מדינה שלא נותנת זכויות- שלא תצפה לחובות

בעבר חשבו שכל מיני דברים הגיוניים

פעם היה מאוד הגיוני להקריב בתולה להר געש כדי להביא גשם.
&nbsp
פעם והיום היה מאוד מקובל לסובב תרנגולת מעל הראש.

אז אשאל אותך שאלה:

אם חס וחלילה אם הילד נפטרת כשהילד בגיל צעיר מאוד, האם לדעתך המדינה צריכה לקרוע את הילד מאביו כדי שיגדל עם אמא אחרת?

זאת הבעיה במפלגות ימין עלק ליברליות

תמיד יהיו בהם כאלה שיתמכו בהקטנת מעורבות המדינה, ולידם כאלה שתומכים בהגדלת מעורבות המדינה בנושאים עלק חברתיים אבל בפועל מונעים מקנאות דתית.
&nbsp
הרפובליקנים בארה"ב הם אותו הדבר.

זה נכון כאשר האלמנט הדתי חזק במפלגת הימין

אבל זה לא הכרח. בהחלט יכולות להיות מפלגות ימין שההשפעה של הדת עליהן לא גדולה.
בעבר הליכוד הייתה מפלגה כזו. הקשר למסורת תמיד היה בה חזק, אבל היום הליכוד היא מפלגה עם השפעה חזקה של הדת (ואני מתכוון להשפעה פנימית ולא להשפעות הקואליציוניות).

בליכוד לא. בצומת ובישראל ביתנו אולי כן

בגין תמיד היה מסורתי.
&nbsp
אמנם הייתה עלייה משמעותית, אני לא אומר, אבל גם פעם הליכוד היה מושפע חזק מקבוצות יותר מסורתיות. לאט לאט אלו הפכו לקבוצות דתיות.

בגין היה מסורתי אבל בתקופתו הדת לא השפיעה באופן חזק על

עמדות הליכוד.
בתקופת בגין גם הייתה בליכוד מפלגה ליברלית חזקה.

"חזקה"

מבחינה כלכלית וגם זה לא ממש.
&nbsp
הליברלים היו חתיכת שקי חבטות, בקושי הייתה להם השפעה אמיתית.
&nbsp
בגין היה זה ששלט ונתן את הטון. והוא קידם חוקים שנחשבו ליחסית דתיים. עוד פעם, זה בסדר עד לרמה מסוימת.

צורי80

New member
הליכוד לטוב או לרע דווקא מתרחק מהמסורת

כל נושא הגאים בליכוד תופס תאוצה,
לא כמו במרצ, אבל בהחלט יש בהם תמיכה, ובמיוחד תראה ח"כים מתבטאים לטובתם, אבל אף אחד לא מעיז להתבטא נגדם.
אפשר לאהוב את זה או לא, זה הליכוד של ימינו.

ויש גם את הציטוט הבא:

"ה. קיום משטר ממלכתי-דמוקרטי במדינה: הבטחת עליונות החוק, זכויות האדם והאזרח, חופש המצפון, חרות הפרט, שוויון זכויות והזדמנות כל אזרחי המדינה ומניעת כל אפליה על רקע מין, נטייה מינית, גזע, עדה, דת, מעמד או השקפה."

"מניעת כל אפליה על רקע נטייה מינית"

ואתה מעולם לא רשמת בפורום הודעות כאלה?

למשל, בנושא ירי על מנת להרוג או לוודא הריגה?
או בנושא בנייה בלתי חוקית?

גם ההודעות ההן שלך הן על גבול דק שעלול לחייב אותך למחוק הודעות כאלה?

צורי80

New member
אם מותר לפרש את חוק כבוד האדם וחירותו, מותר גם לפרש

את הוראות פתיחה באש.
הפרשנות המרחיבה שלי להוראות פתיחה באש, היא הרבה פחות מרחיבה מאשר הפרשנות המרחיבה של חוק כבוד האדם וחירותו.

לגבי הבנייה ה"לא חוקית", מדובר במדיניות שמדינת ישראל, הן בשלטון הימין והן בשלטון השמאל, מעודדת באופן עקבי ולאורך שנים על ידי תשתיות וכדומה.
גם כשסבא וסבתא שלי בנו קיבוץ בחומה ומגדל הם לא קיבלו את כל האישורים מראש.
אז אם כל ממשלות ישראל, מימין ומשמאל, עודדו ותמכו במעשים ה"לא חוקיים" האלה, גם אני מרשה לעצמי לתמוך בכך.

למעלה