מדיניות ישראכרט לגבי חיובים מחול

rokey33

New member
מדיניות ישראכרט לגבי חיובים מחול

שלום לחברי הפורום,

רכשתי בעזרת שירות פייפאל מוצר מסוים בחנות בארץ , וכצפוי פייפאל בצעו סליקה מקומית והחיוב שהעבירו לחברת האשראי היה שקלי. -- ההיגיון אומר שאין פה שום המרה של מט"ח ולא עסקה שבוצעה בחול והחיוב אמור לרדת לך בתאריך קבוע שבחרת.

לאחר כמה ימים אני מגלה שישראכרט החשיבו את החיוב השקלי כעסקה שבוצעה בחול וניכו מהחשבון שלי ישירות את סכום העסקה!

שפניתי לחברת האשראי, הם טוענים שפייפאל חברה סינגפורית בין לאומית, והחיוב מהם מגיע מחול, לא משנה להם בכלל עם החיוב מקומי ושקלי.
אפילו שהעברתי אליהם מיילים מחברת פייפאל שבו מפורשות פייפר מציינים שיש להם סניף בארץ והחיוב היה שקלי, עדין ישראכרט מסתתרת מאחורי המדיניות שלה בנושא, ועדין נשארת איתנה שהחיובים מפייפאל מגיעים מחול.

רציתי לדעת בבקשה האם התופעה הזאת מוכרת?
למי צריך לפנות בנושא ולהתלונן?

תודה לכל העוזרים.;)

amithi1

New member
זה מוכר עם ויזה כאל

כנראה ישראכרט גילו גם הם את מכרה המזומנים הזה והחליטו לנהוג באותו אופן.
לדעתי מי שצריך לפעול בנושא מול חברת האשראי הוא הסניף המקומי של פייפאל, שהרי האינטרס שלו שלקוח שקונה בפייפאל לא ישלם עמלה נוספת לחברת האשראי, כיוון שזה הופך את העסקה בפייפאל לבלתי כדאית.
תנסה לפנות למפקח על הבנקים בתלונה בנושא.

rokey33

New member
ת:

תודה על התשובה.
המקרה שאתה מדבר עליו מוכר מאוד, אבל פה לא מדובר על לקיחת ריבית נוספת.
מדובר על עסקה מקומית(מחנות בארץ) שהחיוב נעשה בשקלי ע"י פייפאל ולאחר מכן החיוב השקלי הועבר ישירות לחברת האשראי.
משום מה ועל פי המדיניות שישראכרט החליטו(לא מופיע בשום תקנון שלהם) , הם מייחסים אוטומטית לכל תשלום שמועבר מפייפאל כתשלום מט"ח(תשלום שמתקבל מחו"ל) ואז החיוב יורד ישירות במקום שירד בתאריך קבוע -- בהתאם למקבול בעסקאות מקומיות בארץ.

לא מעניין אותם בכלל שלפייאפל יש סניף בארץ והסליקה היא שקלית.

amithi1

New member
זה בדיוק אותו מקרה כמו ויזה כאל

גם שם הם מתייחסים לעסקת פייפאל כעסקת חו"ל למרות שהעסקה היא שקלית ויש לפייפאל סניף בארץ דרכו מבוצע החיוב.

rokey33

New member
נכון

רק שפה לפחות אין גביה של עמלה נוספת.

נחכה לתשובות מכל הגורמים הרלוונטים ונעדכן בהתאם.

תודה!

מחשבות

New member
בחיוב עסקאות בחו"ל החיוב הוא מיידי. גילוי

כואב, אבל אמיתי.

amithi1

New member
אבל זה סניף פייפאל מקומי, מבחינת

חברת האשראי היא לא יודעת בכלל אם העסקה בוצעה מול עסק בחו"ל או בישראל.

dani666

New member
עד היום ראיתי בשיראכרט חיובים שקליים בלבד ...

.. בחיובי פייפל. מעניין מה יהיה בחודש הבא.

ifatkd

New member
אותו הדבר מן הסתם

מכל ההתכתבות אני מבינה שהבעיה היחידה שלו היא שחייבו אותו יום אחרי הקנייה כאילו הוא קנה בחו"ל...
לא גבו ממנו עמלת המרה
לא חייבו אותו בדולר
רק החיוב הוא לא אחת לחודש...

rokey33

New member
ת:

זה לא רק בעיה "שלי "ולפי שירות הלקוחות של פייפאל זה לא חדש להם.

אצל חברת האשראי יש משום מה המרה ואני בודק כרגע עם חוייבתי בעמלת המרה -- מהצד של פייפאל אין שום המרה..רק חיוב שקלי.

ולמה שאנחנו הצרכנים נשב בשקט שחברת האשראי משנה מדיניות ועושה מה שבא ללא שום התראה והסבר הגיוני??

ifatkd

New member
לא אמרתי שתשב בשקט

אני לא הבנתי מכל ההתכתבות הזו שחוייבת בעמלות המרה, אלא שחוייבת מיידית ולא במועד החיוב הרגיל.
אתה כותב "אצל חברת האשראי יש משום מה המרה ואני בודק כרגע עם חוייבתי בעמלת המרה" - זה דבר והיפוכו...
לפני שאתה יוצא בהצהרות תבדוק טוב את הנושא, ותבהיר גם לנו למה בדיוק התכוונת

rokey33

New member
ת:

הסברתי בדיוק למה הכוונה והבנת נכון.
בלי קשר, שמתי לב שישראכרט בפירוט עסקה רשמו שהייתה המרה אבל מנגד זה לא יכול להיות כי פייפאל לא בצעו שום המרה והחיוב היה שקלי .

לא חוייבתי בעמלה -- ישראכרט מחשיבים עסקאות מקומיות כבין לאומיות בגלל שפייפאל חברה סינגפורית, בלי קשר לחיוב שהועבר אליהם --גם בנושא הזה לא מוזכר בתקנון שלהם.

ש פה בארץ הרבה חברות בין לאומיות שמוכרות מוצרים ורק בגלל שהם נעזרים בשירותי הסליקה של חברות האשראי והחיוב הוא שקלי -- אין בעיה והחיוב הוא מקומי.
ברגע .שאתה נעזר בשירותי סליקה אחרים והחיוב נשאר מקומי, פתאום הדבר משתנה --לי זה נשמע ממש לא סביר והגיוני.

ifatkd

New member
אז שוב, כל הבעיה היא במועד חיוב?

אם כן אין פה איזו תגלית מרעישה...
יכול להיות שפייפאל, שאמנם יש להם סניף בארץ, מעבירים את החיובים דרך חו"ל.
זה כמו שאני מזמינה מלנות דרך HOTELES.COM ואמנם החיוב הוא בשקל, אבל הספק הוא בחול,
אז אני לא מחוייבת בעמלות המרה אבל כן החיוב מגיע מחו"ל.

אם מפריע לך תתקשר ותבקש להוציא כרטיס שמחוייב אחת לחודש בחו"ל

dani666

New member
יכול להיות שבקשת מפייפל לא לבצע המרה ? כי...

בשבילך בדקתי עכשיו בכרטיס שלי : בתאריכים 10/4, 21/04 ו 02/05 רכשתי עם פייפל בחו'ל.
כל העסקאות למועד חיוב 10.05
כל העסקאות מופיעות בשקלים טהורים.

כך שהאופציה היא - הורית לפייפל לא לבצע המרה לשקלים ולחייב אותך במטבע זר.

אוגלה

New member
אם היה לך ישראכרט לא היית יכול לרכוש בפייפל

כי בניגוד למה שעמית טוען, אין מסלקה של פייפל בישראל, והחיוב נעשה לחב' בסינגפור, כלומר צריך כרטיס בינ"ל, כלומר צריך מסטרקרד של חברת ישראכרט, גם אם החברה מקבלת שקלים. החנות ממנה נרכש המוצר לא רלוונטית כי החיוב נעשה לפייפל ופייפל משלמת לבעל החנות.

dani666

New member
אופס . .צודק. כמובן ששלי מאסטרכארד. איך ...

... שישראכרד הצליחו להטמיע את המותג שלהם במקום מאסטרכארד בארץ ... כל הכבוד להם.

יחד עם זאת, ונחזור לנושא, החיוב הוא בשקלים. ואם לטענתך בישראכרט לא ניתן לרכוש עם פייפל אז גם לפותח השרשור אין ישראכרד אלא כרטיס אחר.

אוגלה

New member
נכון. הרוב מתייחסים למאסטרקרד כישראכרט

ואפילו לא יודעים שגם חברת כאל יכולה להנפיק מאסטרקרדים. בדרך כלל כרטיסי ביזנס החיוב החו"לי יורד עם שאר החיובים, וזה אפשרי גם בכרטיסים אחרים, אם קבעת כך מול החברה.
תאמין לי שבתור עובדת בנק פגשתי לא מעט לקוחות שמתלוננים שהם לא מצליחים לפתוח פייפל עם הכרטיס המקומי שלהם.

rokey33

New member
סליחה???

אופן הדרך שבו מועבר החיוב לא צריך לעניין את הצרכן ואם החברה בין לאומית וכו'

כאשר החיוב הוא בשקלים בלבד ולא בוצעה ע"י paypal שום המרה למט"ח..לא יתכן שחברת האשראי מחליטה לסווג את העסקה כבין לאומית ולהתעלם מאיפה שמקור העסקה בוצעה(בארץ).

למעלה