מאיר שלו על האר"י פוטר הקדוש

uri80

New member
../images/Emo6.gif שמע, כל מילה אמת.

(וזה עוד כלום כמובן לעומת מקרה בתולת הים בשרשור למטה)

איולי24

New member
לא אהבתי.

ואין זה משנה אם אני מסכימה עם התוכן, לא אהבתי את הלעז הניבט מדבריו של מאיר שלו. <מיותר לציין שגם עם יתד נאמן לא הסכמתי, כן?>

Tbear

New member
איילת אני חושב שזה טבעי

שכאשר עיתון של הציבור החרדי מכנה ציבור שלם ומגדיר רותו כריקני, שדבריו הריקניים בעצמם יענו על ידי לעג וחיצי ביקורת.. במה כל כך מלאים החרדים שהם כל כך מתגאים..בהמון גמרא ותוספות שלא הופכים את החיים שלהם למאושרים יותר פתוחים יותר או עשירים (עושר רוחני) יותר?? כמה חרדים את מכירה שמסוגלים להתמודד עם המציאות לראות אותה כמו שהיא מבלי לשקר לעצמם מבלי להיכנס להכללות של אנחנו והם, ומבלי ההתנשאות המרגיזה כלכ כך שמתבטאת בשופרות התעמולה שלהם. ישנם חרדים מקסימים בתור פרטים, אני ממש לא אוהב את הציבור הזה..ואני יודע שאני מכליל אבל התרבות החרדית עדיין לא יצאה מהגלות היא שקועה שם עמוק עמוק עד צווארה...

uri80

New member
זה נכון לבני אדם באופן כללי.

אחת השיטות ביחידות סגורות כדי לגרום לאדם לתפקד ולחשוב שהוא מרוצה, זה זלזול בכל דבר חיצוני ונסיון להאדרת החברים הכלולים בקבוצה. ניתן לך סתם דוגמא מיחידה מסוימת שאני מכיר. האנשים שם בטוחים שהם מתעסקים בשיא הטכנולוגיה, עובדים שעות מטורפות (ללא צורך אמיתי לפעמים) וטוחנים להם את הצורה. בתמורה משכנעים אותם שמזלם בכלל שהגיעו לאותו מקום, שיחידות אחרות לא מגיעות לקרסוליהם, ושהם צריכים לנשק את האדמה על כל רגע שהם מבלים שם. אלא מה? טוחנים אותם, פעמים רבות לחינם. הדברים שהם מתעסקים בהם לא ממש מעניינים-לפעמים הייתי מגדיר זאת כסתם עבודה שחורה, ובסופו של דבר הם מגיעים אלינו כדי שנעזור להם ולא להפך. מה המסקנה? עובדים עליהם. אבל מה? זה עובד לא רע והם ממשיכים להאמין בזה. רק שאחרי כמה זמן חלק מהם מתפכחים. עכשיו צא וראה עד כמה השיטה הזו עובדת במקומות שונים ורבים. חבורה של גזענים לבנים למשל, בטוחה שהיא נעלה על פני מיעוטים אחרים, אע"פ שבדר"כ החברים בה הם אנשים פחותים, חסרי יכולת, ולא אינטלגנטיים ביותר. אבל הביחד נותן להם סוג של מטרה, הרגשה שהם יותר טובים מאחרים. משמעות. כל חברה סגורה מנסה להגן על עצמה בצורה כזו. כנראה שמדובר באופי של בני האדם.

../images/Emo12.gif

-ציטוט- אע"פ שבדר"כ החברים בה הם אנשים פחותים, חסרי יכולת. פחותים ממה? כאלו דהה?

Tbear

New member
עד כאן!!! הלבנים הם באמת יותר שווים

ומי שחושב אחרת, יש לי כמה חברים חובשי מצנפות מחודדות, שישמחו להבהיר לו את העניינים!!

ליצנותא דע"ז מותר, לא?

האם לחרדים מותר ללגלג על כל מה שנוגד את דעתם ואילו בהם צריך לנהוג אחרת?

אבזץ

New member
אהבתי כל מילה. תודה על הלינק.

בהמודיע אין פתיחות כזו כביתד - לדבר במפורש על ספר חילוני...?! היעלה על הדעת?! גם בהקשר שלילי ביותר לא יזכירו שם שמות טומאה.

בן הצבי

New member
על מי להתעצבן?

תעזרו לי. על יתד נאמן? כן, ודאי להתעצבן. מאמר אידיוטי ומעצבן. על מאיר שלו? כן, ודאי להתעצבן. מאמר אידיוטי ומעצבן. (טוב, אבל הוא יכול להגיד את התירוץ "הם התחילו!!" אחרי הכל בילדים עסקינן, כך הוא פסק..) בסוף, אחרי שקראתי את תגובתו של רבינו הקדוש אבזץ שליט"א - הבנתי שגם על המודיע אני צריך להתעצבן. בסוף החלטתי להמדיך לשתות את הקפה דלי, ולא להתעצבן. החלטה טובה, לא?

אוף! שימות כבר!

זה באמת ספר אדיוטי, ולפי הספירה שלי יש עוד שניים בקנה (שבע שנות לימוד ופרק סיום של שנה באזרחי, זה שהארי הקדוש בכלל לא מתכוון ללמוד השנה האחרונה, זה פרט שולי... ואיזה מסר זה נותן לנוער שלנו???) שעוד לא נכתבו (ושמורים היטב בכספת). אז צפויות עוד לפחות 4 תקופות הסטריות (כשיצאו את הספרים באנגלית וכשיצאו התרגומים) וזה בלי בכלל להזכיר את הסרטים שהם פיאסקו אחד גדול. די כבר. שימות! הרי מישהו בסוף חייב למות, לא יתכן עולם שבו יחיו הארי הקדוש ותום החידה. אם יכולים לנחש לאיזה אסכולה אני שייכת... אני בעד שרולינג תוכל להתפנות לכתיבת זכרונותיה שלאחר הפירסום - אני זוכרת את היום שבו כתבתי את סוף הסיפור, זה היה עוד כשרק יצא הספר השלישי. גמרתי לכתוב אותו, ורציתי לגשת מיד לכספת, אבל אז צילצל הטלפון, בסוף שמתי את הסוף בתיק ויצאתי מהבית, החזקתי אותו חזק חזק הייתה לי הרגשה נורא שמישהו ינסה לשדוד אותי. עד כדי כך שלא עזבתי את התיק גם כשצעירים וצעירות עצרו אותי לקבל חתימה, היה נורא לא נוח. - העיתונות הלונדונית אינה יודעת גבולות, אבל יש צלם אחד שאני ממש אוהבת, הוא תמיד מצליח להוציא ממני את המראה הפנימי שלי. - השחקן, |שם מלא כאן|, המשחק את דארקו מאלפוי ניגש אלי יום אחד כשבאתי לבקר בסט, ובעינים דומעות ממש הודה לי על הכל, לאנשים לא אכפת שאני משחק את הרע, הוא אמר, בזכותך אני כוכב. הוא כזה ילד טוב ושחקן מוכשר. או שמא היא כבר הוציאה ספר כזה? >ספל חמאה עם חום<

תודה סלסריקו...

אני בדיוק באמצע לקרוא את "פונטונלה"... לא ידעתי שמאירי כל כך עצבני לפעמים? יופי לו שהוא קורא "יתד נאמן"... נהנתי לקרוא...

rigoletto111

New member
לא. הפסקתי את הספר באמצע

מאיר שלו כתב שני ספרים מצויינים, אבל מאז הוא חוזר על עצמו ולא מחדש דבר. אותן דמויות בכל ספר.

למעלה