מאמר שלי על ג'קו אייזנברג..

מאמר שלי על ג'קו אייזנברג..

תקראו, תבינו מה שאתם כבר ידועים אבל זוהי הסיבה שבחרתי לנהל פורום זה! ג'קו אתה מוזמן לקרוא דברים שאני רואה בך שאולי לא היית מודע להם אבל הנה.. אתה רוקר נדיר

שונית 7

New member
תודה אור

המאמר שלך רק מבהיר למה אני כל כך שמחה שאתה מנהל פורום ג'קו אייזנברג

אור... מאד מאד אהבתי את המאמר...

אני בטוחה שג'קו יקרא ויעריך את הדברים שכתבת... שיהיה אחלה סופ"ש....

תודה רבה

אני בקרוב אפרסם עוד כאלה בתקווה שג'קו קורא את זה כי אני ממש מקווה שהוא גם רואה את הדברים ככה... האומנם השוואה לאגדות הרוק במאמר דיי מוגזמת לטעמי אבל חשוב לי להבהיר כי יש לג'קו מלן תכונות שהוא ניכן בהן שפשוט מזכירים את אומנים אלו ושרון הולצמן יסכים איתי... אני כרגע עובד בWORD על מאמר למאיה וכל הופעה של ג'קו אכתוב מאמר כזה על ההופעה. כמו שאתם רואים אני מאוד אוהב לכתוב:) וזה מרגיש לי בדופן הנכון. אשמח אם יש למישהו כאן קשר לאנשים במקצוע הכתיבה שיביא אותם לפה שיגיבו כי חשוב לי בתור כותב מתחיל לקבל ביקורות שליליות שיבנו אותי תודה

Nova5

New member
תודה, אור - מאמר מושקע ../images/Emo45.gif

מתחברת לדחף שלך לכתוב מאמר הזה ולרצון שלך לעלות את הנושא. שתי נקודות למחשבה... בעקבות ההכרות עם "החומר" ובעיקר בעקבות הראיונות שקראתי ושמעתי, תמיד חשבתי שג'קו כאומן ומוזיקאי מחובר יותר לשנות ה90, לגראנג'. ואיכשהו "לא שמתי" לב או אפילו "שכחתי" כמה טוב הוא ברוק קלאסי. ד"א לא שלא שמתי לב, אלא כל כך השתכנתי, והוא עצמו שיכנע את כולם ואת עצמו, שהייתי די סגורה שהוא יותר "שלמה ארצי" מ"שלום חנוך"... יותר "אדי וודר" מ"ברוס ספרינגסטין"... בצפייה לדיסק יותר התכוננתי ל"Bleach" ולא ל"BORN TO RUN"... אבל... הביצועים הכי מדהימים שלו בעיקר מתקופת ה"כוכב" שייכו בהחלט לרוק קלאסי,קרוב לשנות ה70: "יקירתי","תגידי", "אדם בתוך עצמו", וכמובן – "גשם", אבל עם כל העושר המוזיקאלי שהתווסף לרוק בשנות 90 ואפילו 2000. לכן נקודת מבטך, אור, והשוואות אולי קצת מוגזמות אך מוצדקות לגדולי ברוק של שנות ה70-80 כל כך מעניינות. לפעמים מרחוק רואים את התמונה מדויק יותר. הזמן והדיסקים הבאים כמובן הולכים להבהיר לנו את הסוגיה הזאת.... הנקודה השנייה היא שג'קו לא רק רוקר אלא גם hh מדהים. אסור לשכוח את זה. מרגישים השפעות של היפ הופ ביצירות רוק שלו ולהפך. למשל" בשירים כמו "תזרוק את הכל" ו"צורח" יש השפעות של hh. ובאלבום הראשון של ג'מוס נמצא היהלום של בלדת רוק - "לא משנה דבר" שלא היה מבייש אפילו "Alice in Chains" אם היו פעם בוחרים לשיר בעברית...אלבום "שים ת'ראש בצד" הוא אלבום מצוין ואלבום השני - "בלגאן בעולם" הולך להיות עוד יותר טוב. נקודה הזאת כדאי לציין. ושוב - תודה על המאמר, אור. היה מאוד מרגש לקרוא אותו.

למעלה