מדעי המחשב באת"א-אינפינטיסימלי/חדוא

iiiiiii

New member
מדעי המחשב באת"א-אינפינטיסימלי/חדוא

אהלן, אני מתחיל שנה א' במדעי המחשב דו חוגי. בגלל אילוצים בלתי ניתנים לגישור של החוג השני, לא מסתדר לי במערכת בשום אופן לקחת את הקורס: 0366.1121 חשבון אינפיניטסימלי 1 - 4 שיעור + 2 תרגיל שהוא קורס ייעודי לתלמידי דו חוגי, וחשבתי לעצמי אולי לקחת במקומו את: 0366.1101 חשבון דיפרנציאלי ואינטגרלי 1 - 4 שיעור + 3 תרגיל שהוא קורס שמיועד לתלמידי מדעי המחשב חד חוגי (ואולי גם לתלמידי מתמטיקה, לא סגור על זה). האם מישהו יכול להגיד לי: 1. האם תכני הקורסים חופפים? למה לאחד קוראים אינפיניטסימלי ולאחד דיפרנציאלי ואינטגרלי? האם זה מעיד על תכנים שונים? באינפי יש יותר התמקדות בלימסים ומושג הגבול וכאלה, שאין בחדו"א? משהו כזה? או שההבדל בשמות הוא שרירותי וזה אותו קורס תכלס? (וכן, אני אכן אבדוק בסילבוס, אבל אשמח להתייחסות ממי שמכיר) 2. האם המזכירות יאפשרו לי את זה לדעתכם? גם את זה אני אשאל אותן ישירות, אבל אני רוצה לבוא מוכן. הכוונה היא לקחת את ה"תחליף" בסמסטר א', ואז בסמסטר ב' לקחת את אינפיניטסימלי חלק 2 של הדו חוגי, כרגיל. האם ידרשו ממני לקחת את דיפרנציאלי ואינטגרלי 2 של חד חוגי, לאחר שלמדתי את חלק 1 במתכונת חד חוגי? כי רק אלה משלימים זה את זה או משהו כזה? 3. האם זה כדאי לי או שזה עשוי להיות סיוט? אין לי ממש ברירה, אבל אני שואל בכ"ז, כדי להבין מה המחיר. מבחינת השעות - זו שעת תרגול אחת יותר - לא נראה כמו ביג דיל. האם הקורס קשה יותר משמעותית? תודה רבה!

עתודאית

New member
אני אנסה

1.תכני הקורס דומים אבל לא נראה לי שחופפים, אתה יכול לנסות לבדוק את הסילבוסים של הקורסים. עקרונית חשבון אינפי' וחדו"א זה אותו דבר, ההבדל בשמוצ נועד כדי להבדיל בקורסים. עקרונית, עד כמה שידוע לי חדו"א הוא קורס שדורש יותר הוכחות של מישפטים, קורס תיאורטי יותר, ואילו אינפי הוא יותר.. אממ.. פרקטי, פיתרון של תרגילים ע"י שימוש במשפטים, בלי ממש צורך להוכיח אותם. 2.אין לי מושג, סביר להניח שהמזכירות לא יאשרו, אבל אתה יכול לפנות לועדת הוראה ולהסתמך על זה שחדו"א נחשב קורס קשה יותר ושחד חוגי עושים אותו וכאלה... אבל כניראה שתצטרך לקחת (במידה ויאשרו לך) גם חדו"א 2... לא נראה לי שאפשר לעשות חדו"א1 ואינפי2 בכל אופן. 3.לדעתי אם יש איזשהו סיכוי לא לעשות אז זה, אל תעשה (אולי אך תיקח אינפי וגם לא חדו"א ואז תיקח אינפי 1 סמסטר הבא) פשוט כי זה בלאגן בירוקרטי, וגם אם תקבל את זה, חדו"א1 זה די סיוט... השעות לא באמת משנות, ואמנם לא עשיתי אינפי, אבל לפי השמועות הוא קל משמעותית... ולדעתי העובדה שמתמטיקאים עושים חדו"א היא הוכחה לכך

iiiiiii

New member
התנגשויות בין קורסים במערכת באת"א -

נוכחתי שבבידינג לחוג מסויים - המחשב לא מאפשר לקבל שני קורסים מאותו חוג שחופפים בזמן, ודוחה את הבקשה. השאלה היא לגבי קורסים חופפים בשעות שהם קורסים של שתי פקולטות שונות: הפקולטה למדעים מדוייקים ופקולטה אחרת (זה משתנה בין הפקולטות?). אם יהיו לי שעות חופפות במערכת, כשהחפיפה היא בין קורסי פקולטות שונות, למישהו יהיה אכפת? (אני מבחינתי כבר אסתדר - אגיע לקורס החשוב, אשלים את השיעור הפחות חשוב). המחשב לא יאפשר את זה? או שהמזכירות הן אלו שיפנו אליי? האם חפיפה של שעה אחת תהיה אפשרית אפילו ללא אישור? שמעתי פעם משהו כזה, כמדומני.. יותר משעה אחת? תודה רבה על עזרתכם!

עתודאית

New member
חפיפות

בעיקרון מותר חפיפה של שעה אחת... אם יש יותר לפעמים מאשרים דרך ועדת הוראה (במיוחד אם זה קורס שכבר עשית ונכשלת או משהו בסגנון) לגבי 2 חוגים מפקולטות שונות, אין לי כ"כ ניסיון אבל לא נראה לי שהמזכירות יכולות לזהות את זה.. פשוט נראה לי שכל חוג "רואה" רק את המערכת שלו (אבל אתה יכול לברר את זה עם המזכירה)... אגב, אם 2 הקורסים הם קורסי חובה של החוגים השונים סביר להיח שירשו חפיפה של יותר משעה אם תפנה לועדת הוראה (במידה וההנחה שלי לגבי המזכירות לא נכונה) בהצלחה

למעלה