מבוקש רעיון יצירתי ...

u r i el

New member
מבוקש רעיון יצירתי ...

הברז בתמונה הרצ"ב הותקן בשיש כיור מטבח לפני כ-25 שנה באופן שלא ניתן לפרק אותו, מאחר שאין כל גישה מתחת לשיש אלא אם מפרקים את הכיור. עכשיו יש לברז נזילה.
חשבתי אולי לנסר אותו ולהגיע למצב שאוכל להשחיל דרך חור השיש שני צנורות גמישים שיחוברו לברזי הניל שמתחת לכיור ואת הקצה שמעל לשיש לחבר איכשהו לסוללה, אבל אני לא מכיר דרך להתקין סוללה על הקרמיקה.
האם יש חיבור כזה שניתן לחבר אליו על הקרמיקה את הצינורות הגמישים ואח"כ להתחבר עם סוללה מהדגם הישן עם 2 ברזי פרפר ?

יש פתרון, יעיל הוא יהיה, אבל לא יפה....
לסדרת מחברי פקס גול יש מחבר זויותי שמצד אחד אתה יכול לחבר את הברז, ואם הוא כפול, תצטרך שתיים.
&nbsp
עם מעט יצירתיות תוכל גם לחפות אותו שיראה פחות או יותר גם יפה.

u r i el

New member
תודה. שאלות :

בהנחה שיש מספיק טיח מאחורי הקרמיקה כדי להבריג את המחבר לקיר - האם עדיין הוא יהיה חזק דיו כדי להחזיק סוללה ?

איך אפשר לקשר בין יציאות ברזי הניל שמתחת לשיש למחבר הזה ?

מפרקים את האום, ומחברים לשם את הצנרת של הניל.
לגבי החיבור לקיר, חייבת להיות תשתית ממש טובה, אחרת זה יתלש.
&nbsp
יש לי כמה חיבורים כאלה עם ברזי גינה וצינורות, מכוון שחובר לקיר בטון/אבן, זה מחזיק מצוין, יש שם מקום לשלושה ברגי הידוק.

u r i el

New member
נראה שצריך מחבר כי חיבורי ברז הניל בעלי קוטר קטן יותר, לא ?.

חשבתי להכין לוח שיש ולהדביק אותו על הקרמיקה, ועל לוח השיש הזה להרכיב את המחברים שהצעת אבל שאלה עם מקדח שיש למקדחה ידנית יצליח לחורר חורים בשיש.

פקסי 2

New member
ברז מטבח

שלום לך .
לפי התמונה זה ברז נשלף . א. יכול להיות שהנזילה נובעת
בחיבור של ראש הברז לצינור הגמיש . ב . ברז כזה בדרך כלל מהודק
לשיש עם בורג ארוך ועליו אום. נסה להציץ ברווח בין הכיור לקיר ולדעתי
תמצא שם זוג צינורות גמישים ובינהם את בורג ההידוק . במידה ויש
בורג ואום כזה כדי לשחרר אתה תצטרך בוקסה ארוכה .
מקווה שעזרתי

מסכים עם פיקסי

מאמין שיש גישה לנקודת חיבור הברז.
הוצא את כל הפריטים מתחת לכיור. הנח משהוא רך היכנס ושכב עם הגב על התחתית כך שהידיים יופנו אל החיבור
בהצלחה

u r i el

New member
תודה על הרעיון.

מדובר ב"התקנה פושעת" של אדם שלא מסוגל לחשוב קדימה. המרחק בין הברז לקיר מחד ובין דופן הכיור מאידך הוא צר עד כדי כך שקשה מאד ( גם בעזרת פנס ) להאיר ולראות מה קורה מתחת לשיש, בעיקר בגלל עומקו של הכיור. כבר ביצעתי את הלולינות הזו ולא הצלחתי לראות מה קורה שם. לדעתי הותקן הכיור לאחר שהברז כבר נקבע במקומו והודק ע"י אותו בורג שאתה מדבר עליו, מאחר שהכיור מונח על מסילה מעץ וגם חזית הכיור מכוסה בעץ המשתלב עם ארונות המטבח שמתחת לכיור. יש לי את מפתח הבוקסה הארוכה, אבל אני לא בטוח שהמידה תתאים , ואולי הכל רקוב וחלוד שם ...
זה אכן ברז נשלף אבל הנזילה נובעת בוודאות מגוף הברז, מתחת לידית. כדי לצמצם את הנזילה ביטלתי את המים החמים וכרגע הוא פועל רק עם מים קרים בזרם מוחלש.

gb228

Active member
אם הנזילה בין הידית לגוף הברז, אולי לא צריך לפרק מהשיש

ייתכן בעית אטימה במנגנון. כל הטיפול במנגנון הוא מהצד העליון.

u r i el

New member
ניסיתי.

לא הצלחתי למצוא את ראש בורג האלן שבאמצעותו ניתן לפרק את הידית. אולי הכל חלוד שם כך שאפ' לא ניתן לנחש מה גודל האלן. החור בידית נמצא אבל כל זמן שאינני יודע לאיזה כוון לסובב את הידית כך שהחור יהיה מול ראש הבורג ובאיזו זווית להרים את הידית - לא ניתן לנסות לטפל במנגנון. ניסיתי להשחיל מסמר כדי לאתר לפחות את מיקום הבורג - אבל נאדה.

אשמח לטיפ בעניין.

רשר

Well-known member
מנהל
אין אלן, יש מכסה שמרימים עם סכין או מברג

u r i el

New member
יש מכסה שמכסה את הידית מלמעלה כמו כיפה

הרמתי אותו וזה לא נתן לי כלום. לא ראיתי שם שום בורג או אמצעי אחר לפרוק הידית. לעומת זאת יש בצד חור שאני מניח שדרכו ניתן להגיע לבורג אלן.
אני לא שם כרגע, אבל צלמתי כמה תמונות ...

למעלה