מה אפרוח עושה בסלון שלי?

מה אפרוח עושה בסלון שלי? ../images/Emo12.gif

או מחשבות צמחו-טבעוניות... אתמול כשהתעוררתי הלכתי לסלון ולהפתעתי הרבה ראיתי אפרוח קטן ומתוק מטייל בביתי
מתברר שאמו של האפרוח מתה, אז בן דוד שלי מטפל בו, כי יש חשש שללא אמא שתגן עליו הוא הוא ימות. האפרוח בן 4 ימים, מאוד מאוד קטן ושחור עם מעט צהוב. הוא צייץ ציוצים שקטים. מתוק! מתוק! מתוק!
מי שיצא לו לראות תרנגולת עם האפרוחים הקטנטנים שלה בטח הבחין שהם הולכים האחריה בעקביות. כשרק אני נשארתי בסלון האפרוחון "אימץ" אותי והפכתי לכמה שעות לאימו. הוא הלך אחרי בטיולים שלי בין המטבח לסלון ובתוך הסלון. כל תזוזה הייתי צריכה לבדוק טוב איפה האפרוח, מהחשש שאדרוך עליו ואמחץ את הקטנטן הזה. כשהתיישבתי לקרוא ספר הוא נעמד ליד כפות רגלי ולא זז ממני. הוא ניקר את האוכל ואת הרגל שלי במתיקות אינסופית. יצור כזה מתוק וקטן
ואז התחילו המחשבות... חשבתי על כך שהאפרוח הזה בר מזל שנולד מחוץ לתעשייה. חשבתי על אותם אלפי אפרוחים זכרים בתעשיית הביצים שמושלכים לשקיות ניילון, מתים מחנק או רעב או צמא, או הכל יחד. חשבתי שהאפרוח הזה יכול היה לסיים את חייב בסבל בתוך שקית אטומה, יחד עם עשרות אפרוחים נוספים, שרק רוצים לנשום קצת אוויר. וחשבתי על האפרוחים שנגרסים למוות. איך אפשר לגרוס יצור כך-כך מתוק וחסר ישע? ולמה מישהו מוכן לממן את המוות הזה? וחשבתי שאם האפרוחון הוא בעצם אפרוחית, הוא אפילו יותר בר מזל. אם היא היתה נולדת לתעשיית הביצים היא היתה מגודלת בכלובים צפופים, לאחר שקטמו את המקור שלה (הבטתי על המקור של האפרוחון וחשבתי על הסיצואציה העצובה הזאת
), משוללת חופש או יכולת לנוע מעט. היא היתה מורעבת כשכמות ההטלות שלה היתה פוחתת. לאחר שנתיים היו הורגים אותה בשיטות מזעזעות ומחרידות. מה היא כבר שווה כשהיא לא רווחית? ולמי אכפת מהסבל שלה? וחשבתי שאם הוא היה נולד ל|תעשיית הבשר| הוא היה חי בצפיפות, סובל מגוף חולה ומעוות גנטית. יתכן שהיה מת עוד לפני השחיטה האיומה, ויכול להיות שהיה שורד בכוחות אחרונים עד השלב שכוחות חזקים ממנו היו תולים אותו על וו שנע לסכין שתשסף את גרונו בעודו בהכרה מלאה. ומה אני מתארת פה? מעט-מעט מהסבל. ואני חושבת על האפרוח בר המזל, אבל לא יכולה שלא לחשוב על מאוד אלפים שגורלם אכזרי ומייסר.

בינתיים בן דוד שלי מגדל אותו

למרות שאני מאוד לא סומכת עליו. אוף! יש לו גישה גרועה לבעלי חיים. ממש מחריד. אבל הוא לא מוכן לעזוב את האפרוח, ובינתיים הבנתי שהטיפול בו סביר. קיוויתי שהוא יתן לי לגדל את האפרוחון, אבל אין סיכוי כזה.

לא ידעתי.

אז יש לי גישה לתרנגולות, אבל האם הן "יאמצו" את האפרוח? בן דוד שלי לקח אותו מהאזור של התרנגולות. אז את מציעה להחזיר אותו? החשש שלי היה שהוא יאכל ע"י חתולים וכדומה בלי אמא שלו.

enbalush

New member
שווה ניסיון

אין שם תרנגולות עם אפרוחים? אם יש הן יקבלו בטוח, אם אין אז תנסי עם תרנגולות דוגרות, הן יכולות גם לקבל אותו, פשוט תישארי ליד ותראי אם הת' מתקרבת אליו, תשאירי אותו לבד במרחק של מטר או שניים ממך ותחכי שה"אמא" המאמצת תצא לקראתו. הן מאוד נאמנות ומגנות על האפרו' מפני חתולים וכיו"ב.

למעלה