מדינה פלשתינאית-בלתי אפשרית כלכלית

• פותח הנושא Fasz
  • פורסם בתאריך

Fasz

New member
לגידיהו חבר חדש ../images/Emo6.gif

הפדופיל הזקן, שעתה מסתבר כי הוא גם שוכב עם אימו, פתח את פיו והחל מפיק גללים.

גוליגבר

New member
אתה טועה. .

לכול משק יתרון יחסי בייצור על פני משק אחר, גם אים אין לו יתרון מוחלט באף תחום ייצור, , ועל כך פרנסתם, משכבר הימים של יחידים וממשלות ,. - משתלם לך לעשות ביביסיטר החל מ20 שח לשעה , אבל אז תפסיד מאה שח לשעה , שהית מקבל, לו עבדת במקצוע אחר, ואילו מישו אחר ישתלם לו לעבוד בבייבי סיטינג החל מ30 שח לשעה ותשאיר לו את העבודה הזאת, גם אם תרויח 90 על פניו בעבודה במקצוע אחר... בקיצור.. גם במצב (קיצוני) שאין למשק יתרון מוחלט באף תחום ייצור,. יתרון יחסי תמיד יהיה קיים ! ובמקרה של ניהול יעיל וכולי.. מסקנתך אין לה על מה להיתבסס. המקסימום שאפשר לומר שניהול לא יעיל, מושחת,. בזבזני,.. יכול להביא משק למצב שיוכרז כחדל פירעון - גם במקרה הזה גופים וממשלות באים לעזרתו., עוד אפשר לומר, שקיום מדינה פלסטינית, אלטרנטיבה (כלכלית) גרועה מחדלונה, , ( גם אתה יכול להיתמסר לביביסיטינג,.. גם הכנסה גבוהה אינה ערובה לייציבות כלכלית) עד כאן כלכלה שנה א`? .ושמאלנות היא גם עניין יחסי, אפשר לומר שאני ``שמאלני`` גאה ביחס לפיגלין ליברמן ושות. וגם ש אני לא מתבייש לא להיות חלק ממפלגה של חדלי אישים שנקראת הליכוד.

גוליגבר

New member
אתה טועה. .

לכול משק יתרון יחסי בייצור על פני משק אחר, גם אים אין לו יתרון מוחלט באף תחום ייצור, , ועל כך פרנסתם, משכבר הימים של יחידים וממשלות ,. - משתלם לך לעשות ביביסיטר החל מ20 שח לשעה , אבל אז תפסיד מאה שח לשעה , שהית מקבל, לו עבדת במקצוע אחר, ואילו מישו אחר ישתלם לו לעבוד בבייבי סיטינג החל מ30 שח לשעה ותשאיר לו את העבודה הזאת, גם אם תרויח 90 על פניו בעבודה במקצוע אחר... בקיצור.. גם במצב (קיצוני) שאין למשק יתרון מוחלט באף תחום ייצור,. יתרון יחסי תמיד יהיה קיים ! ובמקרה של ניהול יעיל וכולי.. מסקנתך אין לה על מה להיתבסס. המקסימום שאפשר לומר שניהול לא יעיל, מושחת,. בזבזני,.. יכול להביא משק למצב שיוכרז כחדל פירעון - גם במקרה הזה גופים וממשלות באים לעזרתו., עוד אפשר לומר, שקיום מדינה פלסטינית, אלטרנטיבה (כלכלית) גרועה מחדלונה, , ( גם אתה יכול להיתמסר לביביסיטינג,.. גם הכנסה גבוהה אינה ערובה לייציבות כלכלית) עד כאן כלכלה שנה א`? .ושמאלנות היא גם עניין יחסי, אפשר לומר שאני ``שמאלני`` גאה ביחס לפיגלין ליברמן ושות. וגם ש אני לא מתבייש לא להיות חלק ממפלגה של חדלי אישים שנקראת הליכוד.

Fasz

New member
ג'ון מיינרד קיינס מתהפך בקברו

ראשית כל, נתחיל בכך שלמקרו-כלכלה חוקיות שונה מלמיקרו-כלכלה. כך שההשוואה שלך לנעשה במשפחה אחת ולשיעורי בייסי-סיטר, אינה ריאלית. משק מורכב מאנשים פרטיים, בתי העסק וממשלה. האנשים הפרטיים עובדים בייצור במשך שעות עבודה בערך מסוים. המפעלים מייצרים מוצרי צריכה – מתכלים או לא מתכלים (ארונות, מזון, וכן הלאה). הממשלה מייצרת כבישים, ביטחון, חינוך וכו' שגם הם מתומחרים ונחשבים לתוצר לאומי. במשק סגור שווה התוצר הלאומי להכנסה הלאומית, שכן כל המסחר נעשה בגבולות המשק. סיימנו שיעור ראשון בכלכלה? אך כשהמפעלים נמצאים ברובם בישראל, כשמקורות המים נמצאים בשטחה של מדינת ישראל, יש טעם להרחיב ולדבר על יציבות כלכלית? או לדבר בתיאוריות המתבססות על עבודות בייבי-סיטר משפחתיות? כשהיציבות הכלכלית תלויה במדינות העולם, והמדינה השכנה ליד, כל שינוי תזזיתי וקל במארג היחסים המדיני, יגרום לחוסר יציבות כלכלית, וחוסר יציבות כלכלית מובילה לחוסר יציבות פוליטית, ובמקרה של האזרחים המכנים עצמם "פלשתינאים", מלחמת אזרחים תפרוץ, ובסופו של דבר המציאות תכשיל את השאיפה של המהגרים הערבים הללו להגדרה עצמית. עם הזמן, נראה כי הצעת ה"אוטונומיה" של בגין ז"ל, היא הקבילה ביותר. מדוע אתה יורק לבאר ממנה אתה שותה? אתה מפרסם בפורום הליכוד השמצות על מפלגת הליכוד? נו נו נו. זה לא יפה. אך אני נאלץ להסכים. לא מעט מחברי הליכוד בכנסת הנוכחית, הינם חדלי אישים. על כן תוכל להתפקד לליכוד ולהשפיע משם על מהלך העניינים. אינני מחבב הגדרות, המסגרת האמורפית הזאת של "שמאל-ימין" הינה חסרת קווי גבול ברורים. האם אתה ציוני, או לאו?

גוליגבר

New member
דווקא, הדוגמא של חמאה ותותחים

ניתנת בהקשר של סחר בין לאומי, להראות שגם במקרה של יתרון יחסי שאינו מוחלט יש לשני הצדדים אינטרס במסחר. . עכשיו מאוחר עזוב אותך .

למעלה