מהם המאכלים המסורתיים לסוכות

צליליתה1

Well-known member
בעדה שלכם?

אני חושבת שבעדת חיפה נבחר החומוס. עם קצת עלי גפן. וכמה קובה.סלט קצוץ דק ומג׳דרה לעיצוב האישיות.

בתחנת הדלק יש מסעדה מזרחית לא רעה, תמיד קשה לחנות בשישי וערבי חג אבל היום היה צפוף עד כדי לא יאמן.
אני כולה רציתי קצת דלק, וזה היה מאתגר.

אגב, אם מישהו מעוניין במקום חניה במרחק 5 דק הליכה מפסטיבל הסרטים ראיתי כמה וכמה כאלה.

מהרו פן תפספסו, מן הסתם לא ישאר כך להרבה זמן.

חג שמח!

סופהו 1

Well-known member
בעדה שלכם?

אני חושבת שבעדת חיפה נבחר החומוס. עם קצת עלי גפן. וכמה קובה.סלט קצוץ דק ומג׳דרה לעיצוב האישיות.

בתחנת הדלק יש מסעדה מזרחית לא רעה, תמיד קשה לחנות בשישי וערבי חג אבל היום היה צפוף עד כדי לא יאמן.
אני כולה רציתי קצת דלק, וזה היה מאתגר.

אגב, אם מישהו מעוניין במקום חניה במרחק 5 דק הליכה מפסטיבל הסרטים ראיתי כמה וכמה כאלה.

מהרו פן תפספסו, מן הסתם לא ישאר כך להרבה זמן.

חג שמח!

כשהייתי ילדה ובחצר, מתחת לעץ המנגו, עמדה סוכה (נדמה לי שהשלד שלה, שהיה עשוי מארבעה מוטות מתכת ועליהם בסיס של מיטה, מהסוג שנקרא מיטת סוכנות, עדיין עומד שם), נהגנו לאכול בסוכה ונדמה לי שגם ניסינו, כילדים צעירים, לישון בה. אבל היה מפחיד/קר/חשוך/חרקים (כל אחד ותירוציו) וכנראה שיותר מפעם אחת זה לא קרה.

פסטיבל הסרטים? בסוכות הזה, אני מזיזה את הרכב רק במקרים מיוחדים = טלפון מהנכדים- בואי לרכוב איתנו /בואי להתארח. שאוותר?
אבל תודה על ההזמנה.

|רימון|
חג שמח!

נערך לאחרונה ב:

קלייטון.ש

Well-known member
אני לא יודע להתייחס לאוכל - כבר הפסקתי לעקוב אחרי מה ששמים לי בצלחת - אבל אספר שהתנדבתי לישון בסוכה.
הנכדות שמעו שיש מצווה לישון בסוכה והודיעו שהן מתכוונות למלא אותה במלוא הרצינות.
צריך איזה מבוגר שיהיה איתן וברור שזה סבא קלייטון.
נהיה ארבעה, התאומות, רחל התינוקת, וסבא.
למקרה שמישהו חשב לסחוב אותן לבית אחרי שיירדמו, אוריאנה הבהירה בפירוש "אבל אל תיקחו אותנו בלילה לבית".
חכמה הילדה הזו שזה מפחיד.
חג שמח!

צליליתה1

Well-known member
אני לא יודע להתייחס לאוכל - כבר הפסקתי לעקוב אחרי מה ששמים לי בצלחת - אבל אספר שהתנדבתי לישון בסוכה.
הנכדות שמעו שיש מצווה לישון בסוכה והודיעו שהן מתכוונות למלא אותה במלוא הרצינות.
צריך איזה מבוגר שיהיה איתן וברור שזה סבא קלייטון.
נהיה ארבעה, התאומות, רחל התינוקת, וסבא.
למקרה שמישהו חשב לסחוב אותן לבית אחרי שיירדמו, אוריאנה הבהירה בפירוש "אבל אל תיקחו אותנו בלילה לבית".
חכמה הילדה הזו שזה מפחיד.
חג שמח!
איזה כיף לכם
אני לא זוכרת שינה בסוכה, גם לא בסוכות שבנינו במו ידיננו, שכבר היינו ילדים גדולים (למדי)

קלייטון.ש

Well-known member
איזה כיף לכם
אני לא זוכרת שינה בסוכה, גם לא בסוכות שבנינו במו ידיננו, שכבר היינו ילדים גדולים (למדי)
בסוף לא ישנתי בסוכה. הילדות ישנו אבל אנחנו המבוגרים ישבנו בחוץ עד מאוחר ודיברנו.
כשנהיה 2 לפנות בוקר הבת הקטנה שלי אמרה לנו שנלך לישון.
אמרתי שאני נשאר כמו שסיכמנו, אמרה לי אבא תשכח מזה.
נשארה היא שם ערה ושומרת.

אבח"י

Well-known member
מהו האוכל של גבעתיים?
חנייה ממש בעייתית סביב תיאטרון גבעתיים, מודיע מראש. - פסטיבל "מספרי סיפורים"
אצלנו, תלוי איפה אנחנו, ואם אני מתבקש לבשל.
הפעם בישלתי כרוב ממולא צמחוני, לגמרי.

אבח"י

Well-known member
אולי סביח?
אמנם מקורו ברמת גן, אבל היום, להבנתי, מוקד העליה לרגל (אל ההוא שמטחן, מבצל, מחמס, מפטרז וכו') בגבעתיים.
גבעתיים על גבול רמת גן, ליתר דיוק. אבל שם תמיד עובד היה.
הוא פתח גם סניף בתל אביב, יחד עם אחת טבעונית בשם "תמר" דרך מנחם בגין, זה הבנין הענק שנמצא מול פחות או יותר, בנייני הנהלת בנק הפועלים.

סופהו 1

Well-known member
גבעתיים על גבול רמת גן, ליתר דיוק. אבל שם תמיד עובד היה.
הוא פתח גם סניף בתל אביב, יחד עם אחת טבעונית בשם "תמר" דרך מנחם בגין, זה הבנין הענק שנמצא מול פחות או יותר, בנייני הנהלת בנק הפועלים.
אני זוכרת קיוסק קטן שנקרא הסביח של עובד בעוזיאל, ליד הגינה הציבורית בפינת שדרות ירושלים.
זה היה בשנות השבעים.
היום הוא ב..סירקין?
בין לבין? אין לי מושג.
בשני המקומות ניצפו תורים.
עכשיו אני רעבה...

קלייטון.ש

Well-known member
אם הוא מפטרז אני מקווה מאד שהוא גם מכפכף (מכין את זה עם כפפות).
מה עוזר הכפפות אם הוא מטפל איתן גם בכסף ולא מחליף אותן. או נוגע איתן במשטחים ובגוף שלו.
הוא צריך להחליף כפפות לפני שהוא מתחיל לעבוד על המנה, ואחרי ששם כפפות חדשות למנה הוא צריך להימנע מלגעת בכל דבר מלבד האוכל.
מבחינתי גם אם ינקוט בכל האמצעים וישמור על כל הכללים, האוכל בו נגע עם הכפפות והכל - מגעיל.
זה כמו שהוא יכניס את היד שלו לפה שלי. עם הכפפה והכל. דוחה.
אבל מי שזה לא מפריע לו שייהנה. אני לא מסתכל.

אבח"י

Well-known member
מה עוזר הכפפות אם הוא מטפל איתן גם בכסף ולא מחליף אותן. או נוגע איתן במשטחים ובגוף שלו.
הוא צריך להחליף כפפות לפני שהוא מתחיל לעבוד על המנה, ואחרי ששם כפפות חדשות למנה הוא צריך להימנע מלגעת בכל דבר מלבד האוכל.
מבחינתי גם אם ינקוט בכל האמצעים וישמור על כל הכללים, האוכל בו נגע עם הכפפות והכל - מגעיל.
זה כמו שהוא יכניס את היד שלו לפה שלי. עם הכפפה והכל. דוחה.
אבל מי שזה לא מפריע לו שייהנה. אני לא מסתכל.
רק מי שרוצה רואה.
אב'שלי הסביר שאוהבים את האוכל שלו, כי, ודוק, העור של כפות ידיו גם הוא מעביר טעם.

למעלה