מבחנים בזוגיות

מבחנים בזוגיות ../images/Emo23.gif../images/Emo127.gif

תיאור מקרה-הסכיתו ושימעו
: בחורה בשנות העשרים המאוחרות חודשת בחבר שלה בשנה האחרונה. ומחליטה יום אחד כשנרדם מוקדם לחטט לו בפלאפון. היא מגלה שהוא אכן בוגד בה ומחליטה להתעמת מולו. הוא מנצל את ההזדמנות ונפרד ממנה. מה דעתכם על הסיטואציה
האם הייתם במצב של חשדות בבן/ת הזוג בודקים אותו
איך הייתם מגיבים לו הייתם מגלים בדרך כזו או אחרת -כלומר בדרך עקיפה מבלי שבן/ת הזוג מספרים
 

dify

New member
לדעתי

כבר כשמתחילים לחשוד, עצם זה שיש חשד, אומר שיש בעיה בקשר. מי שבטוח בקשר שלו וחושב שטוב לשניהם והכל מצויין- למה שיחשוד? מתחילים לחשוד כשמשהו לא מרגיש בסדר (ברור שיש אנשים שחושבים שהכל בסדר וכן בוגדים בהם, זה כבר עניין אחר...) מעולם לא הייתי במצב שחשדתי, בגלל שהיתה לי תחושת אמון עמוקה עם בני הזוג שלי, ידעתי בוודאות, שאם הם ירצו משהו אחר, הם יבואו ויגידו בצורה פתוחה וברורה. לא היה לי ואין לי ספק גם היום שכך הם היו נוהגים. ו... בכל הכנות... אם הייתי חושדת, הייתי מתעמתת, אני לא מהסוג שמסוגל לשמור בבטן ובטח לא כזה דבר, היו מרגישים עלי מהר מאד שמשהו השתנה לרעה. ואם אחרי העימות לא היתה נחה דעתי, אז שוב, בכנות, לא הגעתי לשאלה הזו, אבל נכון להיום נראה לי שכן הייתי בודקת. אחרי הכל- מי שאין לו מה להסתיר, לא יתנגד. ומאחר ואצלי ואצל בני הזוג שלי בהווה ובעבר לא היו סודות והכל היה פתוח, אז בעצם לא היה בזה שום דבר מוזר או אסור. עכשיו שימי לב מה כתבת "הוא מנצל את ההזדמנות ונפרד ממנה" -במילים אחרות אפילו את (או היא) מאמינות שזה היה קשר חסר סיכוי, לא אמיתי, שהוא גם בגד וגם רצה החוצה ממנו... אז בשביל מה לעצום עיניים בכוח? אז אם היא לא היתה מוצאת הוכחה היא היתה יכולה לשקר לעצמה שזה לא קורה? הלא הוא לא איתה ולא שלה על באמת, הוא שם רק למראית עין. מצטערת, לטעמי היא הרוויחה. אולי כרגע קשה לראות את זה, אבל היא הרוויחה את הסיכוי למצוא קשר אמיתי עם אדם שבאמת ירצה להיות איתה ולא לחיות בפשרות ועצימת עיניים, לטעמי לחיות בפשרות והדחקת הדברים הכואבים מעלה בהחלט את השאלה האם זו זוגיות ומה הטעם בה?
 

dify

New member
"מבחנים בזוגיות"

חייבת להוסיף שלא הבנתי את הקשר לכותרת. הבחורה חשדה, הבחורה העיזה להתמודד עם השאלה, הבחורה בדקה. אין פה מבחן. יש אמת, והאמת היא שהוא בגד והיא גילתה את זה. היא לא העמידה אותו למבחן והוא נכשל בו, הוא בגד הרבה לפני שהיא בדקה... יש משהו קצת מאשים בלקרוא לזה "מבחן" כאילו היא שמה לו רגל וחיכתה לראות אם הוא יפול או ידלג בקלילות... למעשה הוא נפל בלי קשר אליה.
 

lllMangalll

New member
הייתי בסיטואציה מאוד דומה

למעשה הקשר הקודם שלי נגמר פחות או יותר ככה. חשדתי זמן מה, לא כ״כ הודתי בזה ביני לבין עצמי. זו לא היתה תקופת שיא בחיי, אם ננסח את זה בעדינות , ובעקבות כל המשברים והקשיים שתפסו מקום של כבוד בחיים שלי באותה התקופה די נתלתי על הזוגיות הרעועה שהיתה לי אז. אז אחרי תקופה מסויימת של חשדות, לילה אחד, בערך ב23:00, הוא למד בחדר עם איזשהו בחור שלמד איתו באוניברסיטה ואני ישבתי בסלון וראיתי ״המומינים״ כששמעתי את צליל הsms מהטלפון שלו שהיה בקרבת מקום. אני זוכרת שהיה לי איזשהו דיון פנימי בנושא, אבל הדחף לשים את זה מאחורי היה גדול יותר, קראתי אותו. הוא לא היה כל כך ברור, זו היתה בחורה שלמדה איתו ובה חשדתי מלכתחילה (ידעתי שיש לה רגשות כלפיו, אבל הוא טען שהוא לא בקשר איתה מעבר ללימודים), היא כתבה משהו על סוללות נטענות שהוא לקח לה. עניתי לה, כתבתי ״מתי?״ והתשובה היתה די ברורה, היא ציינה יום כלשהו ואז בהודעה נוספת, ״זה תמיד קורה אחרי שאנחנו מזדיינים״ . באותו הרגע היתה לי הקלה עצומה, תחושה שקשה להסביר במילים. אני חושבת שזה משהו שהגיע לי לדעת, אין לי שום תחושות אשמה על האופן שבו זה התגלה והייתי עושה זאת שוב. אני מאמינה שחשד כזהבדרך כלל לא מגיע משום מקום, ושכדאי מאוד לסמוך על האינטואיציה שלנו. בסופו של יום, צריך לעשות את מה שצריך לעשות כדי לעבור הלאה. במיוחד כשזה ממש לא קל לעזוב כשאין שום דבר מוחשי ביד, המנפנפים את החשדות שלך ב״פרנואידית״, כשמנסים לעשות ממך מטורללת. במקרה שלי גם אחרי התגלית הוא הכחיש ואפילו התקשר אליה מולי וקרא לה שקרנית וכאלה, רק אחרי שביקשתי ממנו לתת לי כמה שעות לבד הוא חזר הביתה הודה והתנצל. לא כעסתי אז ואני לא כועסת גם היום (בקשר ההוא קרו דברים נוראים יותר מזה מנקודת מבטי, וחלקם נעשו על ידי), הייתי רגועה אחרי חודשים של מריטת עצבים!
 
חוסר תקשורת מוחלט

מלכתחילה הבחורה לא תקשרה מספיק עם הבחור ולכן הוא בגד בה. הבגידה באה בעקבות תסכול. פשוט והגיוני. וכמובן, הבחור - מניאק
 

efectהפרפר

New member
אז זאת אשמת הבחורה שהגבר בגד?

הבחורה היא זו שצריכה לעבוד על הקשר ולדאוג לתקשורת וכשמשהו לא בסדר יש רשות לגבר להשתמש בבגידה כפתרון?
 

lllMangalll

New member
אולי לא הייתי משתמשת באותו הניסוח

אבל אני חושבת שבחלק גדול מהמקרים זה מאוד נכון. בזוגיות יש שניים שההתנהלות שלהם משפיעה אחד על השני.
 
זה בערך מה שהתכוונתי לומר

בד"כ צריך שניים לטנגו. אמנם, הרבה זוגות מתנהלים בצורה סטיגמטית היכן שנהוג שהבחורה קובעת את מצב הרוח והגבר עושה את שלו. ניתקלתי בלא מעט כאלה (מעלה רק גיחוך). יצאתי מנקודת מבט של אנשים בעלי מנת משכל ממוצעת, כאלה שהולכים עם העדר, או שחיים באשליות כאלה ואחרות.
 
למעלה