מדל טוב על הפורום החדש

wildcat6

New member
מדל טוב על הפורום החדש

אני מותיקי צופות במכושפות הסמלים האלו מזכירים לי סמלים שאני מכירה מהסידרה במיוחד הפנטגרון (מקווה שמאייתת נכון)

אין פנטגרון ברונים

אבל נראה לי שאת צודקת - המקור הוא פחות-או-יותר אותו מקור. ומה שהיו קוראים בימי הביניים "רוןמאסטר" היה פחות או יותר מכשף, וגם הם או ירדו למחתרת או הועלו על המוקד, ככה שיש אלמנט של כישוף ברונים, ואני יכולה להבין איך השתמשו בזה בסידרה... תודה שהארת את עינינו

Envenom

New member
עד כמה שידוע לי..

(ואני צופה די קבוע במכושפות, מודה
) הן אף פעם לא השתמשו ברונות.. בכל אופן, כל קשר בין הפנטגראם לבין רונות הוא מקרי בהחלט. שני הסמלים התפתחו במערכת אמונות שונה לגמרי. אגב, עומר, את בטוחה בקשר לרון-מאסטרים? עד כמה שאני יודע היו אלה השמאנים הקדומים שהשתמשו ברונות לכתיבה ולטקסים שבטיים

לא יודעת מה הקשר של השאמאנים לרונים

לפי הבנתי, רונים לא קשורים לאינדיאנים ולשאמאנים כלל וכלל. לשבטים הגרמאנים בצפון אירופה, לנורדים, לויקינגים, ולתרבויות ולמדינות שהתפתחו באיזור הזה. הרון מאסטרים - מדובר על תקופת ימה"ב. בתקופה שהעלו מכשפות על המוקד. אז - העלו גם רון מאסטרים על המוקד. אני בטוחה בזה כמו שאפשר להיות בטוח במשהו שלא ראית במו עיניך... אני יודעת? נראה לי שכן... נראה לי גם שהמידע שאתה הבאת קשור לתקופת זמן אחרת.

Envenom

New member
שמאנים הם לא אינדיאנים..

הם היו קיימים באמת בתקופה הרבה יותר מוקדמת. אלפי שנים יותר מוקדמת כמדומני
יכול להיות שבימי הביניים היו באמת כאלה שקראו לעצמם רון מאסטרים, אבל אני מסופק אם הם באמת היו כאלה כיוון שהשמאנים והעמים הנורדים בכלל, יחד עם כל האמונות שלהם, נכחדו כמעט כליל בזמן עליית הכנסיה הנוצרית

אין לי ספק שהידע על הרונים...

היה קיים בצורה מסודרת, כמו הקבלה היום, עד ימי הביניים. אין לי גם ספק שהיו אלף חוטים שכל אחד משך מהמקור. אני לא קיבלתי שום ידע על משתמשים ברונים שקוראים לעצמם "שמאנים", אבל נראה לי שכמות האנשים לאורך ההיסטוריה שהשתמשו ברונים היתה כזו אדירה, שיכול להיות שאתה ואני פשוט התחברנו לקצוות שונים של חוטים... הרון מאסטרים היו אלה שהמלכים זימנו אותם כדי לעוץ עצה. לפני שהכנסיה הכריזה על מצב חירום כנגד הרוחניות, בעצם, המלכים היו נועצים ברונים כדי להחליט החלטות. אבל נהוג היה לחשוב שמי שלא שולט ברונים בצורה יסודית יכול להביא אסון דרך הקריאה שלו. אז היתה קבוצה, שבלימודים שלי התייחסו אליה כרון מאסטרס, שהם היו אלה שענו על הקריאות האלה, ואלה הפכו לנשוא רדיפה כשהכנסייה התחילה לחוש מאויימת על ידיד ריבוי הכוחות שאנשים בחרו לפנות אליהם, במקום רק לאלוהים. זה הידע שלי. אין לי ספק שהרונים התפזרו באלף דרכים... תודה על השיתוף!

למעלה