מה אני מפספס?

Relo OR

New member
מחיר בית 3.5M למגורים, משכנתא 1.1M. מטרת המשכנתא היא לקנות דירה אחרת להשקעה (במקום לשים את כל הכסף על הבית). הכנסה חודשית 36K, החזר משכנתא משכנתא רצוי בערך 7K, אפשר גם קצת יותר.
חשבתי על
550K פריים לשלושים שנה
550K קלצ ל-10 שנים
הרעיון הכללי לסגור את המשכנתא בעוד כ-10 שנים, או להשאר עם החזר חודשי מאוד נמוך. האם אני מפספס את הריבית הקבועה הצמודה או הריבית המשתנה כשאני לוקח רק את שני המסלולים לעיל? השאלה הינה כהכנה לפני המומ עם הבנקים המתחיל השבוע.
תודה :)

82little

Active member
במצב כיום אפשר שיהיה זול יותר שליש פריים ל 30 שנה ולקבל ריבית הכי טובה... ושליש פריים פחות שנים למשל 20 שנה ופחות ... ולקבל ריבית קצת פחות טובה...
ושליש קלצ כמו שרשמת ל 10 שנים ומטה..
השתמדו במחשבון משכנתא לבנות התמהיל הרצוי.
בהצלחה.

Relo OR

New member
לקראת סוף המו"מ עם 2 הצעות:
550K פריים ל-25 שנים,1.35
500K קלצ 10 שנים 2.6%

או
550K פריים ל -30 שנה, 1.3%
150K משתנה צמודה כל 5, 30 שנה 1.9%
400K קלצ 7 שנים, 2%

דעתכם?

82little

Active member
לא הבנתי האמת. מה קרה לדיון הקודם ולאפשרויות האחרות... ?
חשבתי שהיה רעיון מעולה.. ואז נזרק מהחלון...
ואיך זה ששתי ההצעות לא מתכנסות לאותם סכומים. ?
ובשביל מה הצמודה הארוכה. ?
ולמה לקצר ככ את הקלצ ולהכביד על ההחזר החודשי כשאפשר אותה ריבית וקלצ קצת יותר ארוכה ולפצל אותה לשתי קלצ.. ?
ומה סך הריביות בכל תמהיל ?
ולמה לקבל שני תמהילים במקום להשוות בין הבנקים עם תמהיל נבחר... ?
ולמה החזר החודשי נמוך יחסית להכנסות ומכביד כך על סך הריביות?
בעיני, סליחה, קצת מוזרה השיחה ולהבנתי אין דרך לענות בצורה מושכלת..
אולי שווה לקרוא כמה עשרות הודעות לאחור וללמוד את הנושא. ואולי לא...
אולי מישהו אחר יכול להציע תשובות טובות יותר...
זו דעתי.
בהצלחה.

Relo OR

New member
תודה על התשובה!
אכן, טעות סופר - בתמהיל הראשון הקלצ הוא 550K ולא 500, סך המשכנתא 1.1M.
התמהיל הראשון זה התוצאה של מומ ארוך בין מספר בנקים. לפחות עבורי, הבנקים לא נתנו 2 מסלולי קלצ באורך שונה ובריבית שונה, כמו גם 2 שלישים שונים של פריים שאחד בריבית הקלאסית של שליל והשני גבוה יותר.
התמהיל השני זו הצעה נוספת שקיבלתי מבנק שלא היה יכול להשוות את הריביות לעיל של התמהיל הראשון... הציע להוריד את ריבית הקלצ באופו משמעותי ע"י הכנסת הרכיב של המשתנה (מסלול פיתוי??) שאותו אבטל אחרי 5 שנים (או פחות אם יהיה כדאי). יש לי גם קרן השתלמות שממנה אני יכול לקחת הלוואה ולהחזיר את החלק הצמוד. או אז אני נשאר רק עם הפריים והקלצ.
ההחזר החודשי ההתחלתי בין 7-8K.
תודה!!

למעלה