מבקשת עזרה

lilon1

New member
מבקשת עזרה

שלום הגשתי תביעה למשרד הביטחון וזכיתי באחוזים אך בכדי לקבל טיפולי שיניים אני צריכה להוכיח שהתרופות שאני נוטלת פגעו בשיניים או המחלה. יש לי לופוס ודיכאון ואני לוקחת פרדניזון, רמרון, רספירדל, פוסילן, קלונקס ועוד. לפי מה שהבנתי התרופות הפסיכאטריות יכולות לפגוע בשיניים אך אני מחפשת מאמרים רפואיים בהם יהיה כתוב בברור שאחת מהתרופות הנ"ל יכולה לפגוע בשיניים. נסיתי למצוא מאמרים כאלה ללא הצלחה. אולי תוכלו לעזור לי פה בזה- זה מאוד חשוב לי בתודה מראש

SimonH

New member
שלום

לי לא ידוע על פגיעה ספציפית בשיניים ישירות בעקבות נטילת אחת התרופות הנ"ל

nexuson

New member
אני חושב ששימוש ממושך בקלונקס

יכול להביא לנזק בשיניים ולGINGIVITIS, לא?

לא ירא

New member
דווקא תופעת לוואי שקיימת מטיפול

אנטי-דכאוני היא היובש בפה (xerostomia), שעשוי להביא למגוון מחלות פריודונטליות. אני יודע ששימוש ממושך ברמרון עשוי להביא למצב הנ"ל.

nexuson

New member
להלן ציטוט:

Prolonged use of mirtazapine can decrease the flow of saliva, which can increase the risk of cavities, periodontal disease, and other conditions. מתןך קישור

SimonH

New member
תשמע..

אם נרצה לחפש בנרות, נוכל למצוא כל תופעת לוואי שנרצה לכל תרופה. יובש כרוני בפה, אם אינני טועה, גורם לפגיעות משמעותיות בחיניכיים באחוזים בודדים מהאנשים. (פגיע בשיניים היא באמת נדירה). יובש כרוני בפה (שלא עובר אחרי שבועיים-שלושה) קורה בפחות מ-10% מהמטופלים ברמרון. כך שבסיכום, אנחנו מגיעים בערך ל- 1:200-300 מטופלים שנוטלים באופן כרוני רמרון שיכול להתפתח אצלם פריודונטיטיס או בעיית חניכיים אחרת. לדעתי - חלש. you can, of course, argue with that :)

למעלה