מבקש המלצה לספר על ריצה למרחקים ארוכים

peegee

New member
מבקש המלצה לספר על ריצה למרחקים ארוכים

ראיתי פעם המלצה על ספר מסוג זה, לא מצליח לאתר אותו. בכל מקרה מחפש ספר באנגלית לרצים למרחקים ארוכים אבל לא רק למתחילים.

alons1971

New member
המקבילה של הרצים לתנך

Lore of Running (Paperback) http://www.amazon.com/Lore-Running-Timothy-D-Noakes/dp/0873229592/ref=pd_bbs_sr_1?ie=UTF8&s=books&qid=1233319805&sr=8-1

ועוד 2 ספרים, פחות מעמיקים, יותר מעשיים

הפר Lore of Running אכן נחשב ספר מעמיק ומקיף מאוד, אך יש שימצאו אותו מעיק משהו. אני יכול להמליץ על 2 ספרים נוספים, שניהם מאת מאמנים בעלי שם, די מקבילים האחד לשני ובהם הסברים טובים על סוגי הריצה השונים ומטרותיהם (טמפו, אינטרוואלים וכד'), וכן תוכניות אימון ברמות שונות: 1. Daniels Running Formula by Jack Daniels - ספר מוצלח מאוד לטעמי ובו הסברים טובים וקלים לקריאה וכן תוכניות אימון למרחקים שונים. 2.Advanced Marathoning by Pete Pfitzinger and Scott Douglas - גם בו הסברים נוחים ותוכניות אימון (למרתון בלבד). בהצלחה.

ליאור י

New member
רשימה יפה נחשון. אני הייתי מוסיף את

"Running with The Buffaloes" של Chris Lear. "In football, you might get your bell rung, but you go in with the expectation that you might get hurt, and you hope to win and come out unscathed. As a distance runner, you know you're going to get your bell rung. Distance runners are experts at pain, discomfort, and fear. You're not coming away feeling good. It's a matter of how much pain you can deal with on those days. It's not a strategy. It's just a callusing of the mind and body to deal with discomfort. Any serious runner bounces back. That's the nature of their game. Taking pain." חשוב לציין-זה אינו ספר אימון!

Amir Shvoong

New member
המלצה וסיפור קטן

הספר שאני ממליץ עליו לתכלס הכנה למרתון הוא: Marathon Training: The Proven 100-Day Program For Success שמתאים לכמה רמות. הספר נכתב ע"י Joe Henderson שכתבתי לו לאחר שהתאמנתי על פיו למרתון הראשון שלי ( 03:14:07) והוא אף החזיר לי תשובה כשהודיתי לו על הספר הנהדר שכתב. זה היה באוסטרילה ב-2002 כשעבדתי שם למחייתי בכל מיני עבודות ובמקום לשתות ולחזר אחר בנות החלטתי להגשים חלום ולרוץ מרתון. חברי המסטולים להוסטל צחקו עלי כשביצעתי להם מתיחות כשהם ביד אחת מחזיקים ג'ויינט וביד השנייה בירה. בקיצור, ללא ידע מוקדם על הכנה למרתון נכנסתי לחנות ספרים בסידני וקניתי את הספר. עקבתי אחר התוכנית למתחילים, קראתי את המושגים הבסיסיים כגון: טמפו, אינטרוולים, טייפר וכדומה וכל יום זה לקרוא דף ולעשות אימון אחד. אחלה ספר. אפילו כתבתי בדף הראשון את התוצאות של כל המרוצים שהשתתפתי. יום אחד שכחתי אותו באיצטדיון הדר יוסף. אם משהו מצא אותו, ועשה שימוש טוב בספר, אשמח לקבלו בחזרה. הספר הזה טייל איתי שנתיים וחצי בחו"ל - גם לאחר שלוש שנים אני אופטימי שזה שמצא את הספר יחזיר לי אותו. אמיר :)

למעלה