מדינה שלא נותנת זכויות- שלא תצפה לחובות

מדינה שלא נותנת זכויות- שלא תצפה לחובות

אני משלם מסים.

אני עשיתי שירות לאומי.

אבל אם המדינה הייתה מונעת ממני להקים משפחה- לא הייתי מביא לה כלום.

האמנה החברתית חייבה אותי לוותר על קצת מזכויותיי, באופן ספציפי לאפשר למדינה לקחת אותי לשירות צבאי (אם תמצא לנכון) לטובת ביטחון הכלל ולקחת מהכסף שלי לטובת הכלל, והכל לטובת הקמת חברה תקינה. על כך אין ספק.

אבל אותה האמנה החברתית חייבה את המדינה להגן על זכויותיי באותו הזמן.

אם הייתי הומו- ולא היו מאפשרים לי לאמץ ילדים- הייתי לוקח מהמדינה את מה שהיא זכאית לקבל כיוון שהיא לקחה לי.

ואיפה אמיר אוחנה? איפה גאווה בליכוד? מדוע הם לא מדברים על ההחלטה המזעזעת הזאת?

הראל סקעת צדק לחלוטין במה שאמר. אם המדינה לא נותנת לי זכויות, למה שאני אשרת אותה? הרי החובה שאני נותן למדינה היא כדי שתתן לי זכויות! אם מישהו לא טוב בשביל לאמץ ילד, כנראה הוא גם לא טוב כדי למות בצה"ל או כדי לשלם מסים. נכון?

צורי80

New member
יוסי חייט חדש: "הסתה היא עידוד לפעולה לא חוקית"

אז בניגוד לביבי, אתה כן מסית.

צורי80

New member
יכול להיות, ועדיין אתה מסית.

וחוץ מזה, אין דבר כזה "זכות להורות" יש דבר כזה "זכויות הילד".

אבל כך או אחרת,
אתה, בניגוד לנתניהו, מסית לעבור על החוק.
כך בחשבון שאתה על גבול דק שעלול לחייב אותי למחוק הודעות מסיתות כאלה.

מעניין, צורי

כי אתה מתכוון למחוק הודעות כאלה.
&nbsp
אבל הודעות של אדם שאמר שמותר ואף רצוי לקחת שוחד- לא מחקת.
&nbsp
הזכות להורות נגזרת מחוק יסוד כבוד האדם וחירותו. אני יכול לבחור איך להתחתן ואיך להביא ילדים.
&nbsp
אני- כאדם מוגבל- מוגן בידי האו"ם שקבע: "זכותם של אנשים עם מוגבלות להינשא ולהקים משפחה, לקבל מידע על פוריות ותכנון המשפחה, להחליט על מספר הילדים והרווחים ביניהם ולקבל מידע מותאם לגילם ולצרכיהם בנושאי מיניות."
&nbsp
ומה אומר חוק שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות (1998)?
&nbsp
"אנשים עם פיגור שכלי בעלי זכויות שוות לכל אזרח, בין אלו קיימת הזכות להינשא, לקחת חלק ביחסי אישות ולהוליד ילדים".
&nbsp
שמעת? הזכות שלי שווה לזכות של כל אזרח בתחום הזה. כלומר- לכל אזרח יש הזכות להינשא, לקחת חלק ביחסי אישות ולהוליד ילדים. במסגרת הקמת המשפחה יש זכות לאמץ.
&nbsp
אבל מה לך ולזכויות, צורי? מה לך ולליברליזם?
&nbsp
אני מבקש שבבחירות הבאות תשתמשו באותיות "מח". ה-ל' כבר מזמן לא רלוונטית, אלא אם היא מתנופפת כמו דגל...

צורי80

New member
נתת דוגמה לא מוצלחת

החוק לא מבטיח שאנשים עם פיגור יזכו לאמץ ילדים.
החוק גם לא מבטיח שאנשים בעלי נטייה מינית הומוסקסואלית יזכו לאמץ ילדים, וחוק כבוד האדם וחירותו בכלל לא מדבר על זה.
הכניסו לו משמעויות שלא קיימות בו.

לא כתבתי שמותר ואף רצוי לקחת שוחד, כתבתי ששווה למדינה שיהיה מנהיג טוב גם אם הוא לוקח שוחד.

כלומר- מעודד שוחד

אבל בוא נעזוב רגע את העניין הזה ונדבר על צורי:
&nbsp
מה צורי חושב על נושא אימוץ של הומוסקסואלים?
&nbsp
האם צורי בעד זה?
&nbsp
או שאולי שוב פעם מדינה יהודית מצדיקה מניעת זכויות?
&nbsp
אני לא מבין את העניין, צורי, אם אני יכול להוליד ילדים אני יכול גם לאמץ. מה ההצדקה שלך שהם לא יכולים? חוץ מזה שכרגע בא לך לקחת זכות בסיסית?

את צורי עדיף לשאול שאלה אחרת:

האם הוא בעד התערבות של המדינה בנושא אימוץ ילדים על ידי אדם כזה או אחר או זוג כזה או אחר?
כי אז הוא צריך להתעמת עם הליברליות שלו.
שיח של זכויות לא מדבר אליו. אבל שיח של מעורבות או אי מעורבות של המדינה כן מדבר אליו.

צורי80

New member
קודם כל אני מסכים שזו השאלה הנכונה.

האם יש למדינה זכות להתערב בזה.

אם אתה שואל את דעתי האישית,
המדינה מחוייבת לטובת הילד, וטובת הילד בעיני היא לגדול עם אמא ואבא.
אולי לגדול עם שתי אימהות גם כן יכול להיקרא טובת הילד,
אבל לגדול ללא אמא זו בטח לא טובת הילד, ולכן מותר למדינה להתערב בזה.

מי אתה שתקבע?

כל מחקר מראה שהורים הומוסקסואלים לא השפיעו לרעה על הילד.
&nbsp
בנוסף, אותה מדיניות הובילה לאי גיוס הומואים לצבא תחת תירוץ שטותי שהם סיכון ביטחוני.

צורי80

New member
כל אחד יגיד את דעתו והרוב יקבע.

ואני חושב שלא טוב שביחידה קרבית יהיה מתח מיני,
יחידות קרביות צריכות להיות מורכבות רק מגברים סטרייטים,

עוד פעם "אנחנו הרוב אז שבו בשקט"?

צורי, אתה חי מאתיים שנה אחורה.
&nbsp
60% מהציבור בעד מתן אימוץ להומוסקסואלים.
&nbsp
הומוסקסואלים משרתים בצה"ל, וברוב צבאות העולם וכל מחקר מראה שאין באמת השפעה על מורל היחידה. עוד כשהייתי ילד והבנתי שזה מה שקורה חשבתי שזה דבילי לגמרי שזאת הסיבה שלא מגייסים אותם.
&nbsp
אולי אתה הומו? אולי אתה בעצם לא בטוח בגבריות שלך ולכן לא מוכן להיתפס חלש? זה יכול להיות.
&nbsp
2017. די.

צורי80

New member
בעד זכויות גאים אבל תופס "הומו" כקללה. מעניין.

אם הרוב בעד אז אתה לא צריך לשכנע אותי.

אני נגד שיהיה מתח מיני בתוך יחידות קרביות. וזה בלתי נמנע כשיש ביחידה גם נשים או גם הומוסקסואלים.
ולא מעניין אותי מה יש בעולם בהקשר זה.

איפה אמרתי הומו כקללה? אני מקפיד שלא, גם בחיי האישיים

מבחינתי הומופוב זאת קללה ואם מישהו הוא הומופוב זה יותר גרוע.
&nbsp
צורי, אתה מתעלם, כרגיל, ממיטב המחקרים שמראים שאין שם מתח מיני ושזה לא משפיע בשיט.
&nbsp
אתה חושב שמה? שהפסדנו במלחמות בגלל מתח מיני בין החיילים? להגיד לך כמה זה נשמע דבילי?
&nbsp
על בסיס ההצהרות שלך מנעו מנשים להגיע לתפקידים בכירים בצבא.
&nbsp
תאמין לי שהדבר האחרון שיחשבו עליו בזמן שהמפקדת מאמנת אותם- זה סקס...
&nbsp
חוץ מזה, צורי, אנחנו הגברים הובלנו את העולם למצב הזה. אולי ניתן לנשים קצת להוביל...?

צורי80

New member
אתה העלת את האפשרות שאני הומוסקסואל

זה במילים אחרות להגיד "יאהה הומו"

אין מצב שחיילים יתקלחו יחד, חלקם יהיו הומוסקסואלים, ולא יהיה ביחידה מתח מיני.
וגם שהות צמודה של חיילים וחיילות בשטח, עשוי במידה רבה להוביל למתח מיני בחלק מהיחידות.
ערך חיי אדם גובר אצלי על ערך השיוויון, ולכן למרות חוסר השיוויון אני לא חושב שצריך לשלב נשים וחד מיניים ביחידות קרביות.

לא שיש לי בעיה עם זה, ההפך הוא הנכון

היו לי שני מורים הומואים.

לך תדע, אולי אתה לא בטוח בגבריות שלך ולכן אתה יוצא נגדם? אולי אתה לא מקבל את עצמך ולכן אתה יוצא נגדם?

אתה יודע, בשביל להניח את זה שכשהומו מתקלח איתי יהיה מתח מיני, צריך להניח שהוא בהמה שלא יודעת לשלוט על הרצונות שלה ואונס חופשי. אבל זה כל מיני אנסים למיניהם, ובינתיים לא ראיתי. אפילו קצת צחוקים עם ההומו.

אולי תוכיח לי שזה פוגע בחיי אדם ומוביל למוות? כי בינתיים אני רואה מלא דברים שמובילים למוות בצבא, הומואים ונשים זה לא אחד מהם.

צורי80

New member
אתה מנסה להעליב אותי בטענה שאני הומוסקסואל

כי עמוק בתודעה שלך, זו קללה.

מתח מיני לא אומר שיהיה אונס, זה אומר שיהיה מתח מיני. ולא, אני לא מאמין שהומוסקסואל שיתקלח עם גברים לא יהיה במתח מיני.
אני לא מוכן להוסיף ליחידה קרבית מתח מיני ולסכן חיי אדם בגלל זה.

אין לי בעיה אם אתה הומו, אתה יודע. כל אחד ומה שהוא אוהב

"מתח מיני זה אומר שיש מתח מיני". וואלה?
&nbsp
צורי, בחייאת, האמריקנים מנצחים מלחמות שנים ויש להם הומואים בצבא. לא צריך להיות סטרייט כדי לירות ישר.

צורי80

New member
זה שהאמריקאים מנצחים לא אומר שזה לא מזיק.

ואני אפילו לא רוצה לקחת את הצ'אנס.

למעלה