מאמר - כיצד לנסח כותרת מושכת?

רגין1

New member
מאמר - כיצד לנסח כותרת מושכת?

כיצד לנסח כותרת מושכת? אין ספק כי הכותרת היא החלק החשוב ביותר בכל חומר שיווקי, בין אם מדובר בברושור שיווקי, מסר הנשלח בדיוור ישיר, מודעת פרסום, מסר הנשלח בדואר אלקטרוני או הודעה לעיתונות הנשלחת לעיתונאי. הכותרת היא זו שתחרוץ פעמים רבות את גורל המסר שבהמשך ותקבע האם המקבל ימשיך בקריאה מעבר לכותרת או ייעצר כאן. אנשי שיווק מקצוענים משתמשים שנים רבות בשיטת AIDA כאשר הם מחברים כותרת למסר שיווקי. AIDA הם ראשי התיבות של המרכיבים הנדרשים מכל כותרת: Attention (תשומת לב), Interest (משיכת עניין), Desire (גירוי הרצון של הלקוח) ו- Action (הבאת הלקוח לנקיטת פעולה). הנה מספר מרכיבים נוספים שמומלץ להוסיף לכותרת על מנת למשוך את תשומת הלב: - שאל את השאלה: איך או למה. - הדגש לקורא את התועלת המיידית שלו. - הצע לקורא אתגר. - עצב את הכותרת בגדול (אך לא גדול מדי). - הקפד כי הכותרת תהיה רלוונטית להמשך דבריך (אל תאכזב את הקורא). - נקוב בתג מחיר. כמובן שלא מומלץ להשתמש בכל העצות הללו בכותרת אחת, אבל ניתן להשתדל לשלב לפחות שניים מהם. (המאמר נכתב ע"י אורן בסון)
 

יונית א

New member
הלב בלי א.ק.ג.

הכותרת היא אמנם ראשו של מסר אבל היא לא פחות מכך ליבו. ולפיכך המהות חייבת להופיע בכותרת כבר כי האדם (הממוצע כמובן) מתייחס לכותרת, כמו שהאדם (אותו ממוצע) מתרשם קודם כל בפגישה משניות ראשונות של תקשורת. אבל לא פחות חשוב, לדעתי, מכל הAIDA וה EGK האלו, הומור, שימוש בשפה ידידותית, בלי יומרנות, ושוב הומור כבר אמרתי?
 

רגין1

New member
כמו דג לרשת

הכותרת יכולה להיות ידידותית, הומוריסטית, לא יומרנית ויחד עם זאת ואין פה שום פרדוכס, מושכת את הקורא כמו דג לרשת. אם ניקח לדוגמא פלאייר של פיצריה. אם למעלה יהיה כתוב "פיצרית משה ובניו" למה שתמשיכי לקרוא בפלאייר, הרי כמוהו יש עוד הרבה. גם "פיצרית משה השמן" לא תגרום לך לקנות ממנו פיצה, למרות שיש פה לכאורה הומור עצמי. אבל כותרת כמו "למשה השמן יש איטלקיה ביבוא אישי" אולי יגרום לך להמשיך לקרוא, ולקנות בהמשך, על הפיצה שאת המתכון שלה הוא ייבא מאיטליה. אין ספק, שממש לא מומלץ ל"נפח" ציפיות בכותרת מול גוף המסר, בודאי שלא מול המוצר שהוא מוכר כי שכרו יצא בהפסדו.
 

רגין1

New member
תן כותרת - מאת בני ישראלי

תן כותרת פלייר, מכתב המכירה, מודעה - יכול להיות מדהים, אבל אם הכותרת שלו לא תופשת אותם , לא קוראים את הכתוב בו! ברכה לבטלה. צריך להבין את העוצמה והחשיבות של כותרות. 80 אחוז מהכוח והיעילות של הפרסומת שלך היא הכותרת שאתה בוחר. היא בעלת עוצמה ומושכת את הקורא להמשך המכתב, המודעה, ואחרת לא תעשה זאת. יש לערוך בדיקה. כותרת אחת יכולה להביא תוצאות/ תגובה אלפי מונים יותר מכותרת אחרת. ספרים הפכו לרבי מכר עם שינוי השם(כותרת), ללא שינוי דבר ביתר חלקי הספר. כותרות עוצמתיות צריכות לצעוק את היתרונות העצומים שאתה יכול לחשוב עליהם. הן צריכות למגנט, לתפוש את הקורא , לגרום לו להמשיך לקרוא. דוגמאות של כותרות מוצלחות מהאינטרנט: סגנון ה חדשות: "פריצת דרך של חברת שיווק באינטרנט חושפת את סודות ההתעשרות ברשת בשימוש באסטרטגיות מתימטיות !" סגנון שאלת ה"כן" "התרצה לדעת איך אדם ללא נסיון אינטרנטי עשה 120494.32 דולר בשנה הראשונה שלו באינטרנט?" סגנון ה"איך" "איך להוסיף לפחות 745 דולר לשבוע לרווחיך רק בהוספה של שורה קטנה לאתר שלך?" והנה כותרות אקטואליה שהיו הצלחה אדירה: "תאר לך שהרי ואני התפרסמנו עם האגסים שלנו ב פורטשן!" אנשים אוהבים סיפורים אישיים... מי זה הרי ואני? מה הסיבה שפרסמו במגזין פורטשן? האם זה עבד?... סקרנות... "הסוד של עשיית אנשים כמוך" לא קשה להבין מדוע זו הייתה הצלחה.אי אפשר להיות יותר ישיר מהכותרת הזו. היא פוגעת בדיוק בצורך שיש לכל אחד. מילת הקסם "סוד" מושכת תשומת לב. "איך להיפטר מרגש נחיתות" הכותרת "איך" יוצרת רצון לקרוא עוד. התועלת של "להיפטר מתסביך נחיתות" היא דבר שמיליונים צריכים. זו כותרת ישירה ולענין. "הפשעים שאנו מבצעים כלפי קיבתנו" "פשעים" זה כוח שמושך את תשומת לבנו כי יש להם משמעות עמוקה לכל אחד מאתנו. איזה פשעים אני מבצע כלפי קיבתי? ... הרצון לדעת מושך אותם אל המודעה... "איך עשיתי מיליונים מרעיון טפשי?" כוח הפרדוקס - הכותרת הזו יצרה סקרנות עצומה... איך אפשר להתעשר מרעיון טפשי?...האם אני יכול לעשות זאת גם?... איך לזכות בחברים ולהשפיע על אנשים" כותרת ישירה שחודרת ישר ללב של מיליוני אנשים, ישר לתשוקותיהם הבסיסיות. התשוקה להיות אהוב ומקובל, להיות בעל נוכחות עם השפעה. כותרות משנה הוסף למודעה התלהבות ב כותרות משנה! כותרות המשנה הן הגריפה מפני השטח של השמנת והבאתה לגוף ההודעה. הרבה מפרסמים גורפים דף אחד אחרי קודמו, ביחוד באינטרנט. אם יש לך כותרות משנה עוצמתיות לאורך המודעה שלך, אחד מהם או יותר ימשכו את הלקוחות לתוכה. צור את תת הכותרות בדיוק כפי שיצרת את הכותרת הראשית.
 
למעלה