מאקרו

ALIsuperstar

New member
מאקרו

יש לי התלבטות קשה לגבי התמונות האלה, אני אישית לא הכי מרוצה מהן, אבל גיליתי להפתעתי שאנשים רואים כאן משהו שאני לא רואה...
מה דעתכם?

ALIsuperstar

New member
כן יש פרפר שני גם

לעקוב אחריהם זה כמעט בלתי אפשרי.
שמח שאהבת.

Sunflower Fairy

New member
זו נהדרת

משרה תחושה של רוגע.
הפרפרים לגמרי עושים את התמונה, במיוחד הברנש שמעופף שם וכמעט חמק לך מהפריים. העיבוד מצוין.

סאמפ

New member
סט נעים לעין

1 - תמונה יפה אסטתית, חבל לי על החיתוך. הצבעים של הרקע מתאימים לנושא
2 - תמונה יפה
3 - לא בדיוק מאקרו אבל הטובה בסט לטעמי

הכל יפה ואסטטי... אלי אפילו קצת יותר מידי

ALIsuperstar

New member
יותר מידי?

אני פרפקציוניסט בכל מה שקשור לצילום, ולפעמים אני ההפך הגמור.

סאמפ

New member
הכוונה ב"יותר מידי" היא

נסיון לפתור את הדילמה שלך, מצד אחד אתה פחות מרוצה מצד שני יש תגובות חיובות...

יש בתמונות מן רכות כזאת (אני מאמין שבכוונה כי זה עובר בכל התמונות) זה מאוד נקי ויפה לכן אנשים אוהבים, אולי זה פחות הטעם שלך...

ד"א חזרתי לתמונה השלישית שוב, היא באמת מיוחדת גם בהסתכלות שניה וזה למה היא עומדת בראש מבחינתי

ALIsuperstar

New member
אתה צודק, זה פחות הטעם שלי

למרות שאני יודע כאחד שהתמונות שלו מאוד נקיות, לא יודע למה אפילו.

ravivme

New member
אז ככה

ראשונה - חיתוך לא טוב. האמת שגם אם החיתוך היה טוב היית מקבל תמונה טובה טכנית אבל קצת חסרת עניין.
שניה - זו כבר אסתטית ומוצלחת יותר. האיכות של המצלמה עושה את התמונה וגם התאורה עוזרת.
שלישית - זו כבר הרבה יותר מעניינת מהאחרות כי כבר יש קומפוזיציה. יש סביבה. התאורה על הפרפר נהדרת, העובדה שיש פרפר נוסף תורמת גם כן. אני לא בטוח שהאפלת פינות זה דבר נכון פה כי היא מסתירה מעט את הפרפר השני.

ALIsuperstar

New member
מודה על הביקורת רביב :)

אני מסכים, החיתוך לא טוב בכלל בתמונה הראשונה, וזה מדוע אני לא מרוצה ממנה, היא "חסרה", לא מושלמת, ולמרות זות אוהבים אותה, מה זה הרוך הזה שמשפיע על כולם, כמו בחורה יפה שגבר מזיל עליה ריר ומרשה לעצמו לתת לה להשפיל אותו כך...

היה לי נורא קשה לתפוס את הפרפר הממזר הזה, ואני חייב לציין, הלוואי ויכולתי להתעמץ יותר כאן. אני יודע את זה, כי פשוט הרמתי ידיים, רדפתי אחריו איזה כמה דקות ארוכות וכל פעם שהתמקמתי, הוא זז. היה לי מזל בפריים הזה. צילמתי בלי לחשוב כלל, וזו גם אחת הסיבות שאיני שלם עם הצילום הזה.

Dani Barchana

New member
לא מאקרו, אבל מה זה חשוב. אהבתי את 2 ו 3

2 מאוד אסטטית, אבל 3 ממש לטעמי, גם העיבוד.

לא מאקרו כי מאקרו מוגדר כיחס של 1:1 עד ל 1:3 בין גודל התמונה על החיישן לגודלה במציאות, אולי תקריב יהיה שם יותר טוב, אם כי השלישית גם לא נופלת לקטגוריה הזאת - סתם סמנטיקה, לא קשור לאומנות.

ALIsuperstar

New member
לקרוא לזה מאקרו באמת לא מדוייק מספיק.

זו סמנטיקה נכונה, לא מתנגד לה בכלל.

לא קיבלת את הראשונה בגלל החיתוך אני משער...
השנייה בעיניי, לא משהו שהייתי דוחף לפורטפוליו.
השלישית, מרגיש שיכולתי להוציא תמונה טובה יותר, למרות מה ש"הצלחתי" להוציא.

Dani Barchana

New member
הראשונה זה לא החיתוך דווקא, זה המכלול

ראשית, לא מספיק מעניינת כשלעצמה, אחר כך זה לבן על לבן, המיקוד לטעמי לא במקום הנכון ו...כן, גם החיתוך...
השניה אסטטית, לא יותר, זה בסדר, אבל לא תמיד אסטטי לבד מעניין.
השלישית מעניינת - זה ההבדל.

למעלה