית ואנחנו עושים בה שימוש מושכל מגיל אפס. עם זאת, לא ברורה לי השאלה שלך? האם הטלויזיה היא מכשיר חברתי? יש דברים שונים שניתן בעיני להרויח מנוכחותה של טלויזיה בבית (אם כי אני בהחלט מבינה למה לאנשים מסויימים היא מיותרת) אבל לפספס משהו דווקא מבחינה חברתית כשאין טלויזיה? לא ברור לי.
 
היא גם חברתית וגם אנטי-חברתית

(הטלוויזיה). ברגע שכולם מדברים על תוכנית שהם ראו אתמול בטלוויזיה (למשל על 2 זוגות ישראלים מרקע שונה) ויש מישהו שלא ראה את התוכנית, הוא לגמרי אאוט. אין לו מושג על מה השיחה, הוא לא יכול להשתלב בה. אני בוודאי לא רומזת שהוא דחוי חברתית, אבל הוא עלול להרגיש שהוא "לא כמו כולם", בוודאי אם זה לא מתוך בחירה.
 

She Dolphin

New member
אה. "לא כמו כולם"

אני מניחה שבכל מה שקשור בלהיות בעניינים באשר לתוכניות טלויזיה זו או אחרת זה אחד הדברים שהכי פחות מניעים אותי כשאני מחליטה איך לגדל את הילדים שלי
 

פלגיה

New member
מפספסים מה?

הבנות הגדולות שלי קצת כועסות שאין טלוויזיה - זה התחיל בגיל 12. אז מה שהן "חייבות" לראות (הגמר של כוכב נולד למשל
) הן הולכות לחברות. כל השאר - או באינטרנט, או שמוותרים.
 

MayaShuShu

New member
ספורט בעיקר. אופני כביש,ספינינג

אופני כביש -רכיבה בשבת בבוקר. ספינינג באמצע שבוע- בערבים. לפעמים יום שישי קניות.
 

פלגיה

New member
איזו שאלה?

אינטרנט. יש לי פורומים קומונות, בלוגים - הכל קשור אך ורק בי.
 
למעלה