מבקשת עיצה!

ilanit36

New member
מבקשת עיצה!

שלום רב, אני אם לילד בן 14.5 שמשחק כדורסל מגיל 5. רק שהשנה יש לילד שלי בעיה של בטחון , עולה לשחק וההתרגשות גורמת לו לבלבול רציני ומתקשה להכנס למשחק. השאלה שלי מה צריכ לעשות? לגשת לפסיכולוג ספורט? שוחחתי עם הילד שסיפר לי את שכתבתי לכם נסיתי לתת לו חיזוקים ואפילו בדקתי אולי הבעיה שלו נגרמה ממשהו אחר . אני יכולה להוסיף שהילד שמח בדר"כ, תלמיד מצטיין וגם שחקן מצטיין כל עזרה תתקבל בברכה

שלום אילנית,

ראשית שמחה אני לגלות כי בנך משתפך בקשייו באופן גלוי, מה שמעיד על טיב יחסים נכון ובריא ועל כך כי הוא סומך עלייך ורואה בך מקור לתמיכה. איני יודעת ממה הוא בדיוק חושש - האם מעניין האכזבה (אולי שלכם?) או שמא מכישלון (בהיותו שאפתן והשגי) או שאולי חווה בין היתר ארוע לא נעים שגרם לו לחשוש לעלות ולשחק - או שמא הכל נכון? את כל זה שווה לברר בסבלנות ועם הזמן אני מניחה שהתמונה תתבהר. אם את מכירה פסיכולוג העוסק ביעוץ לספורטאים - שווה לפנות ליעוץ ובמידה ולא, יתכן שהפחתת הציפיות מצדכם בסביבתו הקרובה, עידוד בלי לשדר לחץ או דאגה מרובה למצבו, שיחה עם המאמן ו/או התיעצות עם מאמן העוסק בתחום (במידה ואינכם רוצים לפנות למאמנו האישי) עשויים לעזור. אנשים שעוסקים באימון בתחום ספורטיבי כלשהו - מצבים אלה אינם זרים להם ויתכן שיוכלו להצביע על דרך להתמודד עם הבעיה ואפילו לעודדו במידת האפשר. בהצלחה בפתרון הבעיה, טל.

ilanit36

New member
קודם תודה לך,

רציתי להוסיף כהורים אנחנו משתדלים לא להחליץ לתמוך וכמה שיותר להבין . בעלי חושב שהתופעה של הבן שלי מוכרת מאד במיוחד בספורט , וחושב שכדאי לקחת את הילד ליעוץ אצל פסיכולוג ספורט. השאלה שלי האם לא מוקדם מידי לקחת יעוץ? כאחת שמבינה בתחום , אולי תוכלי להמליץ לנו על ספר שיכול אולי לעזור לנו , נסיתי לחפש בעצמי דרך האינטרנט ולא מצאתי , אני מחפשת ספר שמלמד איך להתמודד במצבי לחץ ,משהו קליל , אולי את מכירה<?

אכן התופעה

מוכרת - כפי שכתבתי לך, ואפילו שכיחה למדי. ישנן "תקופות" שכאלה בחייהם של ספורטאים רבים ולפיכך אל לכם להלחץ מכך. ניתן ואפילו מומלץ לקבל יעוץ - קצר מפסיכולוג העוסק בתחום זה, ואם את חוששת לשלוח את בנך - גם אתם יכולים לפנות ולקבל יעוץ חד פעמי בהיותכם סביבה תומכת מאותו פסיכולוג. לגבי ספר קליל - ישנם הרבה אותם יתכן ותוכלי למצוא בחנויות ספרים רגילות. אין אחד ספציפי כרגע שאני יכולה להמליץ לך עליו אך אנא התבונני בעצמך ולחצי במנוע חיפוש כלשהו במילה "לחץ" או "לחצים". תוכלי למצוא דרך אותו מנוע חיפוש גם מאמר מעניין שנכתב על ידי פרופ' אלי זומר בענין התמודדות עם לחצים. להלן הלינק למאמר: http://www.maytal.co.il/heb_articles/article_3.html אני מניחה שיש עוד כתיבה רבה ומענינת בענין זה. טל.

למעלה