מבקש עצה

בווז

New member
מבקש עצה

שלום רב אני חבר בקבוצת רכישה, לאומי מלווה את הפרוייקט- כך שאני מחויב לבנק לשנתיים הבאות עד גמר הבנייה. לקחתי משכנתא בסוף 2007 על סך 540 K למימון חלק הקרקע. הריבית קבועה וצמודה 4.15 על כל הסכום ל 20 שנה. יש לציין שלקחתי גרייס, התשלום כ 1960 בחודש- רק הריבית. אני חייב גרייס כי במקביל אני משלם שכירות. אני שוקל למחזר והם הציעו לי פריים מינוס 0.3 ללא גרייס. במסלול הקבועה אין שינוי בריביות. מחזיקים אותנו חזק בבי...... אין לי יכולת מיקוח. האם כדאי לי לעשות שינוי כלשהו כעת? סך המשכנתא כיום- 568K תודה וחג שמח.

הנזק של קבוצות הרכישה

בלי קשר ליתרונות מסוימים שיש בקבוצות הרכישה, לפחות בכל הנוגע למשכנתא השם ירחם. נכלאים עם הבנק המלווה (זה גם נכון אגב לגבי פרוייקטים קבלניים רגילים רבים) ועד שאין גמר בניה רישום בטאבו וכו' קשה להשתחרר מהבנק. וכשמשתחררים לך תדע אילו ריביות תקבל ורוב הסיכויים שלא יהיו נמוכות כמו שהן כיום. הצעת המחזור של לאומי היא בין מעליבה לחצופה ואין ספק שהם אכן מנצלים את היותך מוחזק בביצים על ידם. לאומי אגב הוא תמיד מהגרועים במחזורים אבל כזו הצעה אפילו אני לא ראיתי. עדיין בשורה התחתונה הייתי ממחזר 40% מהמשכנתא למסלול פריים גם בריבית הגרועה במיוחד שנתנו לך (ועדיין תנסה להתמקח איתם), ובשניה שתוכל לברוח מהם - נצל זאת! נזקי הריבית הנוכחית שלך מוחקים לא מעט מהרווח שלך בפרוייקט - זה יכול להגיע בשקט ל-60 א' ש"ח רק על הריביות הגרועות האלה.

למעלה