מדוע הגיוני להאמין באלוקים

יובל199

New member
מדוע הגיוני להאמין באלוקים

ש. האם הגיוני להאמין באלוקים (במידה והוא קיים). ת. כן ש. האם הגיוני להאמין באלוקים (במידה הוא לא קיים) ת. אין זה משנה מסקנה - הגיוני להאמין האלוקים.

ehudt

New member
אין פה עניין של הגיון

אין זה משנה אם אתה מאמין באלהים או לא, כל עוד האמונה לא מלווה בפולחן נוסף. במקרה של דת, התשובה לשאלה השניה שלך היא שכן משנה אם להאמין באל או לא, כי אם מאמינים מתחייבים למערכת חוקים כלשהי שמשנה את אורח החיים לחלוטין

יובל199

New member
אני יכול להוכיח לך שאורח החיים הדתי

נותן יותר אושר ויותר סיפוק בחיים וככל שהפולחן יותר מחייב הסיפוק יותר גדול.

neko

New member
נכון, ולכן אני ממליץ לך לעבור למנזר

בודהיסטי בטיבט. זה יתן לך הרבה יותר סיפוק מסתם לשמור על כמה מצוות.

לך למנזר תספר להם שאתה יהודי

והם יגידו לך לחזור מהר לישראל וישאלו אותך מה אתה עושה כאן בכלל ולא זאת לא תיהיה אנטישמיות

ehudt

New member
אני בטוח שזה מה שהם יעשו

הם יגידו לי שאני אחזור לישראל כי הדת שלי היא האמיתית. כן.. בטוח. איפה שמעת את השטויות האלה? באתר "הידברות" או משהו דומה?

L7

New member
זה היצר של הדתי.מיצוות ופולחן.

תאוות הפולחן והטקס מעבירה אותכם על דעתכם. הגיע הזמן לנהוג באיפוק וריסון אתאיסטי כיאה לבן תרבות.

רון סי

New member
לא נכון

הגיוני להאמין באלוהים אם הוא קיים. לא הגיוני להאמין בו אם הוא לא קיים. מסקנה: הגיוני להאמין באלוהים אם הוא קיים. לא הגיוני להאמין בו אם הוא לא קיים.

vizini

New member
מדוע זה הגיוני להאמין באלוהים אם

הוא קיים? אולי דווקא הגיוני לא להאמין באלוהים אם הוא קיים? אם אלוהים קיים, אבל יצר את העולם כך שיראה כאילו אינו קיים, יוצא שמי שמאמין בקיומו הוא טיפש ואלוהים לא אוהב טפשים. הוא מעניש אותם...

זה לא תרגיל בלוגיקה

ש. האם הגיוני להאמין באלוקים כשלא יודעים אם הוא קיים? ת. אולי. ש. האם אפשר להאמין באלוהים כשיודעים שאין אלוהים? ת. זה בלתי אפשרי. הלוואי והייתי יכול להאמין. המחשבה על השגחה עליונה, על תכלית אנושית, על השארות הנפש והעולם הבא - כל אלו עשויים היו לנחם אותי ברגעי ייאוש ויגון. אלא שאינני יכול לשכנע את עצמי במה שאני יודע שאינו בנמצא. אנחנו לבד פה, לטוב ולרע.

למעלה