מדינת בלארוס יש מומחה?

י ע נ ק י

New member
מדינת בלארוס יש מומחה?

סבא רבה שלי מגיעה לפי הזכרון בלבד של בני המשפחה מעיירה שנקראת סטיקובה = sitkova או Sitkov (אשמח אם מישהו יכתוב את שם העיירה באנגלית כפי שצריכים לכתוב) הנמצא ליד מינסק או פינסק ב"בלארוס". אלו הפרטים הידועים לבני המשפחה בכל מה שקשור למוצאו של הסבא רבה שלי, ולא מעבר, הם אפילו לא יודעים מעבר לשמו ושם משפחותו הרבה פרטים. אני יוסיף את שם משפחתו שזה גם קצת מבולגן, ולא ברור חלק קראו לו שטיבלמאן, וחלק שטיפלמאן, וחלק שטיפל, וכאמור הגיע מסטיקובה שבמדינת בלארוס אשתו היא לבית משפחת גורבערג מאוסטרפול = ostropol שלפי השמועות זה באוקריינה, אם למישהו/י יש מידע על המקום אוסטרפול = ostropol באיזה מדינה זה היום ועוד פרטים על המקום וגם על המשפחה אשמח מאוד אציין שבסרט שהוקרן במפגש האחרון ע"י אחד מחברי הפורום ששכחתי את שמו נדמה לי שזה היה על אחת מעיירות במדינת בלארוס, אז בעל הסרט שביקר הרבה בבלארוס, אם ידוע לך פרטים על סטיקובה או שמעת פעם על המקום, אשמח להתעדכן דרכן, ואני מודה לך מאוד ולכולכם תודה רבה

T a m a r l

New member
Sitkova

חיפוש בגשש העיירות של גואיש ג'ן נותן 3 עיירות עם שמות דומים בבילרוס. Shatkovo Sutkovo, Suckowo Zhit'kovo

י ע נ ק י

New member
ליד מינסק או פינסק

זה מה שחשוב אולי מישהו יטרח בשבילי ויחפש במפות של האיזור את העייירה שציינתי, הנהמצאר ליד מינסק או פינסק כי אני באנגלית... לא צריך לכתוב שוב תודה

T a m a r l

New member
ליד מינסק

שלושת המקומות יותר קרובים למינסק. Shatkovo 130.8 ק"מ דרום מזרח למינסק (ממש צפונית לבוברויסק) Sutkovo, Suckowo 95 ק"מ צפון מערב למינסק (בין מינסק לוילנא) Zhit'kovo 82.1 ק"מ צפון מזרח למינסק (בין מינסק לויטבסק)

י ע נ ק י

New member
שאלה קטנה

האיזור שאנחנו מדברים עליו "איזור סטיקובה" כל השנים היו בתחום מדינת בלארוס או שלפני המלחמה או אחרי השתנו שם סדרי המדינות. הכוונה שבחיפושים אני לא מוצא בככל שום זכר מהמשפחה שאני מחפש בתוך מדינת בלארוס, אולי היו שנים שהעיירה סטיקובה לא היה בבלארוס אלא היה שייך למדינה אחרת? תודה לכם

חוה3

Member
ostropol נמצאת באוקראינה

האם ידוע לך שמו הפרטי של הסבא רבא ושל הסבתא רבא? ביד ושם יש 12 דפי עד ובהם השם גורברג.

י ע נ ק י

New member
השמות כדלהלן:

מנחם מנדל יוסף ירחמיאל ורייזיל אבל אם יש עוד שמות מאותו מקום אשמח לקבל עידכון

חוה3

Member
אני לצערי כרגע לא מוצאת שמות

מתאימים. הנה קישור לאתר "היכל השמות". הקש בעברית גורברג ותקבל 12 דפים מתוכם יש ארבעה דפים מאוקראינה. מקווה שמומחים ממני לאזור יוכלו לעזור, בהצלחה!

י ע נ ק י

New member
הורדנקא?

עם למישהו יש מידע אודות עיירת "הורדנקא" באיזה מדינה היא הייתה וקצת על המקום כמו"כ על עיירת "טשורטקוב" וכמו ששאלתי למעלה ולא קיבלתי תשובה אודות "סטיקובה" שבבלאורס, האם ייתכן ובמשך השנים שעברו המקום לא היה בלארוס אלא מדינה אחרת, האם בלארוס עברו שינויים בשנות המהפכות או שכל השנים היה ונשאר אותם מקומות במדינת בלארוס תודה ושבוע טוב לכם

למעלה