מאמר. מאמר?

מאמר. מאמר?../images/Emo58.gif

פירסמתי מין מאמר/חפירה חיננית במיוחד בבלוג, ורציתי לדון עליה פה איתכם. אז, אנא הגיבו! כפי ששמתם לב, התוכן פה מכיל ספויילרים לשביעי, ומומלץ ועדיף לקרוא מהקישור, כי האינטור וההדגשים לא עברו לכאן. אז תהנו לכם
הנושא: מאחורי כל גבר מצליח עומדת אישה מצליחה לא פחות. בהארי פוטר ראינו כמעט תמיד שמאחורי כל גבר מרכזי/מוצלח/חזק ואפילו לעיתים משני מאוד בעלילה, עומדת אישה שמכוונת אותו, עוזרת לו, או אפילו פשוט נותנת לו כוח להמשיך הלאה. או אפילו סתם אישה משמעותית ומרכזית בחייו. קחו את הדוגמאות הבאות ותראו בעצמכם; וולדמורט- בשביעי במיוחד, כשבלטריקס מתה, ראינו שהוא זועם על כך שסגניתו הטובה והנאמנה ביותר נרצחה. מאחורי וולדמורט עומדת בלטריקס. הסגנית שלו, אוכלת המוות שאולי הכי העריך (אולי חוץ מסנייפ וגם זה לא בטוח). יש הרגשה (וגם בלטריקס "רומזת" על זה במהלך הספרים) שבלטריקס היא מקור נחמתו, ושאליה הוא יכול לפרוק את רגשותיו כשהוא כועס או שמח ממשהו. היא תמיד יושבת/עומדת לידו, והיא נתנה את כל חייה לשירותו. אין ספק שהיא אחת מעמודי התווך מאחורי וולדמורט, אם לא הכי מרכזית. הארי- אצל הארי הרמיוני היא זו שתומכת. היא תמיד החזקה בטריו (בשביעי במיוחד- כשניסתה לעשות את השהייה באוהל לנעימה- בישלה ארוחות, ניסתה לסדר, למנוע ריבים..) היא גם החכמה והמלומדת מבין שלושתם, ותמיד עוזרת להארי עם הקסמים (ההגנות בשביעי, החיפושים אחר מידע לטורניר ברביעי, בראשון תמיד ידעה למצוא תשובה..) הרי בלי הרמיוני הארי לא היהי יכול לשרוד כלום. לא את ביה"ס ולא את המלחמה נגד וולדמורט. דמבלדור- מאחורי דמבלדור עומדות שתי נשים- אחת מרכזית, חיה, פעלתנית, והשניה היא רק זיכרון שמחזק אותו בתקופותיו הקשות. מקגונגל ואריאנה. שמנו לב שמקגונגל תמיד עומדת מאחוריו, (היא גם סגניתו!), מצייתת להוראותיו בלי שאלות, מייעצת, חברה חשובה באירגונו של דמבלדור- מסדר עוף החול, וישנה תמיד הרגשה שדמבלדור סומך ומעריך את מקגונגל, ומקגונגל חשה הערכה ואולי גם הערצה אל דמבלדור. הדמות השניה, אריאנה, מלווה (מסתבר) את דמבלדור מאז נערותו בתור "הטעם לחייו". זאת אומרת- מאז שגרינדלוולד רצח את אריאנה, דמבלדור התפכח, הפסיק עם שגעונותיו של "טובת הכלל" ואוצרות המוות. (הוא ציין בפרק "קינגס קרוס" שהוא נטש את הרעיון). סנייפ- הוא הדמות הכי טובה להצגת טענתי. כל אישיותו מבוססת על האישה בחייו- לילי. הוא כל כך דמות עגולה, ורק בגללה. בגלל האישה המושלמת הזאת- היה לה חבר (ומאוחר יותר בעל) פופולרי, היו לה חברות, היא היתה יפה, חכמה, מוצלחת, ממש מרי סו קטנה! זכרונה של לילי גרם לו להיות מה שהוא, גרם לו להפוך לאחד מה"גוד גייז", לתת את חייו, להפוך את עצמו לסוכן כפול.. היא הכל בשבילו. שוב- הטעם לחייו. פילץ'- אפילו השרת הזקן ארגוס פילץ' נכלל פה! אמנם מי שעומדת מאחוריו היא לא בדיוק "אישה", (למרות שאפשר כבר להודות שבינו לבין גב' פינס יש רומן מתמשךXD), גברת נוריס היא מקור נחמתו, מלווה אותו בחיפושים אחרי תלמידים סוררים, ותמיד הוא מכנה אותה "מתוקתי"/"מתוקה שלי". הנפש החיה היחידה שהוא אוהב בהוגוורטס, לא? ביל- מהספר השישי אנחנו הכרנו את ביל קצת יותר טוב. מאז שהוא ופלר נהיו זוג אנחנו רואים שביל הולך אחרי אשתו בכל דבר בערך. היא ארגנה את החתונה, היא החליטה איפה לגור (זה ברור- ביל לא היה בוחר בקתת צדפים..), היא גם דואגת לבעיית הזאביות שלו ומבשלת לו בשר נא, ובעיקרון הוא נורא מקשיב ומכבד אותה. אולי היא לא תמיד היתה שם כדי לנהל לו את החיים, אבל מאז שהכירו, ברור שהיא זו ששולטת במערכת היחסים הזו. ג'יימס ורמוס- צירפתי, קודם כל, את ג'יימס ורמוס בגלל שהם קונדסאים, תקופה שלפני כל הקאנון. נכון שרמוס חי גם בקאנון, אבל הוא קודם כל קונדסון! בכל אופן, אצל ג'ייס זו לילי, ואצל רמוס זו טונקס. ג'יימס ניסה להשיג את לילי מאז השנה השלישית[?], שזה בהחלט המון. כל התעלולים, ההשתחצנויות, הכל היה בעיקר בשביל שהיא תסכים לצאת איתו, ובסוף זה גם קרה. לעומתו, אצל רמוס, טונקס "רדפה" אחריו. טונקס לימדה את רמוס להכיר בעצמו ובכך שהוא אדם זאב, ולא לוותר על החלום (שתמיד היה נמצא בעומק ליבו) להביא ילד ולהקים משפחה. היא לא ו יתרה על אף כל הפצרותיו של רמוס. היא היתה העוגן בחייו, זאת שתמיד תרצה אותו. אין ספק שהיא האישה (האדם) הכי חשובה בחייו. (אולי אחרי טדיP:) הברון המגואל- כן, גם אני הופתעתי כשחשבתי עליו, אבל זה בעצם נכון. האישה המרכזית של חייו היא "הגברת האפורה" (GRAY LADY), שהיא - למי שלא זוכר - בתה של רוונה רייבנקלו. כפי שמתברר לנו בפרקים האחרונים של השביעי, הברון כל כך מפחיד, מאיים, מסתורי ומדוכא רק בגלל דרך וסיבת מותו- ההתאבדות שלו, לאחר שרצח את הגברת האפורה. כידוע, הברון היה מאוהב בגב' האפורה, אבל היא ממש לא. הוא רדף אחריה עד ליערות אלבניה (היכן שהיא החביאה את העטרת) ורצח אותה. לאחר מכן חש חרטה עמוקה מאוד, והתאבד במקום. אני חושבת שאין צורך להסביר ולנמק בכלל למה הגב' האפורה היא מרכזית וחשובה בעיני הברון, כי זה פשוט ברור. והדבר הכי נורא- שגם במותו הוא לא השתחרר מהעצב הזה- הוא חזר להיות רוח רפאים באותו מבנה שאהובתו הישנה נמצאת. ברור שזה לא עזב אותו. אם כן, אני חושבת שבהחלט הבהרתי את עמדתי. כמובן שישנם גם מקרים שנשים בהארי פוטר נתמכות ע"י גברים, אבל אאל"ט זה הרבה פחות נראה לעין, ופחות "קורץ". אם יש לכם עוד דוגמאות למה שטענתי כאן, אשמח לקרוא את נימוקיכם ואת דוגמאותיכם. תודה שקראתם עד הסוף, דניאלה:)

The Immortal Me

New member
ממ.../images/Emo58.gif../images/Emo210.gif

אני חושבת ש, מלבד סנייפ, רמוס, הארי, הברון ואולי ביל, פשוט תיארת מערכות יחסים. וולדמורט כל כך רחוק מלהיתמך על ידי בלטריקס, שאני פשוט לא מסכימה לגמרי עם מה שכתבת. כנ"ל לגבי דמבי ומקגונגל, פילץ' ונוריס, ג'יימס ולילי... הם לא נתמכו על ידי האישה, זו הייתה פשוט מערכת יחסים. בכלל, אני לא חושבת שהדמויות הנשיות בה"פ יכולות לתמוך באף אחד.

למעלה