מה אתם חושבים על אכילת ומכירת חמץ בפומבי?

david047

New member
??

ועל כך נאמר ; ...................אדם באמונתו יחיה .. כמה פשוט כמה נפלא.!!!!

OnlyLeigh

New member
אני שייכת למיעוט אחר- הצמחונים.

המניעים שלי להיות צמחונית הם לא ממסורת, אמונה או דת. אלא כאלה של הומניטריות, ודאגה לסביבה. לא קל למצוא מסעדות עם המון אופציות צמחוניות, אבל אני מקבלת את זה. בכל מקום אנשים אוכלים בשר בכל מקום אנשים יורדים עליי שאני צמחונית (!), מלצרים כבר ניסו לשכנע אותי לוותר ולקחת מנה בשרית במקום, טועים בהזמנה- לעיתים לא רחוקות בכוונה (נשבעת.). אני מקבלת את כל זה- אין לי ברירה אחרת- בחיוך. אני מציעה שהציבור הדתי יעשה כמוני.

חיפשתי שותף לדירה. הגיעה בחורה נחמדה

הסתכלה על הדירה ואהבה ואז שאלה האם אני שומרת כשרות. הסברתי לה שלא אבל שפעם גרתי עם שומר כשרות. התחלקנו בארונות המטבח והפרדנו כלים ומאכלים במקרר כשעשינו ארוחה משותפת הקפדתי על חוקי הכשרות שלו כדי לשמור על האוירה הנעימה בבית. ואז היא שאלה האם זה אומר שאני מתחייבת לא להכניס חזיר ופירות ים הביתה. מצאתי שותף אחר. אני חושבת שיש חוסר נימוס בסיסי בכניסה האובססיבית לצלחת של אחרים. זה כל כך חצוף שפתגם כזה נשמע על שפתיהם של רבים גם בהקשרים רחוקים מאוכל. אבל פתאום באוכל אנשים מרשים לעצמם להכנס לצלחת של אחרים בלי חשבון. זה לא עניינך מה אני אוכלת ואיפה אני אוכלת את זה כל זמן שלא דחפתי לך לצלחת משהו שאת לא רוצה לאכול. אף אחד לא הולך לכותל עם סנדוויץ' בייקון באמצע פסח אז אין סיבה שתבואי למקום לא כשר ותתלונני על אורך החיים החילוני של יושביו.

Ronnie O

New member
אני בטוהח שבבני ברק

לא היה לך קשה או בצפת או בי-ם.... אז למה להתעקש דווקא על ת"א?

קיטי קט2

New member
למען הגילוי הנאות אני ממש לא דתייה

כך בבני ברק או בצפת אני כמעט ולא מבקרת... ת"א היא הבית וממנה ציפיתי. אבל לא נורא, עדו מעט נגמר החג

ozir

New member
למה את אומרת לא נורא עוד מעט נגמר החג

החג הוא לא דבר רע!!!

gutt23

New member
אין כבוד

אנו אמורים לכבד את החילוני או החרדי ששומרים את החג , ואותם אלו שאוכלים חמץ, אז למה בפרהסיה סך הכל שבוע תכבדו את החג המדהים הזה . ולכל אותם בעלי המסעדות קחו חופש שבוע הרי גם ככה אתם עבדים כל השנה, צאו לחרות אני מתגעגע לזמנים ההם הלוחש לתריסים

חג ממש מדהים!

באיזה סרט אתה חי? אחד החגים המשעממים והמטופשים שיש (חמץ אעלק) את החג חוגגים בבית ולא ברחוב, הרחוב הוא ציבורי ולא שייך לאף אחד, אין לכם את הזכות להתלונן על מה שקורה מחוץ לבית. אני יכול לפגוש אותך ברחוב ולהגעל מהכיעור והטמטומם שלך ולטעון נגדך למה אתה לא מסתתר... זה נראה לך הגיוני? זה בדיוק אותו הדבר שוב דוחפים את האף לצלחת שלא שלכם

asafasaf26

New member
כבוד

כבוד לא ניתן על ידי שמירת חמץ או צום כיפור וכו כבוד ניתן לאדם שמתיחס בהערכה ברגישות בסימפטיה לאחר. יש אנשים שכל השנה רעים ואז בכיפור צמים וכשיוצא כעיפור הם חוזרים לסורם. כנל יש רבנים ואף קבליסטים שהם פדופילים וכוד ויש אנשים שהם בכלל לא שומרים והם אנשים טובי לב.

digiash

New member
זו לא כפיה אם לא מכריחים אותך לאכול חמץ

במקרה הכי גרוע זה חוסר סיפוק שרות חלופי (מכירת גם וגם) וזה מצחיק -לדרוש- משהו כזה במיוחד כשכל כך הרבה אנשים מתקשים להשיג חמץ בגלל הכפיה הדתית that being said האנשים שבגדול שומרים כשרות "בגלל שאנחנו יהודים" אבל מתעלמים מכל מצווה אחרת -סלחו לי- מלאים בחרא ואין להם זכות להשתמש בקלף הדת

Magic54

New member
מה לעשות

יש אנשים שלא מאמינים שיש אלוהים שבאמת מעניין אותו אם אנחנו מכניסים חמץ לקיבה החלושה והקטנה שלנו בחודש אפריל או לא מכניסים אותו, או שמאמינים שאם באמת קיים אל כזה אז הוא מגלומן נרקוטי ומפגר שהם לא מעוניינים לשתף איתו פעולה או לשים זין על שודדי הדרכים הרבנים שגוזלים כסף על אישורי הכשרות.

polop

New member
במקדולנדס מכרו צ'יזבורגר כשר לפסח

עכשיו אכלתי במקדולנדס (אני לא אכלתי צ'יזבורגר) - כלומר קניתי בשבת (שאסור עפ"י היהדות) , העיקר שאכלתי לחמניה כשרה לפסח. הצביעות החילונית -

לפי הדת שלי (לא משנה איזו)

אני לא עושה את מה שאומרים לי לעשות בדתות אחרות. לדת אין שום קשר לעם ישראל... וכל מה שהיא עושה זה לעוות את התנ"ך ולהמציא חוקים משלה... למשל: חזירים היו על אדמת ארץ ישראל מאז ומעולם, האיסור היה רק על האכילה וגם היא בתור המלצה, פתאום הגעו כל מיני אנסים וגנבים מזוקנים והמציאו חוקים משלהם ואתם אהבלים כי אתם מקשיבים לכל החארטות שלהם ומצייטים להם, בין השאר הטמטום שלכם זו הפרנסה שלהם, מאז ומעולם ולא רק ביהדות

dckur

New member
תלכי למקומות כשרים

מה הבעיה אני לא מבין... כשמישהו הולך למקום לא כשר, אז למה הוא מתפלא שאוכלים מסביבו חמץ?

MadCatter

New member
לדעתי זה לא לגיטימי כי יש חוק. אבל...

החוק עצמו הוא כפייה דתית. אני מתנגד בכל ליבי לעבירה על החוק אבל אין מקום לחוק כזה במדינה דמוקרטית. אלוהים יודע שיש מספיק מקומות בהם הציבור החילוני מתכופף ומתגמש בשביל הדתי. אם זה בעובדה שהם מחזיקים ביד חזקה וזרוע נטויה במוסד הנישואין היהודי, בגיורים ואפילו במה הפרות המסכנות אוכלות בפסח כדי שהחלב יהיה כשר. אז לפחות תנו לנו לאכול ולשתות, גם במסעדה, מה שאנחנו רוצים. אתם לא חייבים לשבת שם. זה לא כמו עישון פסיבי. המקומות שמוכרים חמץ הם אלה שמראש לא כשרים גם בשאר חודשי השנה אז דווקא בפסח מתחילים להתקטנן? מעבר חוק- לא! חמץ ושינוי החוק- כן! כן! כן!

alina maria

New member
כשר לפסח זה לרוב לא טעים

ומה הבעייה? אוכלים מה שרוצים. כאילו שלא חסרה כפייה דתית בארץ, תתנו לנו להתנהג איך שאנחנו רוצים.

LEATHER REBEL

New member
והם הכריחו אותך לאכול חמץ?

כל עוד אף אחד לא כיוון עלייך אקדח והכריח אותך לאכול חמץ בפסח, אין לדבריך שום קשר למונח "כפיה". כן מכבד, לא מכבד... אפשר, אם תרצו, לקרוא לזה "פרובוקציה"... ועדיין, לא הכריחו אותך לאכול את זה. מה שתיארת אינו מצב של "כפייה". לא לפי חוקי השפה העברית, בכל אופן. גם לא לפי החוק.

למעלה