מהו אימון פלאומטרי

• פותח הנושא kb
  • פורסם בתאריך

kb

New member
מהו אימון פלאומטרי

הייתי רוצה לדעת מהו אימון פלאומטרי על איזה יכולת הוא עובד מה פירוש השם פלאומטרי מה זה משפר ובכלל על אימון פלאומטרי בעיקר אימון פלאומטרי לשיפור הניתור תודה KB

MidNight Flame

New member
אני לא בטוח אבל...

יש אימון עם שם מוזר (יכול להיות שזה אותו אחד) שאני השתמשתי בו לשיפור הניתור בתור שחקן כדוריד שעובד ע"י עליה לספסל או מדרגה, קפיצה ממנו ועם הנחיתה קפיצה במקום.

אימון פלאומטרי

אימון ניתורים המתבצע בצורה פלאומטרית מתבסס על כיווץ מהיר של שריר הבא מייד לאחר מתיחה מהירה ופתאומית שלו. מתיחה מקדימה פתאומית לפני כיווץ, מפעילה בשריר רפלקס מתיחה-כיווץ הפועל בעזרת מנגנון הכישור בשריר. הפעלת רפלקס זה מסייעת בייצור כוח כיווץ חזק מזה המופעל בכיווץ רגיל, ללא מתיחה מקדימה בשריר. באימון זה ניתן לקפוץ מעל מכשולים המונחים על הקרקע או לקפוץ ולנחות מעמדות גובה שונות. יש להבדיל בין עבודה המדגישה מהירות, בה מתבצעות קפיצות נמוכות (20-40 ס"מ) לבין עבודה המדגישה כוח בה מתבצעות קפיצות גבוהות (80-120 ס"מ). נהוג לחלק את הפעילות למספר חזרות (קפיצות) וסטים. באימון ניתור סטנדרטי בו גובה הקפיצות נמוך, נהוג לבצע 5-10 ניתורים, 5-6 סטים ומנוחה של 120 שניות בין הסטים. כאשר גובה הקפיצות מוגדר גבוה מספר הקפיצות בכל סט ירד ל-5-7 עם מספר סטים זהה אך מנוחה ארוכה יותר של 3-4 דקות בין הסטים. שם לב, צריך להתחשב בעומס הגדול הפועל על השריר בזמן מגע הגוף עם ההתנגדות. עומס גדול מדי עלול לגרום לפציעות ועליך לוודא כי נעשתה הכנה לאימון כזה ע"י עבודה על השרירים הרלוונטים בחדר כושר. קישור נוסף בנושא

כמה שאלות

1. אתה אומר שיש לבצע 5 - 10 ניתורים בכל סט, אך בקישור שנתת אתה אומר "עבודה של שתי דקות רצופות". לאילו תרגילים מתייחסות ההנחיות השונות ? 2. האם יש לעבוד על שריר הארבע ראשי למטרת כוח או עיבוי על מנת לשפר את הניתור ? 3. האם אימון ספרינטים יכול להוסיף ולשפר עוד יכולת ניתור ? וכיצד יש לבצעו למטרה זו (כמה זמן ימשך הספרינט, כמה ספרינטים לבצע באימון אחד, זמן מנוחה בין ספרינטים, כמה פעמים בשבוע). 4. כמה פעמים בשבוע יש לבצע אימון פוליאומטרי והאם ניתן לשלבו עם אימון אחר של הרגליים ?

תיקון

יפה ששמת לב ! אתה צודק, טעיתי. הכוונה היתה אימון של 2 דקות מסה"כ הפעילות, כלומר 5 סטים של כ-20 שניות. לשאלותיך: 1. לעבוד על הארבע ראשי למטרות כוח. 2. כן, אימון ספרינטים יכול לשפר במעט את יכולת הניתור ע"י שיפור התגובה המוטורית, גיוס מספר יח´ מוטוריות גדול יותר. אך חשוב לציין שאימון זה מיועד בעיקר לפיתוח מהירות מרבית ע"י התיעלות תפקוד של מערכת העצבים מתוך מטרה לשפר את התגובה המוטורית. בנוסף פיתוח כוח מתפרץ בעזרת ניתורים ישפר במיוחד את יכולת ההאצה ויסייע במידת מה גם בשיפור המהירות המרבית בריצה. 3. מומלץ 2 אימונים בשבוע, בהתחלת האימון (לא ביום של אימון רגליים).

kbboy

New member
רמי הנה עוד משהו שקשור....

כנס לאתר הזה שרשום למעטה ובצד שמאל תחת הכותרת Plyometrics תראה כמות של תרגילים אם תעיין בזה טוב תחת התת כותרת Medicine Ball יש כמה תרגילים ורציתי לדעת על מה התרגילים האלה עובדים כי בטוח שהם לא קשורים לניתור ואני ישמח אם תגיד לי תודה KBBOY http://www.exrx.net/Lists/PowerExercises.html

גלעד ק

New member
תשובות

על שריר הבטן שלוש הראשונים בעיקר על האלכסונים התרגיל האחרון על הישר בטני בעיקר

קישור

קישור מצויין ! כמובן שהתרגילים עם הכדור הם פלאומטרים ! זכור "כיווץ מהיר של שריר הבא מייד לאחר מתיחה מהירה ופתאומית שלו" ההבדל הוא שהם מתייחסים לחלק הגוף המרכזי ולא לרגליים.

למעלה