מהו חופש בעיניכם?

מהו חופש בעיניכם?

נכנסתי לכאן, מבלי לדעת מה בדיוק אקרא כאן, ולא ממש מצאתי משהו מוגדר. אין הכוונה לחופשה בקאריביים, או בכל מקום אחר, אלא למשמעות המילה "חופש". כמובן שבשורש המילה תמונה חקיות התשובה ח.פ.ש. ז"א שעצם החיפוש הוא החופש. האם כשנדמה לנו שמצאנו משהו, בעצם איבדנו את החופש שלנו?! ואז, אז מתחיל לכרסם בנו אי הנוחות וחוסר שקט?! מכאן מובנת המציאות של 'סימן שאלה' תמידי המרחף, ומציאות וודאית של אמונה במקביל להיעדרה. אז בעצם אין דרך מסויימת? ואין כיוון מסויים? ואין קיבוע חברתי? ואין שום כלום? זה אנו עם עצמנו ועם התהליך (המסע - בלעז:) שאנו בוחרים לשרטט לנו?!
אשמח אם מי מיכם ישתף בהגיגי ליבו - אם ישנם, ואם לא, טעיתי בכתובת, או שאמצא מתישהו דברים אחרים מעניינים בפורום.

שיהיה לכם אחל' יום!

Hameln

New member
לעניות דעתי

חופש (במובן הפרקטי) הוא צמצום המגבלות המלאכותיות למינימום ההכרחי. בני האדם ממילא מוגבלים ומטבעם מתמודדים עם אילוצים שאינם ברי שינוי. לכן, על כל מגבלה מלאכותית נוספת שהם נדרשים לקבל על עצמם להיות מנומקת היטב ומעוגנת במידה מסוימת במציאות.

במחשבה, תמיד בריא להטיל ספק, לשאול שאלות ולפקפק בסמכות. זו זכות טבעית.

לאונידס

Active member
אפשר כמו שהצעת לשחק בשורשים ומשפחות מילים בעברית

לא יודע מה התועלת, אבל אפשר
אפשר להתפלפל מילונית על ההבדל בין חֹפֶשׁ לחופשה.
אפשר לקרוא באנציקלופדיה כלשהי את הערך הרלוונטי.
http://he.wikipedia.org/wiki/חופש
&nbsp
אני ממליץ שתתחילי בקריאת הערך כדי שתקבלי איזשהו רקע או כיוון. אנשים השקיעו זמן ומחשבה, חבל להתחיל מאפס.

לאונידס

Active member
קראת את הערך בויקיפדיה? על חופש? על סוגי החופש?

על אוייבי החופש?
מה דעתך?

BravoMan

Active member
מישהו (שכרגע אני לא מוצא בדיוק מי) אמר פעם:

חופש - זו היכולת לבחור באלו שלשלאות אתה כובל את עצמך.
&nbsp
וזה משפט שאני מאוד מזדהה איתו.
אנחנו תמיד חיים עם מגבלות - חלקן נכפות עלינו ע"י המציעות והסביבה הפיזית, וחלקן הן מוסכמות שלקחנו על עצמנו כדי שנוכל להתקיים בצורה מיטבית לצד אנשים אחרים.
כל עוד אתה יכול לבחור את מסגרת המגבלות שאינן נכפות מטבע במציאות, ולהשפיע על המסגרת הזו, אתה למעשה חופשי.
למרות המגבלות.

Hameln

New member
"...ולהשפיע על המסגרת הזו..." - תנאי חשוב.

לאונידס

Active member
בדרך כלל אחרי הודעה כזו הכותב מנסה להמם את המשתתפים בריה״ל

האומר שעבד ה׳ הוא לבדו חופשי, כי ברור שחילונים הם בורים ומעולם לא שמעו על הקשקוש ה״עמוק״ הזה. בערך כמו טיעון השען.
במקרה הזה הייתי עדין כי אני לא בטוח שזו המטרה.

למעלה