מה אתם חושבים? הבורסה בועתית?

מצב
הנושא נעול.

בדה מרקר טוענים שהשוק רותח, אבל לדעתי המכפילים ביחס לרווחים הצפויים ב-2010 הם עדיין סבירים. מה דעתכם?

rafid1

Active member
מנהל
בועתית, ותמשיך להתנפח קלות השנה...

בדה מרקר טוענים שהשוק רותח, אבל לדעתי המכפילים ביחס לרווחים הצפויים ב-2010 הם עדיין סבירים. מה דעתכם?

GANDYR

New member
אם בתקשורת חושבים כך

אם בתקשורת חושבים כך
שהשוק רותח וגם בסך הכל יותר אנשים חושבים שיש כאן בועה, אז עלול להיות מצב שהרבה מוכרים וזה יוביל לירידות דווקא. מצד שני אם הרבה חושבים שימשיך להתנפח ייתכן שיקנו הרבה אנשים והשוק יעלה. ובנדלן מעניין מה יחשו ברוב בעלי הדירות מחר...

אזרח111

New member
אני חושב שהשוואה לשיא הקודם היא לא הכי

אני חושב שהשוואה לשיא הקודם היא לא הכי
רלוונטית , בגלל שבשיא הקודם לא היה קיים מאגר גז ענקי , ולכן ההשוואה היא מעוותת מלכחתחילה .... כנראה לא סתם אמרו ששיאים זה משהו שטוב רק לעיתונים אני מחכה לראות שמישהו ינתח את ההשפעה של גילוי מאגר הגז על הבורסה, אני לא יודע לעשות זאת לצערי

טשאפק

New member
הסתכלתי באתר לאומי טרייד

הסתכלתי באתר לאומי טרייד
בהשוואה בין מדד ת"א 25 לבין מדדי חו"ל שונים - דאו, S&P500, cac40, פוטסי, ניקיי 225, סידני ושנגחאי. שנגחאי עלה ב-133 אחוז, ת"א 25 עלה ב-84 אחוז. כל השאר נעים בתיאום, ונעו בין 15 אחוז (פוטסי) למינוס 12 אחוז (ניקיי). לי לא ברורה ההצדקה לכך, שת"א תקפוץ לרמה כזו מעל כולם. אני בספק רב אם תגלית הגז מצדיקה את זה.

zvielie

New member
עדר . ההתנהגות בבורסה תמיד מזכירה עדר

הסתכלתי באתר לאומי טרייד
בהשוואה בין מדד ת"א 25 לבין מדדי חו"ל שונים - דאו, S&P500, cac40, פוטסי, ניקיי 225, סידני ושנגחאי. שנגחאי עלה ב-133 אחוז, ת"א 25 עלה ב-84 אחוז. כל השאר נעים בתיאום, ונעו בין 15 אחוז (פוטסי) למינוס 12 אחוז (ניקיי). לי לא ברורה ההצדקה לכך, שת"א תקפוץ לרמה כזו מעל כולם. אני בספק רב אם תגלית הגז מצדיקה את זה.
פעם עדר השוורים רואים את האור המעלה ההר. ופעם אחרת העדר מקבל חרדה קיומית ודוהר בפראות חסרת מעצורים לתחתית העמקים. הכל אמוציות ! אין פה טיפ טיפה חשיבה. הכי כואב זה על התמימים והנאיבים שתמיד מתפתים להכנס בשיא. ויש חוק קוסמי שאומר שתמיד יש להם מחלפים.

טשאפק

New member
מה שדוחף את הציבור זה היעדר חלופות

פעם עדר השוורים רואים את האור המעלה ההר. ופעם אחרת העדר מקבל חרדה קיומית ודוהר בפראות חסרת מעצורים לתחתית העמקים. הכל אמוציות ! אין פה טיפ טיפה חשיבה. הכי כואב זה על התמימים והנאיבים שתמיד מתפתים להכנס בשיא. ויש חוק קוסמי שאומר שתמיד יש להם מחלפים.
מה שדוחף את הציבור זה היעדר חלופות
בגלל הריבית הנמוכה. אסייג, שאני לא יודע מה חלקו של הציבור הרחב בבורסה לעומת גורמים אחרים.

טשאפק

New member
להבהרה, מדובר על 5 שנים

הסתכלתי באתר לאומי טרייד
להבהרה, מדובר על 5 שנים

evbi

New member
זה לא סוד שהשוק בארץ מאוד חזק

הסתכלתי באתר לאומי טרייד
זה לא סוד שהשוק בארץ מאוד חזק
ובוודאי חזק יותר מאשר באמריקה. כך שאני לא מבין מה אתה מתפעל, פשוט אל תשקיע בשווקים של מדינות חלשות. לדוגמא, בעיצומו של המשבר השוק המקומי הראה יפה שירידות של 20% באמריקה, הוא ישקף ב-4 אחוז ירידה לכל היותר. באמריקה השוק נמצא באותה רמה בערך כבר 10 שנים, בארץ השוק מכפיל את עצמו פי 4 כל 5 שנים. לראות את הנתונים בעיניים, גורם לך לגחך על כל הלייצנים שמשקיעים בבורסה האמריקאית.

alterk

New member
בועה זה אוליי מוגזם, אבל המחירים נראים מלאים

בועה זה אוליי מוגזם, אבל המחירים נראים מלאים
לתא100 מכפיל הון 2.7 ומכפיל רווח (היסטורי) 23.5, הבנקים נסחרים במכפיל הון ענפי של 1.1. נראה לי מחירים מלאים למדיי. מכפיל עתידי? כל מספר הולך. אין שקיפות מספקת, אין תחזיות מהימנות. מעבר למכפילים, לפני שבועיים יצא לי לראות קווי פיבונאצ'י נמתחים על גרף של מסך מחשב מאוד לא צפוי. תחושתית, ממה שנשמע בשיחות מסדרון, ממומחים בגרוש בכל מיני פינות מוזרות בטלויזיה, מפינת ניתוח טכני בערוץ הכנסת (!!), מהנעשה במניות הנפט וה-"ביומד", מגידול בנפח ההודעות בפורומים של שוק ההון, משוק ההנפקות וכו', נראה שהשוק מתחיל לבעבע קלות. ואם מסתכלים טיפה סביב, במובנים רבים שוק ההון הישראלי הוא אסקפיזם טהור, אבל זה כבר סיפור אחר.

מצב
הנושא נעול.
למעלה