מגורים משותפים עם ההורים

רוני471

New member
אופסס סליחה

שלום אנחנו זוג בשנות השלושים לחיינו+3 ילדים, מצבנו הכלכלי בינוני\ אין לנו אפשרות לקחת משכנתא, יש לנו בית קטן מאוד שיהיה בעתיד בבעלתונו, קיבלנו הצעה מההורים לסכום כסף גדול תמורת מגורים משותפים, יש לנו אפשרות לבנות בית ויחידה נוספת על השטח של ביתנו, אין סיכוי שאי פעם בעתיד יהיה לנו סכום כזה ההצעה היא לבנות בית חלומות גדול מרווח\ להחליף את כל הריהוט בבית הבית שלנו היום בקושי 60 מטר מרובע\ דבר שמאוד מקשה על גידול שלושה ילדים לעומת זאת: הההורים לא בשיא הבריאות ויש שלושה קטנים ואני אצטרך לעזור להם, אני ואימי לא הסתדרנו בעבר ברמה של מריבות קשות וניתוקים אני התבגרתי והחכמתי, אבל לצערי כמה שאימי ניפלאה היא לא צפויה שיכולה להיפגע ולהקים מהומה\ לא יהיה לי עזרה עם הילדים כי מצבה הבריאותי לא מאפשר, אנחנו מאוד שונות, אני מאוד אוהבת לארח ולא מפריע לי בלגן והיא ההיפך המוחלט האם רווחה כלכלית שווה את המחיר של מגוריים עם הורים שכולנו מודעים לחסרונות? הם הוריי ואין לי רצון לנצלם ולכן שואלת את דעתכם, רוני

UmaGuza

New member
דעתי

אם אני מבינה נכון מדבריך לא מדובר על מגורים עם ההוירם אלא ביחידה הצמודה להם, אך כל אחד בבית נפרד? סה"כ נראה לי Win win לשני הצדדים - אתם תוכלו לבנות בית גדול ומרווח ולהנות מרווחה כלכלית ולהוריך תהיה התמיכה מצדכם. אני במערכת היחסים המשפחתית שלי לא הייתי מהססת כלל ואף הייתי שואפת למצב כזה, אך זה תלוי ביחסים ביניכם, עד כמה הוריך ידעו לתת לכם את הפרטיות לה אתם זקוקים, האם הם מקבלים את זה שאתם מקיימים חיים מלאים לצידם ואינכם זקוקים לאישורים מהם (לדוגמא בנושא האירוח) עד כמה הם ידרשו ממך לסעוד אותם לעומת עד כמה את מוכנה לתת, הסדרת נושא האחריות כלפי ההורים והרכוש מול האחים שלך (בכל זאת אתם מקבלים בית וקרקע, כדאי להבהיר מה המשמעות של זה מבחינת הירושה בעתיד) וכיוב. כדאי להבהיר ולהסדיר מראש את כל הנקודות שעלולות אח"כ לגרום לפיצוצים. בכל מקרה רק לך התשובות

layli

New member
../images/Emo45.gifמסכימה עם כל מילה

אם מדובר בשתי יחידות נפרדות, הייתי הולכת על זה.

layli

New member
../images/Emo45.gifמסכימה עם כל מילה

אם מדובר בשתי יחידות נפרדות, הייתי הולכת על זה.

השאלה היא גם

אם ההורים במצב בריאותי כזה שהם צריכים את העזרה שלכם, ו/או את הביטחון שאתם קרובים למקרה שיקרה משהו חו"ח - איך אתם יכולים לסרב? אם אתם לא תעזרו להם, מי יעזור? מה שכן, אתם באמת צריכים להכנס לעניין בעיניים פקוחות - ולדעת שיהיו קשיים ובטח יהיו גם פיצוצים, זה לא קל לשני זוגות שהיו רגילים לחיות בנפרד להסתגל לחיים משותפים - אם הרעיון שהם יהיו ביחידה הצמודה, קרובים אך נפרדים, אז לדעתי אין יותר מדי מה להתלבט בעניין

למעלה