מאמר למדענים שמציצים מידי פעם

hamamin

New member
מאמר למדענים שמציצים מידי פעם

לפורום הזה.המאמר מרכז בצורה שיטתית את כל הגירסאות המופרכות של חוסר עדויות,אי יכולת לחקור,סיווג הנושא לתופעה מיסטית-תרבותית. המאמר מסביר את הקיבעון הדוגמתי של המדענים,איפיונו וסיבותיו. שורה תחתונה---- גם המדענים בתקופת גלילאו עמדו מול הגירסה שלו על תנועת כדור הארץ סביב השמש בדיוק ואולי בגסות יתר מאז,עומדים היום המדענים מול עשרות אלפי עדויות ועשרות אלפי מיסמכים בעלי תוקף רשמי ואמין. אף אל פי כן...

Majestic12

New member
חן חן... ../images/Emo45.gif

אני חושב שמן הראוי שתרגום המאמר יופיע בביטאון העמותה, ונראה לי שכך אעשה....מאמר איכותי.

מאמר נחמד. זוהי דעתי האישית עליו:

מצד אחד, אני מזדהה עם תפיסתו שהמדע והחוקרים לא השקיעו מספיק משאבים ותשומת לב. על משקל - "טיעון יוצא דופן דורש הוכחות יוצאות דופן" של קארל סאגן, הוא מציג את האימרה החביבה: "תצפיות/עדויות יוצאות דופן דורשות חקירה יוצאת דופן". מצד שני, יש מס' מדענים שכבר חוקרים את הנושא עשרות שנים, כך אפילו ע"פ המאמר, ע"פ ה"שיטה המדעית" ולא יצא מכך כלום. מה עושים? נ.ב. - ארוך מדי כדי לתרגם לדעתי...אפשר לקצר אותו ולכתוב אותו בעברית.

Majestic12

New member
ומי קבע שלא יצא מכך כלום?

1. האם יצא משהו מהמחקר ארוך השנים של SETI (חוץ משומר מסך) ? 2. האם משום שלא נמצא משהו, האם זה מוכיח שאותו משהו לא קיים ???? להזכירך, פרופ' ווקסמן גילה את הסטרפטאומיצין לאחר שבדק אלפי דגימות קרקע מכל העולם. מרבית הדגימות היו חסרות ערך לחלוטין, אבל בבודדות מהן הוא מצא את החומר שזיכה אותו בפרס נובל. הטיעון כאילו חוסר הוכחה למשהו, הוא הוכחה שאותו משהו לא קיים, למעשה מאד מאד לא מדוייק. אני עצמי לא ראיתי בני אדם בגובה של 2.70 מטרים. האם זה אומר שאין בני אדם כאלו בעולם ??? אם לא היינו ממשיכים לחקור, האם מישהו היה מגלה שכדי להפיק גרמים בודדים של זהב או מתכות נדירות יש צורך בכרייה של טונות רבות של עפר? הרי מיד היה ניתן להסיק, שמכיוון שלאחר שכרינו טונה או שניים של עפר ולא מצאנו זהב, הרי זו הוכחה שאין זהב בקרקע... 3. וכמובן - מי קבע ששום דבר לא התגלה ושלא יצא מכך כלום? ומה אמור לצאת מכך? האם כל התגליות פורסמו ברבים ונגישים לכל מי שמעוניין לקבל את המחקרים? האם ידוע לך ולנו כמה מוצרים וטכנולוגיות שנמצאות בשימוש, אולי היו עשויות להגיע ממקור חוצני ולהיות מפוענחות ע"י הנדסה לאחור ??? אולי הטרנזיסטורים הראשונים נמצאו ברוזוול ? אולי טכנולוגיות של אנטיגראויטציה מקורן בכלים שהתרסקו ושהנדסו לאחור? אולי יש מחקרים שאנחנו אפילו לא מודעים לקיומם ??? האם ישנה הוכחה כלשהי ששום דבר לא התגלה ואין כל התקדמות במחקר? האם המידע שיש לנו על עב"מים (וכוונתי למידע הגלוי והמוכר) זהה כיום למה שהיה לפני 20 או 30 שנים? על מה אתה מתבסס שאתה קובע קביעות אלו??? העיקר - המאמר בהחלט ארוך, אבל שווה לפחות תקצור טוב והתאמה, כך שגם קוראי העברית יקראו אותו... הוא בהחלט מעלה כמה נקודות לחשיבה, שחלק מהן גם מוזכר בספרו החדש של סטנטון פרידמן...

למעלה