מהוא ה-T.P.F ?

ETNDAS

New member
מהוא ה-T.P.F ?

ה T.P.F- הוא הטלסקופ/לווין שישוגר לחלל מתישהו בין השנים 2012-2015 מטרתו וכפי ששמו מעיד : Terrestrial Planet Finder מדובר בשני טסלקופים שישוגרו במסגרת המשימה. המשימה: להתכוונן על כ-100 מטרות בהם יש חשד לקיום חיים. בראש הרשימה של 10 המטרות העיקריות ניצבים צמד הכוכבים,מיודענו,זטה-ריטיקולי 1 וזטה-ריטיקולי 2.מוצאם של האפורים כפי שיופולוגים טוענים וכפי שנשמעו מעדויות של חטופים. מה שיפה זה שבאתר מכובד של אסטרונומים מדברים בהרחבה על תצפית היעד העיקרית (קרי שני הכוכבים הנ"ל) וגם מדברים שם באותה כתבה על המפה של בטי היל,החטופה,ברצינות גמורה ללא שום גיחוך או ביטול !! ומביאים מקורות לכך. נו.מה אתם אומרים ? מכוונים את הטלסקופים ליעד מועדף ? ולמה דווקה לשם ? לאתר של נאסה על ה-TPF : http://planetquest.jpl.nasa.gov/TPF/tpf_what_is.cfm
 

טל ענבר

New member
זטה רטיקולי הוא אלפא סנטאורי?!

לא? אז למה אתה כותב ש"בראש הרשימה של 10 המטרות העיקריות ניצבים צמד הכוכבים,מיודענו,זטה-ריטיקולי 1 וזטה-ריטיקולי 2.מוצאם של האפורים כפי שיופולוגים טוענים וכפי שנשמעו מעדויות של חטופים."? על פי המקור אליו הפנית - ויקיפדיה באנגלית - שני המופעים הראשונים ברשימה הם אלפא סנטאורי A ו - B.
 

טל ענבר

New member
"אתר מכובד של אסטרונומים"?

זה מה שיש ל"אתר המכובד של אסטרונומים" לכתוב על עצמו: http://www.solstation.com/about.htm Overview SolStation.com provides information and software for those interested in astronomy and in writing, education, or entertainments related to science or speculative fiction. מסקנותיך וקביעותיך כי זהו אתר מכובד של אסטרונומים אינם מתיישבות עם תוכנו ועם קביעת בעלי האתר עצמו.
 

levincor

New member
איתן זה מוזכר קצת אחרת.

באתר המדובר מוזכרים הכוכבים זטה ריטיקולי בין 100 היעדים של הטלסקופ החדש ולא בראש ה-10. ברשימת ה-10 לפי ויקפידיה מככבים אלפא סנטורי שהוא אם איני טועה הכוכב הקרוב ביותר למערכת השמש שלנו כ- 4.5 שנות אוור. As Zeta1 Reticuli has become one of the top 100 target stars for NASA's planned Terrestrial Planet Finder (TPF), images of this star and its position relative to the Milky Way in Earth's night sky are now available from the TPF-C team. לגבי ה"זטות" לסוגיהן, גם להכלל ולהיות בין 100 היעדים של הטלסקופ מתוך אינסוף אפשרותיות תצפית זה בהחלט מכובד ומראה על התענינות מיוחדת בהם. הטלסקופ הזה על יכולותיו הוא דרך מענינת דרכה יוכלו להתחיל ולהזרים בצורה "מדעית..." הוכחות לקיום חיים חוצניים תבוניים. התחלה איטית וזוחלת אבל מדעית מחקרית שתהיה מקובלת ומוסכמת על כל הממסדים הפוליטיים והמדעיים ותהוה כבסיס לחשיפות בומבסטיות בעתיד. ברור שתכנית הסריקה והחיפוש אינה קביעה מוחלטת והכל יכול להשתנות או להתבצע עפ"י רצון של המפעילים לצרכים שלהם ללא הסבר. אף אחד (מחוץ למערכת המפעילה כמובן) לא יוכל לבדוק באמת לאן מכוונים את הטלסקופ ולאיזה שימושים באמת הוא ייועד.
 

טל ענבר

New member
ככה זה עובד כאן?

מפריחים טענות שגויות לחלוטין ובורחים מלהתייחס לכך?
 
למעלה