מדיניות החוץ הישראלית

גרוטיוס

New member
מדיניות החוץ הישראלית

הנני מחפש מקורות בקשר למדיניות החוץ של ישראל בתקופת שלטון החונטה בארגנטינה בשנים 1976-1983 מההיבט היהודי וההיבט המדיני והקונפליקט בין שני היבטים אלו במדיניות החוץ הישראלית. בנוסף אני מחפש מקורות על מפלגת ד"ש 1977-1981 תודה.

omer_sik

New member
יש ספר

שנקרא 50 שנות משרד החוץ או משהו כזה... יש שם חומר בנושא.

Democritous

New member
תנסה את אלה

כתבי עת: חוויית בראשית דיפלומטית <מאמר ביקורת> ‬ ‫ יגר, משה ‬ ‫ גשר: כתב-עת לענינים יהודיים , כ"ח (106): 148-151, 1982 ‬ רביזיוניזם יוני <הרהורים בעקבות ביקורו של יצחק רבין בארגנטינה> ‬ ‫ כפכפי, איל ‬ ‫ מגוון: לשאלות חברה ומדינה , אוקטובר 1980, 67-68 ‬ פרשת טימרמן: קשר השתיקה ‬ ‫ קרני, יואב ‬ ‫ בשער: במה לבעיות חברה ותרבות , 155: 6-9, 1981 ספרים: כתב האמנה מספר 4: שליחות דיפלומטית ראשונה בדרום אמריקה/ יעקב צור, ספריית מעריב, 1981. שלח את עמי לעזאזל, בגידה בכחול לבן: ישראל וארגנטינה: כך הופקרו יהודים נרדפי שלטון הגנרלים/ מרסל זוהר, 1990 הערה: אני לא יודע איך המקורות האלו בדיוק מתקשרים אבל אלה התוצאות המתקבלות שהתקבלו כאשר חיפשתי את יחסי ישראל-ארגנטינה בשנים הרלוונטיות. בכל אופן אני חושב שכדאי שתבדוק אותם.

גרוטיוס

New member
Democritous תודה

תודה רבה לך על המקורות של ד"ש , בכל הקשור למקורות על יחסי החוץ עם ארגנטינה המקורות שציינת מוכרים לי ואף מעבר לכך , אך בכל אופן תודה ונמשיך להשתמע

Democritous

New member
זה הספר שעליו מדבר gkamin

ארגנטינה, ישראל והיהודים/ רענן ריין, הוצאת דיונון

Democritous

New member
ובעניין ד"ש

כתבי עת: מי הוריד את תנועת העבודה מהשלטון: עשר שנים למהפך בישראל ‬ ‫ מנור, אלכסנדר ‬ ‫ בעיות בינלאומיות: חברה ומדינה , כ"ו (49): ו'-ט', 1987 אנטומיה של אופורטוניזם <מאמר ביקורת> ‬ ‫ בקר, ירון ‬ ‫ ערכים: בעיות השלום והסוציאליזם , 6 (74): 72-77, 1982 ‬ ד"ש - היצור המלאכותי ששבק חיים ‬ ‫ יהודי אורינטלי ‬ ‫ במערכה: בטאון הצבור הספרדי ועדות המזרח , כ' (244): 3, 7, 1981 ‬ בימים אלה... ‬ ‫ בן-עזר, אהוד ‬ ‫ מגוון: לשאלות חברה ומדינה , יוני 1978, 43-46 ‬ אשליית ד"ש ‬ ‫ סיטון, דוד ‬ ‫ במערכה: בטאון הצבור הספרדי ועדות המזרח , י"ח (212): 2, 1978 ‬ דשדושי ד"ש ‬ ‫ שחם, דוד ‬ ‫ עמדה: ירחון לשלום ולתמורה סוציאליסטית , ג' (32): 10, 1978 ‬ ד"ש - אנטומיה של כשלון ‬ ‫ שערי, יהודה ‬ ‫ תמורות: ירחון לענייני מדיניות וחברה , ספטמבר 1978, 14-16 ‬ ד"ש - "שינוי" להנצחת הקיים ‬ ‫ ארידור, משה ‬ ‫ בארץ ישראל: מדיניות, חברה, כלכלה , פברואר 1977, 15, 28 ‬ הסכנה הפשיסטית בישראל ‬ ‫ בן-חורין, משה ‬ ‫ ערכים: בעיות השלום והסוציאליזם , 1 (39): 18-21, 1977 ‬ בגידתה של ד"ש ‬ ‫ מוקד, גבריאל ‬ ‫ עתה: בטאון שמאל עצמאי , 1 (5): 2, 1977 ‬ ללא משחקי מלים ‬ ‫ פרנקל, יוסף (היסטוריון) ‬ ‫ בארץ ישראל: מדיניות, חברה, כלכלה , נובמבר 1977, 23 ‬ יגאל ידין מרמה ‬ ‫ רבינוביץ, לוי יצחק ‬ ‫ בארץ ישראל: מדיניות, חברה, כלכלה , אפריל-מאי 1977, 7 ‬ ציון דרך להתלכדות האומה ‬ ‫ רום, יוסף ‬ ‫ בארץ ישראל: מדיניות, חברה, כלכלה , נובמבר 1977, 9 ‬ דש - אלטרנטיבה לערכים אבודים של תנועת העבודה שפשטה את הרגל ‬ ‫ רונן, מתי (ב"במערכה") ‬ ‫ במערכה: בטאון הצבור הספרדי ועדות המזרח , י"ז (197): 5, 30, 1977 ‬ בעיות חברה ורווחה - לאחר השתלבות במימסד, רב-שיח עם נציגי תנועת "עודד" ‬ הדים: קהילות ספרדיות בעולם , ד' (34): 3-5, 1978 ספרים: עלייתה ונפילתה של ד"ש/ נחמן אוריאלי, אמנון ברזילי, רשפים 1982 ד"ש-עלייתה ונפילתה של מפלגה פוליטית.../ אהרן וייס, 1998 מהי תנועת שינוי?/ שינוי תנועה להתחדשות חברתית ופוליטית/ הוצאה עצמית של המפלגה לא ימין ולא שמאל: צמיחתן והיעלמותם של מפלגות מרכז בישראל (1965-1999)/ אפרת קנולר, בר אילן 2000 נסיון פוליטי מסויים/ אמנון רובינשטיין, עידנים, 1982 תנועת שינוי: ממחאה למפלגה/ שירה בנציון, 1980

gkamin

New member
יש ספר

של פרופסור רענן ריין מאוניברסיטת תל אביב על יחסי ישראל ארגנטינה בהקשר שציינת, רק שאני לא בטוח אם הוא מדבר על תקופת גלטיירי ווידלה או על תקופת פרון המוקדמת יותר. ראיתי אותו בביקורי האחרון בארגנטינה בשפה הספרדית, ואני בטוח שיש אותו גם בעברית (רק שאני כמובן לא זוכר את שמו
) בכל מקרה, לפני כמה חודשים, אולי אפילו שנה, היה מאמר במוסף הארץ על הנושא הזה. חיפוש בארכיון הארץ (תמורת תשלום כמובן) בוודאי יעלה את התשובה המבוקשת. בדרך כלל מאמרים שם נכתבים בעקבות מחקר שהושלם או ספר שפורסם, ויתכן ויהיו בו הפניות נוספות.

למעלה