מדריך רכיבה ורכבת: כך תעלו עם האופניים לקרון

oferbic

New member
תודה על הכתבה..

יש לי כמה הערות מנסיוני:
1. אין צורך להגיע 20 דקות לפני. משך הזמן הנדרש לעלות עם אופניים דומה לעליה בלעדיהם (אולי דקה יותר).
2. הדיילים תמיד שמחים לעזור ועושים את זה בלי שהתבקשו.

3. חלק גדול מהאנשים שפגשתי בקרון הנכים היו עם אופניים מתקפלים דווקא, אפילו שזה היה בשעות השפל. מה שאומר שעדיין השירות הזה לא יכול לדבר אל הקהל הרחב בשל המגבלות.

4.רצועת העגינה נועדה בשבילכם- ראיתי מישהו שנפלו לו האופניים ונגרם להם נזק.
5. עדיין לא נתקלתי ביותר משלושה זוגות בקרון הנכים. אבל גם אם יהיו יותר וימצא מקום בשבילם, אני משער שהמאבטחים לא יואמרו כלום.

6. לפני כשבוע עליתי לרכבת פרברים בשעה 16:00, ולמרות שזה מחוץ לשעות השפל, המאבטחים אישרו לי לעלות עם האופניים כמו שהם. צריך לציין שזה היה בכיוון הנגדי לעומס- מכפ"ס לכיוון תל אביב. בכיוון הנגדי לא הייתי מצפה שיאשרו.

7. מדרגות נעות עלולות להיות מסוכנות! עליתי עליהן עם תיק סבל כבד, מה שגרם למרכז הכובד שלהם להיות בלתי צפוי בעת העליה. התוצאה- האפניים התהפכו עלי וכמעט הפילו אותי במדרגות.

8. הרכבת ריקה בשעות השפל. לכן לא צריכה להיות שום מגבלה לגבי כמות האופניים בשעות הללו. בשעות העומס הם צריכים לאפשר להעלות אופניים בכפוף למגבלות ההעמסה. יש מתקנים מיוחדים לאופניים שניתן לשים בכל קרון ואני מקווה מאוד שזה מה שיעשו וזה יהיה ההסדר אחרי שהפיילוט יסתיים. אחרת השימוש באופניים ורכבת לא ישמש אף רוכב לעבודה.

למעלה