מאמרון בנושא טיולים-חובה לקרוא

מאמרון בנושא טיולים-חובה לקרוא

בס"ד נקודות למחשבה לגבי טיולים. השבוע השתתפתי בטיול מטעם בית הספר בו אני לומד . עם חזרתי הביתה החלטתי שיש כמה דברים שחייבים לשים על השולחן. הדברים אינם אישיים-נועדו לעורר מודעות. 1. למארגני הטיולים באשר הם,שלום! לאף אחד אין אומץ להגיד את זה בפירוש אבל –די!! אף אחד לא אוהב באמת ללכת 7 שעות,כמעט בלי נוף,הליכה חסרת פשר("להנות מהטבע"-נו באמת) ,והכי חשוב- תפסיקו לקחת אותנו למקומות שבהם או שאתה בעליה חדה או שאתה בירידה עוד יותר חדה.בשני המקרים זה מחרפן –אבל בעיקר בירידות האלה של ה"ברקסים" , שבממוצע אחת ל5 שניות אתה מחליק על האבנים ומתמלא ברחמים עצמיים ובבושה. די !! כמו"כ-אנחנו לא אשמים בחוסר היצירתיות שלכם-חרשנו כבר את כל ה-5 מקומות שאתם מכירים. 2. למטייל,שלום! אל תהיה מהראשונים (אלה שמשגעים את המדריך) ובטח לא מהאחרונים (מריצי הצחוקים עם הרב). אפשר גם להיות באמצע.הרוב השפוי נמצא שם. 3. מדריך יקר,שלום! לא כל סיפור שהמצאת אתמול מעניין חבורת נערים בגיל המרידה . 4. מלווה יקר,שלום! גם נופי היהודיה לא יכניסו בך חוש הומור.ותר על הדחקות-אין לך את זה. 5. סוחבי הג'ריקנים,שלום! ותודה... [email protected]

גם אני בבית ספר, וגם אני הלכתי 7

שעות אם במסגרת טיול שנתי ואם לא, וגם אני ירדתי ועליתי עליות חדות, והייתי מקדימה, והייתי מאחורה, דיברתי עם המלווה ועם המדריך, הקשבתי לסיפורים ולהדרכות, סחבתי ג'ריקן ונהנתי מהטבע. ועם כל הכבוד לך נהנתי ואני אמשיך להנות ממה שאני נהנה. הביקורת שלך היא כלפי הטיולים השנתיים-אני חייב להסכים אתך שהמקומות אליהם מטיילים לא מגוונים במיוחד וזה משיקולי משרד החינוך. ובכל זאת, אני רואה ומדבר עם חברים שלי מהכיתה, בטיול שנתי ואחריו והם נהנים, בדיוק מתאים להם היומים של הטיול והם נהנים צוחקים מקשיבים וכו'... ואם אתה לא נהנה, אז כדאי לך לא לצאת לטיול-זה לא חובה , באמת שלא! ואם אתה יוצא ולא נהנה, אל תהרוס לכולם, תהיה מדוכא בצד, כי אני מבטיח לך שהרוב נהנה ורוצה להנות!

למעלה