מבחינתי כל מושתל איבר שלא היה חתום על כרטיס אדי לא היה צריך לקבל תרומה

DANIAVNI

Well-known member

משום מה כל אלה ש"מודים מאוד לתורם ..."
אם לא חתמתם על אדי לפני שנזקקתם פשוט לא מגיע לכם *

* ושוב אני נאלץ למען הפיקח התורן להדגיש שכוונתי איננה למי שלא יכול היה לתרום רפואית, שכלית, נפשית או גילנית
זה בעצם אמור להיות מובן מאליו וזאת שאלה, למה יש כאן בפורום כאלה שכאילו להכעיס זה אף פעם לא ברור להם.

marabo

Well-known member

משום מה כל אלה ש"מודים מאוד לתורם ..."
אם לא חתמתם על אדי לפני שנזקקתם פשוט לא מגיע לכם *

* ושוב אני נאלץ למען הפיקח התורן להדגיש שכוונתי איננה למי שלא יכול היה לתרום רפואית, שכלית, נפשית או גילנית
זה בעצם אמור להיות מובן מאליו וזאת שאלה, למה יש כאן בפורום כאלה שכאילו להכעיס זה אף פעם לא ברור להם.
זה לא כזה פשוט, יכול להיות שבן ה 80 הזה מחכה ללכת לחדר הכושר אבל גם יכול להיות שהיו צריכים להרוג משהו בשביל זה ואז זה סיפור אחר.
כל עוד אנחנו לא יודעים באמת מהם החיים ומהם המוות קשה לקבוע מה נכון. לא בהכרח הגדרות רפואיות כאלה ואחרות הן הנכונות.

Henry0

Well-known member
ביהדות אין היגיון, יש רק פלפול, וכך כל רב יכול להתפלפל ולהגיע לכל תוצאה שהוא רוצה. למשל באדי מצטטים רבנים שאין להם עם זה בעייה. הכל שאלה של רצון, ורצון לרוב זו שאלה של כסף. ואם אלו רבנים מפורסמים, זה יכול להיות הרבה כסף.

"לתרום מאיבריו לאחר מותו להצלת חייהם של חולים הממתינים להשתלה". האם זה כולל גם תרומה איברים שסטודנטים יוכל ללמוד לנתח, או לראות בצנצנות פורמלין?

evglev1

Well-known member
מנהל
זה לא כזה פשוט, יכול להיות שבן ה 80 הזה מחכה ללכת לחדר הכושר אבל גם יכול להיות שהיו צריכים להרוג משהו בשביל זה ואז זה סיפור אחר.
כל עוד אנחנו לא יודעים באמת מהם החיים ומהם המוות קשה לקבוע מה נכון. לא בהכרח הגדרות רפואיות כאלה ואחרות הן הנכונות.
עובדה שלא עושים השתלת מוח, כי מוח זה האיבר העיקרי ואם מוח אחר האדם הוא אדם אחר, אז במקרה של מוות מוחי יש וודאות מוחלטת שהאדם מת, גם אם הלב שלו עדיין פועם. וגם לא היה מקרה שאדם התעורר ממוות מוחי גם כשהחזיקו אותו בחיים בצורה מלאכותית עם מכשירים.
++++++

Henry0

Well-known member
עובדה שלא עושים השתלת מוח, כי מוח זה האיבר העיקרי ואם מוח אחר האדם הוא אדם אחר, אז במקרה של מוות מוחי יש וודאות מוחלטת שהאדם מת, גם אם הלב שלו עדיין פועם. וגם לא היה מקרה שאדם התעורר ממוות מוחי גם כשהחזיקו אותו בחיים בצורה מלאכותית עם מכשירים.
++++++
ברכה לבטלה

החרדים לא ישמעו לדברי היגיון.
מינקותם הם לומדים פלפול - גישה מחשבתית הנוגדת את ההיגיון,
וכך היכולת הלוגית שלהם מתנוונת.

בעזרת פלפול אתה יכול להוכיח כל דבר, וגם את היפוכו,
וכך יש הרבה רבנים, והרבה תווצאות, חלקן סותרות.
ורבבות רבות של אנשים מנווני היגיון.

Harrington

Well-known member
מנהל

מבחינתי כל מושתל איבר שלא היה חתום על כרטיס אדי לא היה צריך לקבל תרומה​

מבחינתי להיפך. מאז הוחלט שהחותמים מקבלים עדיפות בתור, אני מתנגד נחרצות לחתימה. זה כבר לא תרומה, אלא משהו רווחי, השקעה.

Harrington

Well-known member
מנהל
נערך לאחרונה ב:

דיברגנט חדש

Well-known member
מתי והיכן זולת במוחך הקודח והממציא המצאות ומנפיץ השמצות יצאתי נגד אלו שאתה מדבר עליהם ומי זאת אורנה פיטוסי?
אוי, הדימנציה שלך היא משהו, הנה, במיוחד בשבילך כי אני נחמד לקראת שבת, קח קישור שתוכל להיזכר במה שכתבת בנדון ואפילו ב-2 שרשורים שונים (קישור לתגובתך בשרשור השני |פינוקיו|), אולי אף יותר.

The Real Big Joe

Well-known member
לא מוכן לשתף פעולה עם מה שבעיני פסול.
"העקרונות" שלך גוברים על פיקוח נפש?!
לא רואה קשר בין תרומת איברים לחתימה על כרטיס אדי.
עם אמירה אבסורדית כזאת - אין לי מושג איך להתמודד. (זה הגיוני באותה מידה שתגיד, אינך רואה קשר בין כתיבת צ'ק ותשלום...).

Harrington

Well-known member
מנהל
"העקרונות" שלך גוברים על פיקוח נפש?!
מה לא ברור בדברי?
עם אמירה אבסורדית כזאת - אין לי מושג איך להתמודד. (זה הגיוני באותה מידה שתגיד, אינך רואה קשר בין כתיבת צ'ק ותשלום...).
שום דבר לא אבסורדי באמירה. צא ולמד כמה אנשים תורמים איברים בזמן אמת לעומת כמות האנשים שחתומים על כרטיס אדי, ותמצא שמה לעשות, אין שום קשר בין הדברים. בתודעה הציבורית נוצר קשר בעקבות הפרסום לכרטיס והקריאות לחתימה עליו. אבל הלכה למעשה, לא כל מי שחתום על כרטיס אדי תורם ורבים תורמים במציאות בלי שום קשר לכרטיס.

שום דבר לא אבסורדי באמירה. צא ולמד כמה אנשים תורמים איברים בזמן אמת לעומת כמות האנשים שחתומים על כרטיס אדי, ותמצא שמה לעשות, אין שום קשר בין הדברים. בתודעה הציבורית נוצר קשר בעקבות הפרסום לכרטיס והקריאות לחתימה עליו. אבל הלכה למעשה, לא כל מי שחתום על כרטיס אדי תורם ורבים תורמים במציאות בלי שום קשר לכרטיס.
אני לא חתומה על כרטיס אדי כי קשה לי עם החתימה, כי ברגע שאחתום, ארגיש שמישהו מייחל למותי.
ברור לי כשאהיה על סף המוות, אבקש ממשפחתי שיתרמו את אבריי וגם אם לא אספיק לבקש, סביר להניח שיעשו זאת.

אני לא חתומה על כרטיס אדי כי קשה לי עם החתימה, כי ברגע שאחתום, ארגיש שמישהו מייחל למותי.
ברור לי כשאהיה על סף המוות, אבקש ממשפחתי שיתרמו את אבריי וגם אם לא אספיק לבקש, סביר להניח שיעשו זאת.
כן אבל אם יודעים שיש אנשים כמוך אז במילא מייחלים למות מישהו...

תעשי כמו במשחק תגידי מראש שאת לא תורמת בכל מקרה - hard to get

למעלה