מבחינתי - שילוב מנצח!

מצב
הנושא נעול.

alantan

New member
מעניין! ניו זילנד זכורה לי כאחת המדינות

ה"מערביות" בעלות רשת הרכבות העלובה ביותר (כשהדבר נוגע לרכבות נוסעים). גרתי בוולינגטון והרכבת היתה משהו כמו הרכבת לירושלים בשנות ה-80 - לא יותר מאשר קוריוז לילדים.

amit1270

New member
גם הקו הזה לא יוצא דופן

ה"מערביות" בעלות רשת הרכבות העלובה ביותר (כשהדבר נוגע לרכבות נוסעים). גרתי בוולינגטון והרכבת היתה משהו כמו הרכבת לירושלים בשנות ה-80 - לא יותר מאשר קוריוז לילדים.
גם הקו הזה לא יוצא דופן

darkshadow1

New member
עובדה לא מפתיעה במיוחד.

עובדה לא מפתיעה במיוחד.
מדינה עם אוכלוסיה קטנה, צפיפות אוכלוסיה מאוד נמוכה, מרחקים גדולים בין מטרופולינים וטופוגרפיה בעייתית.

easylivin

New member
מילה אחת: פינלנד.

עובדה לא מפתיעה במיוחד.
מדינה עם אוכלוסיה קטנה, צפיפות אוכלוסיה מאוד נמוכה, מרחקים גדולים בין מטרופולינים וטופוגרפיה בעייתית.
צפיפות האוכלוסייה בשתי המדינות כמעט זהה (ניו-זילנד אפילו קצת יותר צפופה בממוצע).
http://en.wikipedia.org/wiki/Rail_transport_in_Finland
אורך המסילות הכולל הוא פי 2 מניו זילנד, וזאת מסילה רחבה ומודרנית, להבדיל. אורך המסילות המחושמלות של פינלנד גדול פי 6, ופועלות עליה רכבות מהירות (רוכנות). ורשת המסילות מגיעה אל מאחורי חוג הקוטב הצפוני.

אז אין תירוצים. והסיבה היא כנראה הליכה עיוורת אחרי המודל האמריקאי.

תקן אותי אם אני טועה, בפינלנד האוכלוסיה

צפיפות האוכלוסייה בשתי המדינות כמעט זהה (ניו-זילנד אפילו קצת יותר צפופה בממוצע).
http://en.wikipedia.org/wiki/Rail_transport_in_Finland
אורך המסילות הכולל הוא פי 2 מניו זילנד, וזאת מסילה רחבה ומודרנית, להבדיל. אורך המסילות המחושמלות של פינלנד גדול פי 6, ופועלות עליה רכבות מהירות (רוכנות). ורשת המסילות מגיעה אל מאחורי חוג הקוטב הצפוני.

אז אין תירוצים. והסיבה היא כנראה הליכה עיוורת אחרי המודל האמריקאי.
פחות מאוזנת ורובה מרוכזת בדרום המדינה, מה שיוצר בפועל צפיפות רבה יותר.

גם בניו זילנד היא מרוכזת בצפון וצפון הדרום

% ניכר מהאוכלוסיה מתגורר באוקלנד ווליגנטון.

down under

New member
בניו זילנד האוכלוסיה מרוכזת בשלושה מקומות

% ניכר מהאוכלוסיה מתגורר באוקלנד ווליגנטון.
בניו זילנד האוכלוסיה מרוכזת בשלושה מקומות
צפון אי צפון (באנגלית זה נקרא אי צפון ולא האי הצפוני אז מדוע בעברית קוראים לאיים בשם האי הצפוני והאי הדרומי?)
דרום אי צפון
ומרכז-מזרח אי דרום.

בערך 10% משטח ניו זילנד מאכלס כ-90% מהאוכלוסיה. המטרופולינים של אוקלנד ווולינגטון באי צפון וקרייסטצ'רץ' בחוף המזרחי של
מרכז (מבחינת צפון-דרום) אי דרום.

easylivin

New member
ובנוסף לתשובה של ניצן, המסילות בפינלנד

מתפרשות על פני כל המדינה למעט החלק הצפוני ביותר, גם על פני החלקים הפחות מאוכלסים (בין הפחות מאוכלסים באירופה כולה. אפילו שוודיה ואיסלנד צפופות יותר מפינלנד).

easylivin

New member
איסלנד הרבה פחות צפופה, השאר נכון.

מתפרשות על פני כל המדינה למעט החלק הצפוני ביותר, גם על פני החלקים הפחות מאוכלסים (בין הפחות מאוכלסים באירופה כולה. אפילו שוודיה ואיסלנד צפופות יותר מפינלנד).
איסלנד הרבה פחות צפופה, השאר נכון.
בשוודיה הצפיפות דומה, וגם בשכנה סקנדינבית נוספת - נורבגיה. בשלושתן יש תחבורה מסילתית מפותחת.

טשאפק 2

New member
לפי ויקיפדיה, הרשת שגשגה בעבר

הגיעה לשיא בשנות החמישים, דעכה בשנות השישים והשבעים (בדומה למצב בארה"ב) הופרטה ב-1993 והולאמה ב-2008.

amit1270

New member
אני חושב שבכל העולם הייתה דעיכה בשנות ה-60-70

הגיעה לשיא בשנות החמישים, דעכה בשנות השישים והשבעים (בדומה למצב בארה"ב) הופרטה ב-1993 והולאמה ב-2008.
אני חושב שבכל העולם הייתה דעיכה בשנות ה-60-70
בארה"ב זה התחיל אפילו קודם.

מצב
הנושא נעול.
למעלה