מגדלים וציוד נוסף לחדר החושך

Guest2112

New member
מגדלים וציוד נוסף לחדר החושך

שלום. התחלתי לפתח ולהדפיס בעצמי את התמונות שלי (ש\ל) בספטמבר. את הציוד קיבלתי מקרוב משפחה, כך שעד שהוא ישתחרר במרץ אוכל להשתמש במה שהוא השאיל לי, ואז אצטרך כבר לקנות בעצמי. אצטרך המלצה על הכל - ממכל הפיתוח ועד למגדל (גם אחד מהסטודנטים שלומד איתי ביקש שאברר פרטים בקשר למגדלים, ואותו קרוב משפחה לא ממש התעדכן בשנתיים וחצי האחרונות לכן אני פונה אליכם) מה עדיף? מגדל עם תאורת "רפלקס" או תאורה ישירה? של איזו חברה? האם כדאי לקנות מגדל שיש בו צורך בפילטרים שונים (כמו שלו - שכחתי לציין שאני משתמשת במולטי-קונטרסט), או כזה שאפשר לכוון בו את הצבעים בלי פילטרים (נתקלתי באחד כזה ב"קאמרה אובסקורה" ועושה רושם שדבר כזה יכול להיות מאוד יעיל אבל מאוד יקר)? חשוב שיהיה מסנן אדום כדי שאפשר יהיה לסדר את הטסטים והדפסות המגע בצורה יותר טובה, וגם כדי להרגיש בטוחה יותר בקשר למה שאני עושה כשאני חושפת את הנייר לאור... קצב הזמן שלו הוא אנלוגי - האם עדיף מכשיר עם קצב זמן דיגיטלי (אני מתארת לעצמי שכן)? לאיזו חברה יש מגדלת מיקוד שהיא הכי פשוטה לשימוש (אם יש משהו שהוא עזיין לא ברור מספיק - זה השימוש במכשיר הזה)? יש לי תאורה אדומה בחדר - ועושה רושם שחשוך מדי שם. אולי עדיף אור כתום? מה ההבדל? עוד ב"קאמרה אובסקורה" גיליתי מייבש ניירות וסרטים - שזה פינוק אמיתי כי לרוב אני משאירה אותם לייבוש במשך לילה שלם ולפעמים הם נחשפים לאבק ולכלוך, והמכשיר הזה מייבש אותם בפחות מדקה. כמה מכשיר כזה עשוי לעלות לי? הבנתי שיש כמה סוגים, אז איזה מהם עדיף? האם באמת יש חשיבות גדולה להפרדה בין משטח "רטוב" למשטח "יבש"? איך עובדים עם מסנני מים ומהם מלקחי מגב? האם יש "טריק" כלשהו להוצאת הסרט מהקאסטה? - זו הבעיה הכי, אממ, בעייתית שנתקלתי בה. מה מומלץ - מיכל פיתוח מפלדה או מפלסטיק? מקווה שתוכלו לענות לפחות על רוב השאלות האלה. תודה לכם.

Guest2112

New member
מקפיצה.. ../images/Emo184.gif

אם אפשר תשובה בבקשה.. זה משמעותי בעבורי ובשביל הסטודנט הנוסף. או לפחות הפניה למקום בו אוכל לברר...

למעלה