מגבונים לחים

Nataly28

New member
אמנם עדיין לא אמא אבל

מה כוונתך במשפט "אין מגבונים לחים בלי חומרים מזיקים"??? מאיפה את אומרת את זה כל כך בבטחון? האם יש לך הוכחה מדעית שהחומרים שם מזיקים? הרי אם היו חומרים מזיקים במגבונים לחים אלפי אמהות לא היו כלל משתמשות בהם ומזמן היינו שומעים על מקרים של תינוקות שניזוקו (מה שלא שמעתי עד היום) ומזמן הייתה משודרת איזה כתבה בנושא, תוכלי לענות מאיפה המידע שכל המגבונים הלחים מזיקים? תודה!

סיקמי

New member
יש כמה סוגים, רשום ע"ג המגבונים

אני מחסידות המגבונים, במילא הקטע עם הכיור לא תמיד רלוונטי, ע"ע בגן/משפחתון, מחוץ לבית, שקר מדי וכו'. לי מאוד נוח להשתמש במגבונים, משתדלת רק להשתמש בכאלה ללא בישום. תמיד ימצאו מה לא בסדר (זוכרות את סיפור החומר המסרטן בבקבוקים ובצעצועי אמבטיה???) אין לזה סוף.

נטלי בכל מוצרי הקוסמטיקה

באשר הם יש חומרים מזיקים : משחות, קרמים, בשמים, מגבונים, שמנים, סבונים בהכל... מה לעשות זה מה יש זו תעשייה וברקיחת המוצרים משתמשים בהרבה חומרים והרשימה ארוכה. לכל דבר יש תרונות וחסרונות וכמובן שרק מים ללא שום חומר כימי זה הכי טוב.....אבל זה אומר לוותר על נוחות ולא כל אחת יכולה לעמוד כל היום עם ברז ליד התחת של התינוק, זה כובל, זה מתיש ובמיוחד אמהות עובדות או אפילו סתאם לסוע עם התינוק לאנשהו....מה נרוץ לחפש ברז כל הזמן ומגבת ....? אז אם יש זמן וזה בבית ואפשר ויש כוח...אז כן מים זה הכי טוב.....ואם לא אז גם מגבון זה טוב...לא יקרה כלום.

לא צריך לרוץ אחרי ברז ומגבת

מגבת = חיתול טטרה עושה את העבודה (במילא תגלו שאתן מסתובבות עם 12 חיתולי טטרה בתיק תמיד כי צריך אותם להכל). ברז = מגבון לח שטוף מראש במים. ולגבי ההתרוצצויות - בינינו, רוב הזמן בחודשים הראשונים אנחנו בבית. ואז, כן, זה שווה את הדקה שטיפה מתחת לברז. ואם אנחנו בחוץ, אפשר באפס אנרגיה להתארגן לפתרון נוח, וכמובן שאם צריך להשתמש במגבון לא יקרה אסון. אבל החוכמה היא להפחית את השימוש למינימום ההכרחי.

Nataly28

New member
נכון לא יקרה כלום ../images/Emo45.gif

מה גם שבברז יש חסרון בחורף, תחשבו חורף (אני יולדת בחורף), קר, מגבונים לחים זה פחות חוסף להתקררות כי אפשר לעשות את זה בחדר החמים , ובשביל ברז צריך לקחת אותו לברז ולשטוף ואחרי זה לנגב ולהחזיר אותם לחדר החם ובנתיים קר להם... אבל אין חכם כבעל הנסיון, אין לי עדיין שום נסיון בלהיות אמא, אני אראה איך הוא מגיב לכל דבר ולפי מה שיעשה לו הכי טוב אני אלמד...

אז ממרום נסיוני כאמא כמעט שנתיים

שילדה בחורף וגם הפעם תלד בחורף, מחממים ומחתלים בחדר אמבטיה... (וכמה כבר חורף יש לנו במדינה..?)

lavendula

New member
הצעת פשרה

כשנוח, ו/או כשהיציאה מאוד מלכלכת ואף גולשת לבגדים, לשטוף מתחת לברז. לא חייבים להוריד את כל הבגדים (אלא אם כן הייתה הצפה רצינית
), אלא רק את החלק התחתון. למים נותנים לזרום קצת קודם, כדי שיתחממו עד שמסיימים להפשיט את התינוק. אם יש אפשרות להפשיט ולהלביש במקלחת, זה כמובן יותר נוח. מחוץ לבית, בדרך כלל אין מנוס ממגבונים. וגם בבית, אם יותר נוח עם מגבונים, שיהיה עם מגבונים.

במילא כדאי לכבס אותם או לקנות יבשים

אני מוצאת שהמרקם של המגבונים יותר נוח לניגוב מאשר צמר גפן. ולכן אני משתמשת במגבונים - אבל - אני קונה גלילי ענק של מגבונים יבשים (מה שנקרא "מטליות ויסקוזה לניקוי" או שם דבילי אחר) וכל מה שצריך לעשות זה להרטיב אותם מתחת לברז ולהשתמש. אפשר גם להרטיב כמות במים ולשים בשקית אטומה והנה לך מגבונים לחים נהדרים. אם אין לי ברירה, אני משתמשת במגבונים רגילים אבל אז אני שוטפת אותם טוב טוב טוב טוב טוב עד שכל הסבון יוצא מהם ונשאר רק הבד שטוף במים (אפשר גם לזרוק חבילה שלמה למכונת כביסה..). תשטפו מתחת לברז ותרו כמה קצף יוצא בשביל להבין כמב סבון יש בזה. בלי קשר לעד כמה החומרים טובים או לא (ויש מחקרים מזעזעים כמדומני), להסתבן בלי לשטוף במים אחרי זה, זה אחד הדברים המעצבנים שיש... וזה שמיליון אימהות משתמשות ולא קרה כלום זה טיעון גרוע מאד בעיניי. גם מיליון נתנו רמדיה. וגם מיליון לא חוגרות את הילדים שלהם באוטו. וגם מיליון מעשנות ליד הילדים שלהן.

אני לא שמעתי על מחקרים "מזעזעים"

וכמות הקצף שיוצאת לא מעידה בכרח על כמות הסבון (למי שמבין בתעשיית חומרי הניקיון) אבל אין ספק שיש בזה חומרים מגוונים ולא טבעיים לעורו העדין של תינוק, מה גם שסבון אינו הורג חיידקים /בקטריות אלא רק נקשר אליהם ובשטיפה עם מים רק אז הם נשטפים אל הכיור. מה שקורה הוא שלנקות תחת של תינוק עם קקה במגבון - זה למרוח את החיידקים טוב טוב עד שהעין האמהית לא רואה לכלוך ובלי לשטוף הם נשארים שם - וזה אחד הגורמים להווצרות פצעים בעור ועוד כל מיני אדמומיות....

אז האירי את עיניי

מים נקיים לא מעלים קצף. מים עם חומרי ניקוי כן מעלים קצף. אני טועה? (ואני יודעת שאת מבינה בתחום ולכן הייתי שמחה להסבר מעמיק). אני עד היום (הגמד בן שנה ותשע עוד מעט) שוטפת כל "חבילה" במים זורמים; וכל החלפת חיתול מנגבת במגבון רטוב במים ומייבשת היטב. לא נרשם טוסיק אדום אצלנו מעולם.

זה בסדר גמור תמשיכי לשטוף

אין יותר משקיענית ממך....במים אין סבון ואין דטרגנטים....במטליות יש! אבל הקצפה לא תמיד מעידה על כמות גדולה יותר של סבון ! יש סבון במטליות +דטרגנטים + נפט + עוד הרבה...הכי טוב מים ...אם את מתמידה את באמת 100% . אני פשוט חידדתי את העניין שלפעמים הטוסיקים האדומים הם לא בהכרח תוצאת מגבון לח וכמות הקצף היוצאת ממנו אינה בהכרח מעידה על כמות הסבון. פעולת הסבון איננה בהרג חיידקים אלא בהתקשרות אליהם - ומכאן שאם לא שוטפים את הסבון החיידקים נשארים על הטוסיק אלא אם כן מדובר בחומר אנטיבקטריאלי. טוסיק אדום גם נגרם מרגישות לחומר שממנו עשוי החיתול - כמו שלפעמים נשים רגישות לחומרים מהם עשויים הפדים. הוסיפי חיתול המגרה את העור + הצטברות חיידקים מהצואה שלא נוקו כהלכה + זיעה ורטיבות והנה לך טוסיק פורח. ולכן - זכית באמא מספר 1 של השנה ואין אלייך שום תלונה

תודה כפרה ../images/Emo13.gif ועוד טיפ

אכן, לפעמים החלפת סוג החיתול פותרת את הבעיות - יש תינוקות שרגישים יותר לחומרי ספיגה בחיתול פלוני או אלמוני (ויהא זה החיתול היקר מכולם..).

ixmix

New member
השוואה להורים מזניחים לא הוגנת.

קל להשוות הורים עם דיעות לכאן ולכאן להורים מזניחים או מתעללים. האמיני לי שטיעון כזה (שמשווה הורים לכאלה שמעשנים ליד הילד או לא חוגרים חגורת בטיחות) ניתן להפנות גם כלפי מי שחושב כמוך, וגם אז זה יהיה טיעון לא הוגן. מי שחושב אחרת ממך (ואני בטוח שאת אם נפלאה) אינו בהכרח הורה מזניח או מתעלל. הוא אפילו אינו בהכרח הורה גרוע, אולי גם הוא הורה נפלא, אוהב ודואג - אבל ההורות שלו שונה משלך.

lavendula

New member
תסלחי לי, אבל

אני לא רואה מקום להשוואה בין אי-חגירה במושב בטיחות ועישון ליד ילדים, לבין ניגוב ישבנו של התינוק במגבון.

ציפ1974

New member
ובטח לא לילדי רמדיה!

הלא הורים שנתנו לילדיהם רמדיה צמחית לא ידעו ולא עשו זאת במודע לסכנות, כמו הורים שמעשנים למשל, או לא חוגרים את ילדיהם. ההשוואה לא לעניין לדעתי.

ההשואה לא היתה לענין הזנחה, חלילה

אלא לענין הרלונטיות של הטיעון "אם לא שמענו שזה מזיק כנראה שזה בסדר". ודאי ודאי שאין מה להשוות!!!! ניגוב במגבון הוא הרבה יותר מבסדר, לעומת הדוגמאות שהבאתי. ניסיתי רק לנגח את הטיעון שאומר שאם לא היתה על זה כתבה ואם אלפי אימהות עושות את זה אז כנראה שזה בסדר. סליחה אם פגעתי במישהי - זו ממש לא היתה הכוונה. התנצלותי העמוקה. אתן כולכן הייתן ותהיינה אימהות למופת (אני לא אומרת את זה בציניות!!) - עצם זה שאתן טורחות להיות, להתעדכן, ללמוד (בין היתר בפורום זה) מוכיחה את זה.

למעלה