מה אתם הייתם עושים?

סלעיתה1

New member
מה אתם הייתם עושים?

מישהו פה ראה את הפרק הראשון? חשבתי על זה אחר כך כל הלילה.. אני ממש אשמח לשמוע אם עוד מישהו לקח את זה קצת קשה ואני לא היחידה...

מוניפולציה...

ב"ה חיים הכט, אלוף במשחקים. שחקן אדיר בידיים. המילים שלו הופכים לנכסי צאן ברזל "ללכוד את המצפון שלכם, בקלאוזאפ..." ועוד ועוד כמיטב הסדרות של חיים הכט. (רישיון להרוג, וכו'...) לא צריך תוכנית טלויזיה כדי לדעת שהעם שלנו הוא עם נבחר, שהם מיד מושיטים יד למישהו שצריך עזרה. בדגש לא במגזר החרדי / דתי, שיש בהם כ"כ הרבה ארגוני חסד. (יד שרה, עזר מציון, בית התבשיל, ארגוני ההצלה, ארגון ידידים ועוד...) לציבור שאינו דתי לעת-עתה - הסיטואציות האלו הם בגדר "וואואוו - איזה גבר הוא, נתן אוכל לילד רעב" - לעומת זאת אצלנו זה דבר שבשגרה. כשהילדים שאינם דתיים, חיים על ריאלטי, על כוכב נולד, רוקדים עם כוכבים ועוד ועוד תוכניות ראלטי, פסטיבלים למיניהם (בומבמלה עם הסקס הנוטף - וכו' וכו') סידרה שנוגעת קצת לרגש יוצרת הד חיובי. אני לא התרגשתי, זה דברים שבעיני הם דברים ברורים מכורח היותינו "בני אדם" ובעלי טיפה מצפון. מה השלב הבא? ישימו חתול פצוע על כביש, ויבדקו מי ידרוס אותו ומי יעצור?! כאילו ראבק... זה דברים מובנים לכל בר דעת. שאב מכה צריך לחטוף על המקום! שילד רעב צריך מידית לקבל אוכל... שתינוק שנעול באוטו - החלון נשבר והתינוק מחולץ. מה פה ה"שאו" הגדול? ממה ההתלהבות?! לילה שקט.

פספסת את הנקודה... לא התלהבות אלא זעזוע

מהאדישות... זה לפחות מה שאני ראיתי. אבל אני מודה שאני כזאתי פחדנית שלא בטוח שהייתי מתערבת בפועל... אני מקווה מאוד שכן. והכאב הכי גדול? גם לו היו מדווחים, מה כבר הרווחה היו עושים?.... אוי, טאטע....

פרומית1

New member
הרווחה היו בודקים

מי אשם במצב ולמה לא דווח על המקרה עד שהיו רואים עזרה היה לוקח זמן,המצב הזה מוכר הוא מדווח לרשויות ויש הרבה כאלה אך לא תמיד העזרה מספיקה,ותדעו לכם שאצל החילונים יש גם תורמים אבל שם תורמים בדרך כלל פעם אחת ובסכום גדול,ואת זה אני יודעת כי התקשרו אלי מאגודה אחת שלא מוכרת לנו והם רצו מ 200 ש"ח ומעלה ואלו גובה התרומות שלהם ואילו האגודות החרדיות עם תתרמי 20 ש"ח יאמרו לך תודה

נראה לי שכולכם פספסתם את הנקודה

מטרת התכנית היא מעבר לבדיקה, לתת כלים, לגרום לתשומת לב של אנשים. מודה - מעולם לא ראיתי אנשים מחטטים בפחים. מאוד יכול להיות שהם חיטטו לידי ולא שמתי לב למציאות הזאת מרוב שהיא רחוקה ממני. גם אני לא הייתי מתערבת לגבי האב המכה - אבל היום אני יודעת שיש עוד דרכים: ללכת לאבטחה, להתקשר למשטרה, לגשת למוכרת בחנות שתזעיק את האבטחה. לגבי התינוק, טוב, אני כבר הזעקתי משטרה במקרה כזה... אבל, מודעות מונעת אסונות.

אין ספק שהעלאת המודעות חשובה מאוד.

שמחה לראותך

למעלה