מבט על לזיכרו של רמי בר והפעם הר כרכום

avihart

New member
מבט על לזיכרו של רמי בר והפעם הר כרכום

המאמר מוקדש לזכרו של רמי בר ז"ל. רמי נהג תמיד להגיב למאמרים אלו. בחלק מהמקרים בחר לפרסם את התגובות בפומבי, ובחלק שלח לי אישית את תגובותיו והערותיו.
בפעם האחרונה שאירח אותי בביתו שבמושב פראן, ורגע לפני שעזבתי, ציין בהתייחסו לאזור הנגב והערבה כי "אין כאן דברים מעניינים!". הדבר קומם אותי והחלטתי להראות לו עד כמה הוא טועה, ופרסמתי את המאמר בנושא פארק תמנע סמר ועמודי עמרם. המאמר מתחיל במשפט הבא: "אין כאן דברים מעניינים!"... כך שח לי טייס עמית אודות הערבה.
עם עליית המאמר שלחתי לו את הקישור ובמקביל את הסרטון על הר כרכום, וזאת מתוך כוונה לאותת לו כי אני הולך להראות לו עד כמה הוא טועה. תגובתו לסרטון היתה כדלקמן: "את רוב המקומות אני מזהה. אני לא יודע היכן זה הר האש... בהר כרכום דילגת על הניקבה בראש ההר, על המקדש שעל המצוק המערבי, ועל ציור הענק של חיה שנמצא על המשטח הכהה בחלק הצפוני של ההר. את הציור הזה רואים ברור מגובה של 1500 מעל ההר. טסתי פעמיים עם פרופ' עמנואל ענתי שחוקר את ההר... תחפש על עמנואל ענתי ועל הספר הר האלוהים (באנגלית) בגוגל, אני מניח שיש הרבה חומר. רמי".
סיכמנו שארד שוב לדרום לטוס עמו ולצלם שוב את הציור הענק, אך לאחר מספר שעות רמי הסתלק מאתנו. אדם חביב זה חסר לי.

מַעֲמַד הַר סִינָי הוא אירוע תנכי מכונן ביהדות. כאן התגלה אלוהים לבני ישראל ונתן את התורה למשה שירד מההר עם עשרת הדיברות, זהו המעמד שבסופו הפכנו לעם סגולה, או העם הנבחר
אין ספק כי מדובר במעמד מרגש מאוד, אם לא המרגש ביותר. מאמר זה יעסוק במיקומו ותוכנו של מעמד חשוב זה.
תודות:
לאורי הרטמן על העריכה.
ליאנה מרקשייד הטייסת
עד הפעם הבאה - נתראה!!!
אבי הרטמן

 
למעלה