מדיצטציה עם עוגן או בלי עוגן.

neophile

New member
אמר הפלספן

רק בגלל שהפילוסופיה שלך מסתכמת בכמה משפטים לא אומר שאתה פחות פלספן מאחרים .

lightflake

New member
אוהב אותך

ההודעות של בן כבר כיסו כל מיני אפשרויות

אולי הצעידה לאחור. אולי לא להאמין לאף קול מבחוץ, ובכל זאת להאמין. אולי לעצור. אולי לחפש את האמת ולשאול שאלות.

בכל מקרה אין לדעת מה גורם למה, כמו מכונית שנוסעת מול אור ירוק במבט מהצד. האמנם האור הירוק גרם למכונית לנסוע או שזה צירוף מקרים? האם בכלל תיתכן תנועה ממשית או שברגע הזה קיים הכל?

כך אפשר לקרוא אותו דבר עשרות פעמים עשרות ניסוחים, לחוות אותו דבר מאות פעמים, ובפעם ה.. רואים משהו חדש ומבינים. האם בפעם הזאת השתנה משהו לעומת פעמים קודמות? לא ממש. אני השתניתי? אין לדעת. אולי נצבר משהו עד לכדי מסה קריטית?

כך אפשר לשחק בנבכי הזיכרון. זיכרון. מה עוד יש?

אז אולי תשובה מדויקת תהיה התמקדות ברגע אחד בלבד. תשובה היכולה לספק את שני הצדדים

lightflake

New member
ייתכן...

דברים יפים אומרת כאן ושתי

אך האם זה עוזר ?
ייתכן...

זה מצריך גם ראייה של זה כאן ברמה עמוקה ולא רק הבנה אינטלקטואלית

neophile

New member
למה את אומרת שבהכרח יש נוכחות ?

מה שמשתלט זאת לא מחשבה מסויימת אלה הזדהות שזה מצב תודעה מסויים שבמסגרתו יכולים לרוץ אי אלו מחשבות וההמנעות מההזדהות לא דורשת דה-קונסטרוקציה גרנדיוזית וטוטאלית של המציאות ..שזה כולל לומר שאי אפשר לאבד את הנוכחות .

אני כל הזמן מאבד את הנוכחות שלי , לא רואה טעם לשקר לעצמי לגבי זה ואני גם לא חושב שזה ידע שכדאי להעביר לאחרים - מעין הארה אינסטנט שכזאת ... למה אתם מניחים שזה מה שאנשים מבקשים ?

נכון. במובן הזה, אני מאבדת את הנוכחות שלי

בהזדהות.

לכן נכתב בתגובה לחגי - הנוכחות (בניסוחנו כרגע)

lightflake

New member
בהחלט מוכר לי כל מה שכתבת

אפשר להשתמש בתחושה של הגוף כעוגן להרגעת המיינד וזה מעולה בתור התחלה, מה שאני עושה במצב כזה, כדי לחזור ל"מסלול" זה לשאול "למי כל זה קורה" או "מי חווה את זה" או "מי חושב" או "מי אני" - לא משנה איך תסגנן לך העיקר שאתה חוזר כל הזמן לתחושה "I AM" תחושת ההוויה, "אני קיים" - לא המחשבות אלא באמת, אם אתה עוד לא כל כך מכיר את זה אתה יכול להתחיל בלשאול "איך אני יודע שאני קיים" זה מכוון אותך למשהו שתמיד קיים, בעצם כל תחושה, כל מחשבה, כל חוויה, מכילים גם את זה, זה כאילו "הצד השני" של החוויה, כי תמיד אתה זה שחווה את זה... זה העוגן הכי טוב שמצאתי עד כה

neophile

New member
הלוואי שיכולתי לתת לך כאן תשובה

כי זאת שאלה טובה מאוד , העניין הוא שיש הרבה תהליכים שרצים במקביל שצריך להבין כדי שהרצון שלנו ישחק איזה שהוא תפקיד ( כמו הרצון שמנוסח במלים "להיות בהווה".)

אתה כתבת "מה אני מתכוון, כאשר אתם מנסים להיות בהווה ומחשבות מגיעות אליכם
כמו מסך שמסיט ומנווט את תשומת לבכם מההתבוננות..."

יש התבוננות בכל מני רמות - ברמה אחת מה שאתה מתאר קורה , ברמה אחרת זה לא קורה .

העצה הכי טובה שאני יכול לתת לך - זה שאל תגבש לעצמך איזה שהוא רעיון שיכלי לגבי מה זאת ההתבוננות ושמתוך הרעיון הזה תגיע לכל מני מסקנות .

תנסה להרחיב את המשמעות של המושג הזה - התבוננות ולא במובן שיכלי אלה במובן פראקטי , תשאל איך אני יכול להתבונן בצורה שבה לא התבוננתי ?

ינוקא1

New member
זה די פשוט למען האמת.

כל עוד אתה מודע , זו מדיטציה.

זה לא משנה אם המחשבות "משוטטות" להן , כל עוד אתה מודע - דהיינו צופה בהן ולא נסחף אחריהן.

אין צורך לעשות \ לא לעשות , רק להיות מודע.

עשיה מודעת היא מדיטציה , וגם חוסר עשיה מודע הוא מדיטציה.

neophile

New member
גם אתה ?

"
אין צורך לעשות \ לא לעשות , רק להיות מודע.

עשיה מודעת היא מדיטציה , וגם חוסר עשיה מודע הוא מדיטציה."

הבעיה כשלא עובדים עם שיטה זה שמערבבים בין כל מני שיטות בלי לקחת מהן את כל מה שצריך אלה רק את מה שנראה מעניין לשכל , אוסף של אימרות סופיסטיות .

הרבה אנשים אוהבים לאמץ את האמרות של הזן אבל לא מוכנים לסבול את המכות של המורה .

neophile

New member
שלא תחשוב שגם לך אין את הבעיה הזאת

הצגת אותה לראווה בתגובה שלך לגבי המדיטציה שהצעתי לנסות .

lightflake

New member
זה לא הייתי אני

זה תשומת הלב והעין והשכל והגוף
מה אתה מאשים אותי ?

lightflake

New member
אתה מודט עם עיניים עצומות ? אז פתח אותן!

מה שאתה מתאר קורה לי הרבה יותר אם אני עוצם את העיניים ואם תשים לב רוב הפסלים של בודהה במזרח הוא לא עוצם לגמרי את העיניים אלא הם פתוחות מעט, זה לא סתם בטעות, אם אתה יכול להביט לכיוון של קיר או משהו בלי הסחות דעת אז זה טוב ואז כשהעיניים פקוחות יש פחות כח לדמיונות לשאוב אותנו לחלומות בהקיץ שכאלו... תנסה...

neophile

New member
זה מעניין מה שאתה אומר

אני גם מוצא שעדיף להשאיר עיניים פתוחות במקצת . אבל משהו מאוד מעניין ואפילו מזעזע - זה שהחלומות האלה בהקיץ נמשכים בכל מקרה,

זאת המשמעות של שינה ... שאתה לכאורה ער ואתה אומנם מקבל רשמים מהעולם החיצוני אבל אתה עדיין חולם ...
ההבדל היחיד הוא שבשינה "רגילה" רוב הרשמים באים רובם ממך , ממה שכבר חווית ובשינה בהקיץ זה קצת יותר אובייקטיבי כי אתה מקבל רשמים מהעולם .

וכולנו חולמים בהקיץ ... זאת הערות הרגילה של רוב האנשים - מקבלים רשמים מהעולם אבל מבחינה פנימית זה חלום ...דבר גורר דבר - אסוציאציה גוררת אסוציאציה בלי שום שליטה ובקרה .

lightflake

New member
נו בהחלט... ואפילו החלומות בהקיץ הם חלום

בתוך חלום, כי גם אם אתה לא חולם בהקיץ אתה עדיין חולם את "המציאות"
נגיד, "אני עכשיו יושב וכותב במחשב, אני עובד בחברת X, אני נשוי לX ואב לX, יש לי מחלה כרונית X, אמא שלי לא מרגישה טוב כי X, אני לא בקשר טוב עם X אבל אני כבר מחכה לסופ"ש כי התחביב שלי זה X..."

אפילו האמונה "אני בן אדם שחי בעולם" היא חלום

כל אחד מסתובב עם זכרון לגבי מי הוא ועל פי זה הוא פועל וכל זה רק דמיון שלא קשור במציאות, זאת המצאה, זה משהו שנלמד ונרכש, אין לזה קשר לרגע הנוכחי לכן זה עצמו חלום, כמובן שיש קשר בין הבסיס של זה לבסיס של כל החלומות בהקיץ שלי והבנת הקשר הזה חיונית למי שמתעסק בחקירה עצמית (אטמה ויצ'אר)...

למעלה