מבחר ריקודים ואוירה מעולים בשבת זוגות באלונים

משהא

New member
מבחר ריקודים ואוירה מעולים בשבת זוגות באלונים

זאב ניסים שידרג היום את רפרטוראר הריקודים וגרם לנו הנאה רבה לאורך כל השבת באלונים. תוספת מזגן חדש יחד עם מאוררים מסביב עשו את האולם לסביל. לא קר מאד אבל סביר ולא מעיק. במשך כל היום שמתי לב להתנהגות הרוקדים וראיתי שלעומת שבתות אחרות רוב הזמן רקדו רוב הרוקדים שהתאוננו על קושי ללכת לשרותים או לשתות קפה בכדי לא להפסיד ריקוד אהוב כאשר האחד רודף אחר השני. שמעתי גם רוקדים רבים שנגשו לזאב להגיד לו על בחירה מרשימה. גם בזמן ארוחת הצהרים הרבה רוקדים המשיכו חלק בריקודים שלא כולם שולטים בהם וחלק שנות השישים. מה שמעיד יותר מכל שהמבחר היה מצויין הוא מספר הרוקדים הרב שנוכח בשעת הסיום - 16.00. כמות כזאת בשעה זו עוד לא ראיתי ואילו לא היה אירוע במקום שאילץ את זאב להפסיק היינו ממשיכים עוד לרקוד.. אני לא אוכל אולם היה בשפע אוכל ושתיה, עוגות של.... ועוגות של..... ולרוקדי נצר !! היה ארטיק ולא היו מכות !!! הכל היה שקט. לא התנפלו על האוכל ועוד ב - 16.00 השולחן היה עמוס. החלטתי היום לסמן ברשימת ריקודי הזוגות שהכנתי בזמנו לפני שנה לשמעון עשור את שמות הריקודים שנרקדו היום והגעתי למספר 105 ריקודים. בתרגום חופשי עוד כ - 45 ריקודים בלבד היו שנות השישים, בקשות של רוקדים ואחרים שאיני זוכר את רובם. מה שזכור לי זה. חמניות מול השמש, אשכולית, אמור, ואני תמיד אוהב אותך....... אני מצרף כאן דף של הריקודים שהזכרתי למעלה ובו מסומנים באדום כל הריקודים מתוכו שנרקדו היום. מבחר מרשים. ריקודים שמחים אורי גבעוני

משהא

New member
כמה דברים שנשמטו מזכרוני משבת זוגות אלונים

היה לנו אורח המרקיד אורן שמואלי שרקדנו מריקודיו - "אותך" ואת ריקודו החדש - "עליך ועלי". אך גולת הכותרת לטעמי הייתה שאורן שמואלי לימד את הריקוד המקסים והמומלץ - "בואי". הנרקד בעיקר באיזור המרז. ראוי לציין גם שמשטח הרצפות היה מעולה ונוח לרקוד. תודה לזאב ניסים ואישתו. ריקודים שמחים אורי גבעוני

MIR11

New member
משהא..

בזכותך צפיתי עכשיו בריקוד "בואי", ריקוד שלא הייתי מודעת אליו כלל. ריקוד מקסיםםם.

מצטרפת לדבריך, משהא

שבת מהנה ביותר. רפרטואר מעולה, אוירה נעימה ונינוחה, אוכל בשפע ועוד דבר חשוב ששכחת לציין, מרקיד מאיר פנים, שבמהלך כל היום עובר בין כל הרוקדים בודק ושואל אם הכל בסדר, האם נהנים? כל הכבוד לזאב נסים על הפקה מעולה.
אישית, נהניתי מאוד מן המכלול שתואר וכמובן ממפגש עם רוקדים מוכרים, מכל רחבי הארץ.

rozalia

New member
אלונים-שבת זוגות

אחרי הפקסה מאולצת של פעמיים באלונים , שמחנו לחזור שוב לשם. כמה התגעגענו וכמה נהנינו פשוט מושלם. תודה גדולה וחיבוק ענק לזאב ועליזה המקסימים על ההפקה הנהדרת.--------שוש ויענקלה

אורי יקירי

נשמע שהיה מצויין, ועוררת בי תקווה: משום מה כל הזמן חשבתי, שהשבתות זוגות באלונים מכוונות לריקודי נוסטלגיה, ומהרשימה שלך נוכחתי לדעת שזה לא כך, ושלמעשה אני מכירה רוב מוחלט מהריקודים. אז יום יבוא- וגם אני אגיע לשם... ושאלה קטנה- ביום שני האחרון נרקד הריקוד "ועמוק הים" (נזכרתי בזה כיוון שזה מופיע ברשימה המעולה שהוספת). אציין, שזהו שיר נפלא בעיניי, ושמעולם לא שמעתי אותו בעבר (וכמובן שלא ראיתי את הריקוד). ניסיתי למצוא מי שר אותו- ולא ממש הצלחתי. זה נשמע לי כמו חני ליבנה, אבל אני לא בטוחה. האם אתה יודע מי שר את השיר בגרסה שנרקדה ביום שני אצל רפי?.

משהא

New member
ריקוד האש אני מקוה שאיני טועה לא בטוח

ריבי בן בסט שרה את " ועמוק הים" וכנראה גם את "גבול הים האחרון" לא בטוח. אורי

mosbar2

New member
ממש לא נכון

את השיר שכתב נתן יונתן ז"ל והלחין נחום הימן שרה ריבי בן בסט ולא חני ליבנה. ישנה גירסה נוספת של להקת האירוסים, אך הביצוע הנרקד הוא של ריבי בן בסט. אותה ריבי בן בסט ששרה עם דוד דאור את "על גבול הים האחרון". בדיוק כמו שכתב משהא שורה מעליך.

אני אבדוק

אני מתנצלת אם קרה שטעיתי. צליל בירן המלווה הקבוע של נחצה הימן מלווה בדרך כלל את חני ליבנה עם השיר הזה. יתכן והביצוע המושמע באולם הריקודים הוא ביצוע אחר. כנראה שכך הוא אם אתה בדקת. קולה של הזמרת אם כך מאוד דומה לקולה של חני ליבנה. נברר. תודה מוסבר.

ניצנץ1

New member
אני דווקא זוכרת עוד כמה מיוחדים יותר

" וואלס בחמש ושלושים", "אם רק תבואי בחמש", " שובה של נטשה" (לא יודעת לצערי הרב), בתחילת היום היה גם " שושנים של פחם", אבל ממש בהתחלה, הייתה גם " ציפור מטורפת", " שיר למענך", " שיר אהבה ישן", בתחילת היום היה גם " קרוב לנחמה".. בקיצור- אני עדיין בדפציט של 10 ריקודים מכל המבחר והלכתי כשמעתי , אבל בחוץ, את " מישהו הולך תמיד איתי" ולדעתי אחריו היה גם " אהובת המטדור", אבל שני אלה נרקדים קבוע כל שבוע אצל שיקר, אז לא ממש הצטערתי והיה כבר רבע ל4. אז תודה לזאב מכל הלב ומפגש בראשון בספטמבר.. רק דבר אחד- למה, למה לשים את ההכי יפים והכי מיוחדים ברגע שנתנו אות זינוק לאוכל? הצלחתי לחלץ את בן זוגי מהשולחן ל" ג'ילוסי", אבל כל היתר התפספס לי בגדול.. מזל שאחר כך עבר זאב לסלוניים ונתן לרעבים את הזמן ללעיסה .. אולי הזמן האוכל אפשר דווקא להרקיד את " הכל דבש" את " אספרנצה"? מי שלא רוקד אותם מפסיק בהרקדות אחרות- שהוא יוותר על האוכל.. לנו יש מאלה בשפע.. וכעת קוריוז: לא רקדנו את " אפילו ששרפות" (גם לא רוצה.. ).. בדרך חזרה אמרתי בצחוק שחסרו לי השריפות.. הגעתי לעבודה היום ומה עיניי רואות: שריפה רצינית מחוץ לבניין בשדה קוצים ממש קרוב.. פינו אותנומהבניין לכמה שעות, העשן עדיין עומד באוויר.. אז קיבלתי את ה" שריפות", גם אם במהדורה אמיתית.. חבל שלא ביקשתי מיליון דולר..

משהא

New member
ניצנץ1 תשובה להפסקת האוכל.

יש מספר ריקודים שנמצאים ברשימה שחלק גדול מהרוקדים, בעיקר הצפוניים לא יודעים ולכן הם ניתנים בזמן האוכל למי שמוכן לרקוד אותם ולאכול מאוחר יותר או לותר על האוכל כפי שרותי ואני עשינו. אחרת הם לא היו ניתנים כלל. ריקודים שמחים אורי גבעוני

ניצנץ1

New member
אז זה פספוס שלי- כי אני כן ידעתי את

" ועמוק הים" וגם את " ציפור מטורפת" שהייתה בדיוק בזמן שבן זוגי החליט שבורקס וביצה יותר שווים מריקודים אלה.. וזה מה יש.. ל" גילוסי" פשוט תלשתי אותו מהסלט.. אחר כך הסלט היה חשוב יותר מריקודים מיוחדים..

איריס0904

New member
../images/Emo45.gifמבחר מגוון ואיכותי של ריקודי זוגות

לכל אלו שנעדרו מההרקדה הכנתי עבורכם כמה שקי מלח. אבל ראשית תודה עמוקה ולבבית לזוג ניסים - עליזה וזאב, על אירוח לבבי והפקת שבת זוגות מוצלחת שכזאת. שבת זוגות איכותית ומושקעת שהכל תפקד כמו שצריך - המזגנים קיררו היטב, הכיבוד היה בשפע עד לסיום ההרקדה. ו"העוגות של יפה"- הוגשו בזמן, והריקודים היו- סוף הדרך, יפים ולא השיגרתיים ואף מותאמים לרוקדים עם פז"מ של עשר שנים , שהשתלבו יפה ברפרטואר זה. כמובן שזאב השתדל לרצות את בקשות הרוקדים, כך שכולם חשו מרוצים שקיבלו את מבוקשם. הגיעו רוקדים רבים מאיזור ראשל"צ ומעט דרומה. וכפי שסיפרו קודמי-התארח היוצר הצעיר והמוכשר - אורן שמואל, שלימד אותנו את ריקודו היפה -בן עשר שנים- בביצוע בועז שרעבי "בואי"- והבנתי שרוקדי שמעון עשור נהנים מריקוד זה כמעט מידי שבוע, ובהמשך גם נרקד "עליך ועלי". מספר מדריכים היגיעו לפרגן ואף התענגו מריקודים אלו -נגה ודני בנשלום, דוד בן-נעים, דורית ואיתן מזרחי, משה אורון, וייתכן שנשכחו ממני עוד כמה. ודבר חשוב קרה, לא תאמינו- השמיים לא נפלו , ואף להיפך- התבהרו- כשלא נרקדו הריקודים -פרח באביב, סימנים, אפילו ששריפות, חיכיתי לך, יש בי אהבה, סרט שחור לבן, כל יום נולד שתחזרי, ועוד מסדרת ריקודים אלו, דווקא רציתי , מאד רציתי שיהיו ריקודים אלו שהזכרתי- כדי שבמהלכן אתפנה להפסקה קלה לשתות וכו', אך זאב לא הישמיע אותם, והיו ריקודים יפהפיים אחרים כפי שראיתם, שלא איפשרו לי לקחת הפסקה קטנה אחת לשתות. שלא נדבר על לאכול, ניכנסתי לאנרגיות שלא יכולתי להפסיק לרקוד. שמחתי לפגוש אותך ידידי אורי גבעוני ורותי, שוש ויענקלה, ועוד מספר מידידי הצפוניים. ותודה לכם עליזה וזאב, נהנינו מאד, ונראה בפעם הבאה.

אלונים

אכן, כמו תמיד גם הפעם זו הייתה שבת ניוחדת ומהנה בעיקר בזכות המרקיד המשקיען שחשוב לו כל כך מכל רוקד ורוקד ומקפיד על כל פרט, ויחד עם חבורת הרוקדים המרשימה שמגיעה לשם אין ספק שזו חוויה ברמה אחרת. ...אבל,פרסום רשימת הריקודים גרם לי להבין משהו נוסף שלא הבנתי עד היום. רשימת הריקודים הכל כך מפורטת פתאום גזלה לי קצת מהשמחה. כאילו מה? זה הכל..? האם הרשימה הזו היא זו שהוציאה ממני כל כך הרבה חיוכים.. הן לפי הרשימה אין כאן מי יודע מה חידוש.. והבנתי ביתר שאת. את החוויה באלונים עושים בעיקר הרוקדים והמרקיד. לא דווקא הרפרטואר או לפחות, לא רק הרפרטואר. קצת פחות זוגות מהקבועים שמגיעים.. קצת יותר רוקדים חדשים יותר שיתרעמו על נוסטלגיה זו או אחרת.. קצת שינוי במגמה לפיה הטון העיקרי בהרקדה הוא אווירת ריקודי עם איכותיים בלבד, כשהמילה איכותית מתייחסת כאן למין קונצנזוס שנמצא בין באי אלונים ולצערינו אנחנו יודעים שהוא לא דווקא הקונצנזוס המקובל ..והעסק ישבר. מדובר במשהו עדין במיוחד ובאמת בפינה כמעט אחרונה בים ההרקדות האין סופי שיש לה אופי אחר. אני לא חושבת שכל הרקדה אחרת בה תירקד הרשימה שאורי פירסם תיראה אותו דבר. יש משהו ברצף של הריקודים, בעריכה, בקצב של היום שזאב עושה בכזה כישרון. נעשה כאן איזה שהוא עוול לשבת היפה (סליחה אם המילה קשה מדי אבל זו התחושה שלי ) אם מצמצמים אותה לרשימות ריקודים.. מכל הלב,זאב, תודה על שבת נהדרת ושרק תישמר לנו פינת החמד הזו. הרבה שאלות ותשובות מרכיבות את מירשם הפלא ועל כולן צריך לשמור. הרצון ,והשקעה והאיכפתיות ימשיכו להריץ את הרקדנים התל אביבים לצפון הרבה יותר מהרשימות. כמו שאמרנו תמיד... יש איזה שהוא trade Off בין רפרטואר וכמות משתתפים וכמו שהוא נשמר עד היום, נאחל לו שימשיך וימשיך וימשיך..

תודה לכל הרוקדים!!!

תודה לכל הרוקדים שאף על פי התחזית המפחידה הגיעו לשבת זוגות באלונים ,וכמו שרוח ים ציינה היחוד בשבת זגות זה המיקס היפה של הרקדנים האכותיים שמגיעים מכל ההרקדות בארץ, ורפרטואר של אמצע הדרך עם כל מיני ריקודים מיוחדים וכמובן ששוש ויענקלה שחזרו לרקוד ,ותודה נוספת לאורי על הרשימות. ובשבת הבאה נרקוד עד 17:00 תוספת לחצי שעה שצומצמה להתראות ב1 בספטמבר.

k u k i 123

New member
זאב ניסים היקר. אם הית מרקיד כמו שאת מצלם

( ולשמחתי אתה מרקיד מעולה) הית נשאר בלי עבודה. אני בקושי זהיתי את עצמי אי שם ברקע. תשתפר בצילום. שיהיה לך אחלה של שבוע

למעלה